infpov

 Відділ з питань правової роботи, запобігання та виявлення корупції Слобожанської селищної ради інформує:

Сьогодні, 29 червня на пленарному засіданні Верховна Рада України прийняла в цілому законопроект № 4651, поданий Президентом України. Законопроект передбачає покарання у виді позбавлення волі за недостовірну інформацію в декларації.

За це рішення проголосувало 315 народних депутати.

Відтепер стаття 366–3 Кримінального кодексу України буде єдиною статтею цього кодексу, за якою передбачено один рік позбавлення волі. Для всіх інших злочинів передбачено більш тривалі терміни позбавлення волі, починаючи з двох років

Які зміни пропонує законопроект № 4651?

Законопроект передбачає:

  • внесення недостовірної інформації до декларації та її неподання буде віднесено до числа кримінальних правопорушень пов’язаних із корупцією. Це зробить неможливою ситуацію, за якої посадовця звільняють від кримінальної відповідальності у зв’язку з дійовим каяттям, передачею на поруки тощо;
  • запровадження покарання у виді позбавлення волі строком на 1 рік за умисне неподання декларації;
  • запровадження покарання у виді обмеження або позбавлення волі строком до 2 років за внесення недостовірної інформації до неї на суму понад 2000 прожиткових мінімумів (4,54 млн грн).
  • зменшення мінімальної межі настання більш суворої кримінальної відповідальності з понад 4000 прожиткових мінімумів (9,08 млн грн) до 2000 прожиткових мінімумів (4,54 млн грн).

Попри те, що Верховна Рада проголосувала за прийняття цього законопроекту в цілому, застосувати його норми можна буде лише щодо декларацій за 2021 рік. Їх посадовці подаватимуть лише наступного року.

Докладніше можна прочитати за посиланням: https://nazk.gov.ua/.