завантаження

Відділ мобілізаційної роботи, з питань цивільного захисту, взаємодії з правоохоронними органами Слобожанської селищної ради закликає громадян не виходити на тонку кригу на ставках річках та інших водоймищах. Це надзвичайно небезпечно! Необдумана та необережна поведінка загрожує вашому життю і здоров’ю. Крім того, небезпечно кататися на ковзанах у не облаштованих для цього місцях.

Нагадуємо, що для одного пішохода безпечним вважається лід зеленуватого відтінку товщиною не менше 7 см; для обладнання ковзанки – не менше 10-12 см (для масового катання – 25 см); масова переправа пішки може бути організована при товщині льоду не менше ніж 15 см.

Якщо ви вже опинилися на кризі, то пересуватися  треба по вже протоптаних стежках або слідах на льоду. Якщо їх не має, маршрут руху необхідно продумати заздалегідь. Перед тим як переходити водойму, пробийте лунки по різні боки переправи, щоб виміряти товщину льоду. Рекомендована відстань між ними 5м. Впевніться в безпечності переходу. Подивіться чи не має підозрілих місць на кризі. Лід може бути неміцний біля стоку води (наприклад ферми або фабрики), тонкий або крихкий лід поблизу кущів, очерету, під кучугурами, у місцях, де водорості вмерзли у лід. Необхідно оминати ділянки, покриті товстим шаром снігу, де лід завжди тонший. Особливо обережно спускайтеся з берега, лід може нещільно з’єднуватися з берегом, часто в таких місцях є тріщини, під льодом може бути повітря.

Під час руху на льоду бажано мати палицю, щоб перевіряти його міцність. Якщо після першого удару палицею на ньому з’являється вода або він пробивається, негайно повертайтеся на те місце, звідки ви прийшли. Причому перші кроки треба робити, не відриваючи підошви взуття від льоду. Ні в якому разі не перевіряйте міцність льоду ударом ноги.

Якщо під час руху лід почав тріщати або на ньому з’явилися характерні тріщини, негайно повертайте назад. Не біжіть, відходьте повільно, не відриваючи ступні ніг від льоду.

Якщо ви провалилися під лід, широко розкиньте руки по краях льодового пролому та намагайтеся не зануритися під воду з головою. Дійте рішуче, не панікуйте. Навіть якщо ви провалилися під воду, є дуже високий шанс врятуватися. Намагайтеся не обламувати край льоду. Не допускайте різких рухів, вибирайтеся на лід, наповзаючи на нього грудьми, і по черзі витягайте на поверхню ноги. Намагайтесь зайняти найбільшу площу опори.

Вибравшись із льодового пролому, відкотіться від нього, потім повзком рухайтесь у той бік, звідки прийшли, оскільки там міцність льоду уже перевірена. Незважаючи на те що у вас з’явиться бажання побігти і таким чином зігрітися, не втрачайте пильності і спокійно рухайтесь аж до самого берега. На березі намагайтесь зігрітися, рухайтесь, аж поки не дістанетесь безпечного теплого місця.

Подавши постраждалому підручний засіб порятунку, витягайте його на лід і відповзайте з небезпечної зони. На березі укрийте його від вітру і якнайшвидше доставте в тепле місце, переодягніть у сухий одяг і напоїть чаєм.

Відправлятися на водойми поодинці небезпечно. Намагайтеся завжди повідомляти своїх знайомих про ваше місцезнаходження.

Не забувайте, що зимова підлідна ловля риби вимагає суворого дотримання правил безпечної поведінки. Не можна пробивати близько одна від одної багато лунок. Не можна збиратися великими групами на одному місці. Не можна пробивати лунки на переправах. Не ловіть рибу поблизу вимоїн та занадто далеко від берега. Завжди майте під рукою міцну мотузку довжиною 12-15 м, тримайте поруч з лункою дошку або велику гілку.

ПАМЯТАЙТЕ: дотримання елементарних правил безпечної поведінки допоможе вам зберегти своє життя і життя людей, які знаходяться поруч з вами.  Не забувайте роз’яснювати ці правила дітям.