Pravila povedinku na vodi

 

Розпочався літній сезон, тому кількість відпочиваючих в даний період  зростає. Значний час громадяни будуть намагатися проводити біля водойм, що не завжди є безпечним.    

           Якщо ви вирішили відпочити десь подалі від людського ока, не варто забувати елементарні правила поводження на воді, а також про надання допомоги потерпілим. Щоб не сталося біди, необхідно дотримуватись простих правил. Купатися краще вранці або наприкінці дня, коли немає небезпеки перегрівання. Температура води має бути не нижче +17 +19 °С, у холодній воді купатися небезпечно. Перебувати у воді потрібно не більше 20 хвилин, причому цей час слід збільшувати поступово, починаючи з 3-5 хвилин. Не можна доводити себе до остуди (ознобу). У воду заходьте обережно. Не можна пірнати у воду після тривалого перебування на сонці. Периферійні судини дуже розширені для більшої тепловіддачі. При охолодженні у воді настає різке рефлекторне скорочення м'язів, що спричиняє припинення дихання. У воду заходьте обережно і ніколи не пірнайте в незнайомих місцях. Навіть, якщо напередодні ви там купались то за ніч могло  принести течією  корчі. Ризиковано запливати далеко, тому що можна не розрахувати своїх сил. Відчувши втому, не треба панікувати, а навпаки, слід прагнути якнайшвидше добратися до берега. Дуже небезпечно заходити у воду в стані алкогольного сп'яніння. Алкоголь блокує нормальну діяльність головного мозку.

           При рятуванні на воді особливе значення має правильний вибір способу надання допомоги потерпілому. Огляд місця події з метою виявлення реальної загрози відіграє у такому випадку важливу роль. Слід розуміти, що потопаюча людина діє несвідомо та інстинктивно, вона може ухопитись у вас мертвою хваткою та тягнути під воду навіть тоді, коли перебуває уже під водою, але ще не з непритомніла. У такому разі ви не тільки не допоможете, але і самі можете потонути. Ось чому, допомагаючи потопаючому, ніколи не підходьте до нього близько спереду. Слід наближатись до нього, тримаючи поперед себе рятувальний круг, жердину чи інший плавучий засіб. Якщо ви маєте човен, попробуйте наблизитись до потопаючого на ньому так, щоб кинути йому який-небудь плаваючий предмет або простягнути жердину. Ніколи не стійте на човні на повний зріст під час рятування потопаючого. Застосовуйте словесний метод. Ясно, чітко та коротко скажіть потопаючому, що і як він має робити, підбадьорюйте його словами, намагайтесь заспокоїти його, тоді він швидше зрозуміє ваші поради.

           Утім, краще не потрапляти в ситуації, коли вам потрібна буде допомога рятувальника. Будьте обережні, бережіть своє життя та життя дітей.

         Гарного вам відпочинку.