Ogoloshenja

Оголошення про земельні ділянки

Відділ з земельних та екологічних питань Слобожанської селищної ради інформує!!!

До уваги керівників фермерських господарств та мешканців територіальної громади, а також  землевласників, земельні ділянки яких включені до складу НПП «Гомільшанські ліси»!!!!

Відповідно зі ст. 9 Закону України «Про природно-заповідний фонд», заготівля на територіях природно заповідного фонду деревини, лікарських та інших цінних рослин, їх плодів, сіна, та інші види використання можуть здійснюватися лише за умови, що така діяльність не суперечить цільовому призначенню територій та об’єктів природно-заповідного фонду. Згідно ст.91 цього ж Закону встановлено, що спеціальне використання природних ресурсів у межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду загальнодержавного значення здійснюється в межах ліміту, затвердженого центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування і реалізує державну політику у сфері охорони навколишнього природного середовища, а також на підставі дозволів, що видаються обласними державними адміністраціями.  

Суб’єкти господарювання, які мають намір в рамках чинного законодавства здійснити заготівлю сіна на землях територіальної громади, які входять до складу національного природного парку «Гомільшанські ліси», для початку процедури затвердження ліміту та отримання спеціального дозволу, має підготувати відповідні обґрунтовуючі документи, з чітким зазначенням строків проведення, меж ділянок та обсягів заготівлі, і надати їх адміністрації НПП «Гомільшанські ліси» для подальшого направлення їх на розгляд на Науково-технічній раді НПП. Інформацію та методичну допомогу в оформленні документації, в тому числі інформацію про межі функціональних зон території НПП «Гомільшанські ліси», можна отримати в приміщенні адміністрації парку за адресою м. Зміїв, вул. Адміністративна, 25.

За умови отримання суб’єктом господарювання (який має намір в рамках чинного законодавства здійснити заготівлю сіна на землях територіальної громади, які входять до складу національного природного парку «Гомільшанські ліси») ліміту, затвердженого центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування і реалізує державну політику у сфері охорони навколишнього природного середовища, та дозволів, що видаються обласними державними адміністраціями, попереджаємо щодо особливостей  режиму сінокосіння на території об’єкту природно-заповідного фонду України, а саме – у господарській зоні Національного природного парку «Гомільшанські ліси»:

  1. У зв’язку із запровадженим в Україні «Сезоном тиші» усі роботи із заготівлі сіна в об’єкті природно-заповідного фонду України слід розпочинати не раніше 15 червня;
  2. Бажаними строками викошування сіна (за умови отримання всіх дозвільних документів) є 15 – 25 червня, тобто, між двома циклами гніздування дрібних наземногніздових птахів (плиски, вівсянки);
  3. Для збереження виводків деркача (Crex crex), фазана (Phasianus colchicus), куріпки сірої (Perdix perdix) та перепілки (Coturnix coturnix), а також для збереження дуже корисних для лук ящірок прудких (Lacerta agilis) слід викошувати ділянки не від периферії ділянки до її центру, а від центру – до периферії або «змійкою» (з права – наліво і так від одного краю ділянки до іншого) це допоможе тваринам переміститись на вже скошені або ще не охоплені сінокосінням ділянки, винятком є ділянки, де по центру сінокосу є заболочене пониззя, на якому рослинність не викошують;
  4. Не викошувати 5-метрову зону навколо заболочених понизь, озер-стариць, тощо. Також заборонено викошування / вирубування чагарників верби у заболочених пониззях.
  5. Забороняється випалювання або складання на луках чи заболочених пониззях та на берегах річок і озер решток продукції сінокосіння (сіно, солома, зрубане гілля та скошені стебла чагарників, тощо).

Заготівля сіна на території НПП «Гомільшанські ліси» без ліміту, затвердженого центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування і реалізує державну політику у сфері охорони навколишнього природного середовища, та дозволу, що видається обласною державною адміністрацією, категорично забороняється.

Нагадуємо, що недотримання природоохоронного законодавства та режиму території парку тягне за собою притягнення до адміністративної, або навіть кримінальної відповідальності.