golodomor

 27 листопада, у четверту суботу місяця в Україні вшановують День пам’яті жертв голодоморів. Він був запроваджений Указом Президента України у 1998 році. У 2006 році Законом України Голодомор 1932 – 1933 років був визнаний геноцидом.

 Голодомори в Україні 1921-1923р.р., 1932-1933р.р., 1946-1947р.р. – це організована масова загибель людей та геноцид українського народу.

Українська нація була другою за чисельністю в СРСР, мала величезний культурно-історичний спадок, власні традиції, досвід національно-визвольної боротьби. Великі маси населення не сприймали політики тоталітарного режиму. Тому була поставлена мета знищення українців як політичної сили, що могла чинити сильний спротив. Для досягнення цієї мети вибраний найжахливіший метод – вбивство голодом.

Тоталітарна система створила умови, розраховані на фізичне знищення українців: насильницьке вилучення продовольства, блокада сіл та цілих районів, заборона виїзду за межі охоплених голодом територій, припинення торгівлі товарами сільськогосподарського виробництва, репресивні методи придушення непокірних.

За різними дослідженням жертвами жахливих цих подій стали від 7 до 10 мільйонів українців.

Запрошуємо мешканців нашої громади приєднатися до заходів, які проводяться на території наших населених пунктів для вшанування пам'яті жертв голодоморів.