Звіт старости

Нижньобишкинського старостинського округу

с. Нижній Бишкин, с. Черкаський Бишкин, с. Геївка, с. Суха Гомільша

за 2022 рік

 Шановні громадяни,відповідно до Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" я, як староста Нижньобишкинського старостинського округу звітую перед Вами про роботу протягом 2022 року, щоб проінформувати про те що зроблено, а що не вдалося і про плани на майбутнє.

Рішенням  18  сесії Слобожанської селищної ради VІІІ скликання  від 21 жовтня 2021 року № 715 на території Слобожанської селищної ради утворено Нижньобишкинський  старостинський округ з центром у селі Нижній Бишкин, що складається з сіл Нижній Бишкин, Черкаський Бишкин, Геївка, Суха Гомільша Чугуївського району Харківської області. Визначено, що за адресою: село Нижній Бишкин, вулиця 40 років Перемоги, будинок 22 знаходиться адміністративна будівля Нижньобишкинського старостинського округу, яка є робочим місцем старости.

Рішенням 1 сесії VIII cкликання від 01.12.2020 року мене затверджено на посаді старости Нижньобишкинського старостинського округу на строк повноважень Слобожанської селищної  ради VIІІ скликання та затверджено Положення про старосту, яке відповідно до Конституції України, законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», інших актів законодавства України, визначає правовий статус старости, порядок його обрання та припинення повноважень, відповідальність, порядок звітування та інші питання пов’язані з діяльністю старости.

14 липня 2021 року № 1638-IX  прийнято Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розвитку інституту старост», який став важливим кроком для просування реформи децентралізації. Обов’язок старост — представлення інтересів жителів свого округу в територіальній громаді та надання відповідних адміністративних послуг. Саме у цьому суть реформи децентралізації – щоб потреби громад були почуті та вирішені на місцях.

Частиною 6 статті 54-1 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» від 21 травня 1997 року № 280/97-ВР встановлено, що при здійсненні наданих повноважень староста є відповідальним і підзвітним селищній раді.

Другій рік моєї роботи на посаді старости Нижньобишкинського старостинського округу в 2022 році непомітно минув в умовах військового стану у тісній співпраці з депутатським корпусом ради, керівниками відділів, комунальних підприємств, населення.

Я, як член виконавчого комітету Слобожанської селищної ради приймав участь в 21 засіданнях виконавчого комітету,19 із них під час воєнного стану.  

 • Загалом територія Нижньобишкинського старостинського округу становить 8631,3 га ,в тому числі в межах населеного пункту 437,48 га
 • Сільськогосподарських угідь землі – 5593,5 га
 • Ліси 2262,7 га
 • Забудовані землі – 189,7 га
 • Заболочені землі – 303,9 га
 • Відкриті землі без рослинного покрову -99,5 га
 • Водний фонд – 182,3 га

Територія населених пунктів у встановлених межах 

 • село Нижній Бишкин – 165,9 га
 • село Черкаський Бишкин -150,83 га
 • село Геївка -77,3 га
 • село Суха Гомільша – 43,45 га

Соціальна інфраструктура складається із НВК (загальноосвітня школа І-ІІ ступенів,АЗПСМ,Будинку культури, сільського клубу,2-х сільських бібліотек, відділення зв’язку.

Щодо економічного становища, то на території старостинського округу в аграрному секторі працюють ФГ «Полька М.М.»,ПП «Рустам –К»,з підприємницької діяльності діють 3 точки.

Нараховується 348 домогосподарств,де проживають 845 осіб станом на 01 січня 2023 року із них дошкільнят 32.

Переважна більшість мешканців села працездатного віку займається сільськогосподарськими роботами на присадибних ділянках та землями паями,вирощують сади, ягідники, овочі.

Я, як староста беру участь у пленарних засіданнях Виконавчого комітету ради та в нарадах, де представляю інтереси жителів старостинського округу. Виконую доручення селищної ради, селищного голови та виконавчого комітету, здійснюю прийом громадян.

