title

Які особливості цьогорічної весняної призовної кампанії та якими нормативно-правовими документами вона регулюється?

Найперше призов на строкову військову службу регламентується законом України «Про військовий обов’язок і військову службу». А також указом Президента України від 24 лютого 2021 року № 71/2021. Згідно із цими документами, на строкову службу призиваються придатні за станом здоров’я громадяни України чоловічої статі, яким до дня відправлення у військові частини виповнилось 18 років, та старші особи, які не досягли 27 років до цього часу.

Який алгоритм призову офіцерів запасу?

Обов’язковому призову підлягають офіцери, які здобули військову освіту у вишах на військових кафедрах чи у військових підрозділах вищих навчальних закладів, але не проходили строкової служби.

Який термін строкової служби у Збройних Силах України?

 Термін військової служби для призовників становить 18 місяців, а для тих, хто здобув вищу освіту - рік.

Якщо юнак відслужив строкову службу і хоче залишитись у війську, що він має робити для цього?

Військовослужбовець повинен повідомити про своє бажання командира. А далі командир ухвалює рішення, якщо армієць гідний, то далі його переводять на військову службу за контрактом. За потреби він проходить підготовку у навчальних центрах Збройних Сил України.

2

Що робити при отриманні повістки?

 З’явитися у вказаний час і день до районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки. А далі вже проходити процедуру медичного огляду, професійно-психологічний відбір. На засіданні районної призовної комісії буде визначено, в який рід військ і частину хоче потрапити призовник.

Які потрібно надати документи, щоб відтермінувати призов на військову службу?

 Згідно зі статтею 17 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» відстрочка надається за рішенням районної або міської призовної комісії за сімейними обставинами, станом здоров’я, для здобуття освіти або продовження професійної діяльності. Дуже багато підпунктів у цій статті. Наприклад, може отримати відтермінування призовник, якщо має двох і більше дітей, або вагітну дружину, або дитину з інвалідністю, неповнолітніх братів і сестер. Ця інформація є у вільному доступі в інтернеті.

Яким чином карається ігнорування призову?

Неявлення у військкомат за викликом карається накладанням адміністративного штрафу, і надалі виконуються вимоги військового комісара. Коли ж призовник отримав повістку для відправлення до війська і вже вважається районною призовною комісією призваним, то це вже ухилення від військової служби. Воно карається обмеженням волі терміном до 3 років.

Якщо призов співпадає із вступною кампанією в інститут, як бути?

Якщо призовник навчався у виші і забажав йти на призов, то йому надається академічна відпустка на період проходження служби. Поєднувати навчання та військову строкову службу не можна.

Чи зберігається місце роботи за людиною, як проходить строкову військову службу?

 На весь час військової служби за строковиком зберігається робоче місце, якщо він офіційно працевлаштований, і середньомісячна заробітна плата.

 Чи планується осінній призов?

 Звісно. Указ президента виданий на 2021 рік. Весняний призов триватиме з 1 квітня до 30 червня. Осінній – з 1 жовтня до 30 грудня.

Чи можуть за якихось обставин призовника відправити для проходження служби в район проведення ООС?

 Ні. За жодних обставин, навіть за власним бажанням, військовослужбовець строкової служби в зону проведення операції Об’єднаних сил направлений бути не може!