1200px DPSДецентралізація влади як складова державної політики регіонального розвитку є однією з визначальних у порядку денному реформ в Україні. Вона створила підґрунтя для укорінення кардинальних інституційних перетворень, підвищення якості життя громадян та має велике значення для продовження секторальних реформ.

Виконання зазначених цілей потребує зміцнення фінансової незалежності територіальних громад. Основним інструментом, за допомогою якого територіальні громади здійснюють свої функції, є місцеві бюджети. Одним із суттєвих джерел їх наповнення являються податки і збори.

Повнота та своєчасність надходження податків і зборів, в першу чергу, залежать від сумлінності платників податків. Також велику роль відіграє налагодження роботи з протидії тіньовому сектору економіки, пошук і реалізація резервів, оптимізація бази оподаткування.

Головне управління ДПС у Харківській області утворено на правах відокремленого підрозділу Державної податкової служби України і являється органом виконавчої влади, до функцій якого належить контроль за своєчасністю надходжень податків і зборів, здійснення реєстрації та обліку платників податків, здійснення адміністрування податків і зборів, організація роботи з погашення податкового боргу суб’єктів господарювання, здійснення сервісного обслуговування платників та інше.

З метою збільшення рівня добровільної сплати податків Головне управління ДПС у Харківській області систематично проводить інформаційно- роз’яснювальні кампанії щодо податкових питань. У рамках їх проведення організовуються засідання «круглого столу», зустрічі з платниками податків, семінари, у тому числі, на платформі ZООМ.

Також повідомляємо Вам, що Державною податковою службою України та Головним управлінням ДПС у Харківській області створені власні офіційні сторінки у соціальних мережах, де розміщується актуальна та оперативна інформація про податки.

Більше актуальної та оперативної інформації про податки можна дізнатись за посиланнями!

Фейсбук Головного управління ДПС у Харківській області

https://www.facebook.com/tax.kharkiv/

Инстаграм Головного управління ДПС у Харківській області

https://instagram.com/tax_service_kharkiv?igshid=1xds1xww4cz3w

Telegram-канал Головного управління ДПС у Харківській області

https://t.me/tax_service_kharkiv

Ютуб канал Головного управління ДПС у Харківській області

https://youtube.com/channel/UCGy-uqZFkX1eHcHGZBL5VOQ

1

2