В старостинському окрузі ведеться погосподарський облік домогосподарств, видаються довідки у межах наданих повноважень для оформлення субсидії, вчиняються нотаріальні дії (посвідчуються підписи, копії документів,заповітів ,довіреностей )

За цей час було багато звернень ,кожне звернення прийняте до уваги ,по можливості вирішено.

За звітний період вчинено 4 нотаріальних дій,Надавалися довідки характеристики, акти обстеження, консультації.

Прийнятий бюджет Слобожанської селищної ради на 2022 рік включав у себе ряд заходів, відповідно до програм, на розвиток населених пунктів Нижньобишкинського старостинського округу.

Але російські окупаційні війська 24 лютого 2022 року внесли зміни в наші плани ,але ми вистояли цей найтяжчий час об’єднавшись .

В жорстоких умовах працівники органів місцевого самоврядування, фермерські господарства,приватні підприємці допомагали в забезпеченні життєдіяльності місцевих мешканців та внутрішьопереміщених осіб. Доставляли гуманітарні допомоги,допомагали збройним силам України.

Але події не зупиняли роботу із благоустрою,сезонні працівники залучені на громадські роботи ,виконували роботу на всіх напрямках життєдіяльності ,а саме благоустрою пам’ятників і обелісків,утримання кладовищ(їх на території 6 (шість ),покіс вирубка чагарників,піддержання в належному стані сільського парку в селі Черкаський Бишкин,селі Нижній Бишкин.

Кошти на утримання адміністративних будівель ,закладів культури,охорони здоров’я,закладів освіти виділялись в повному обсязі ,проводились роботи по підготовці до опалювального сезону 2022-2023 року.

Забезпечено твердим паливом заклади культури Черкаськобишкинський сільський клуб,Нижньобишкинську ЗОШ,опалювальний сезон розпочато всіма структурами в старостинському окрузі.

Проводилось грейдерування вулиць населеного пункту  Черкаський Бишкин,вул.Миру,вул. Землянична,вул. Лісна,вул. Лугова, в селі Нижній Бишкин,вул. Першотравнева,вул. Садова,вул. Донецька.

Роботи виконані в повному обсязі, але в умовах несприятливої дощової погоди ,є потреба в підсипці ґрунтових доріг у всіх населених пунктах старостинського округу. Направлено лист і маємо надію, що нам і в цьому році допоможуть вирішити всі поставлені питання.

Постійно проводиться вивіз ТПВ з сіл Черкаський та Нижній Бишкин 1 рази на тиждень комунальним підприємством «Зміїв-сервіс».

В умовах військового стану з 24 лютого 2022 року завдяки Слобожанській селищній раді, волонтерів, фермерів, приватних підприємців, проводилась постійна видача гуманітарної допомоги всім мешканцям округу і ВПО, які проживали в населених пунктах нашого округу і потребують допомоги. Надавались продукти харчування, ковдри, овочі, фрукти, все необхідне для життя.

ВПО на території громади проживало близько 300 чоловік,частина із них проживає і на теперішній час, які залишились без житла і опалення.

Забезпечуємо мешканців деревиною паливною в 2022 році її отримали 14 сімей.

Дякую за довіру та підтримку Всім жителям сіл, депутатському корпусу, членам виконавчого комітету, а також всім працівникам апарату в особі селищного голови Діхтяр Д.М..

Також хочу запевнити, що я і надалі буду виконувати свої повноваження, відстоювати інтереси громади.

Наприкінці звіту хочу висловити слова вдячності селищному голові,працівникам селищної ради, робітникам всіх установ та закладів, депутатам, підприємцям, фермерським господарствам, всім хто докладає зусиль кращого життя нашої громади. Особлива вдячність нашим працівникам благоустрою,які роблять наші села чистими, красивими та охайними. Тож давайте поважати їх працю та долучатись до добрих справ для покращення життя в наших селах.

Щиро дякую всім!