pojeja 3

         Відділ  мобілізаційної роботи з питань цивільного захисту, взаємодії з правоохоронними органами Слобожанської селищної ради, попереджає у зв’язку із встановленням 5 класу пожежної небезпеки на території Харківської області забороняється відвідування хвойних лісів і в’їзду до лісів транспортних засобів, проведення полювання.

        

         Щоб запобігти пожежі, дотримуйтесь таких рекомендацій:

         - забороняється випалювання стерні, бур’янів, смітників на територіях, що примикають до лісових масивів та категорично забороняється проводити сільськогосподарські пали у пожежонебезпечний період;   

         - не кидати у лісі непогашені сірники, недопалки, крім місць, що обладнанні для цієї мети;

         - не залишати сміття в лісі, аби запобігти самозайманню;

         - не запалюйте вогонь у мангалі чи барбекю біля сухої трави, або гілок;

         - звертайте увагу на знаки, що забороняють доступ до зон підвищеного ризику виникнення пожеж.

                - не відвідувати хвойні насадження при 5 - му класі пожежної небезпеки (надзвичайна небезпека) за умовами погоди.

        

         Попереджаємо також про відповідальність за порушення вимог чинного законодавства України, Верховна Рада України ухвалила 13 квітня 2020 року Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з метою збереження довкілля (щодо посилення відповідальності за дії, спрямовані на забруднення атмосферного повітря та знищення або пошкодження об'єктів рослинного світу)», який підписав Президент України.

         Закон посилює відповідальність за забруднення атмосферного повітря, знищення або пошкодження об'єктів рослинного світу, порушення вимог пожежної безпеки в лісах та самовільне випалювання сухої рослинності або її залишків.

         Зокрема, закон вносить зміни до статей 77 та 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, згідно з якими штраф за порушення вимог пожежної безпеки в лісах відтепер становитиме від 90 до 270 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян  і на посадових осіб - від 270 до 900 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Пошкодження лісу внаслідок необережного поводження з вогнем, що призвело до виникнення лісової пожежі, каратиметься штрафом у розмірі від 270 до 900 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від 630 до 1800 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Самовільне випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах тягне за собою штраф у розмірі від 180 до 360  неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від 900 до 1260 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

         Крім того, спалювання рослинності не тільки завдає шкоди довкіллю та здоров’ю людей, а й може перерости у неконтрольоване горіння, загрожувати знищенню будівель та споруд житлового сектору, об’єктів господарювання, лісових насаджень та інше. На відкритій території в безвітряну погоду вогонь може розповсюджуватися зі швидкістю до 4-х км за годину, а у вітряну – до 30 км.

         У зв’язку з вищезазначеним, Слобожанська селищна рада звертається до громадян та землекористувачів з проханням дотримуватись правил пожежної безпеки в екосистемах, особливо із встановленням 5 – класу пожежної небезпеки, не провокувати таким чином виникнення пожеж, котрі можуть завдати чимало шкоди людям та довкіллю.