Zvit golovi 2023

Шановні виборці, депутати, мешканці громади!

2022 рік став роком втрат, випробувань, кропіткої роботи всупереч всіх обставин, роком викликів та переосмислення цінностей, роком надії та підтримки.

Зазвичай, звітування за рік проводиться виходячи з планових показників та результатів попереднього періоду роботи. Проте, за роботу у 2022 році не можливо звітувати як зазвичай… це рік докорінної зміни діяльності та переформатування роботи виконавчих органів ради.

Збройна агресія РФ проти України вщент зруйнувала попередні плани на 2022 рік.

З перших днів війни населені пункти нашої громади опинилися на лінії бойового зіткнення, а вся громада, через руйнування логістичних шляхів, фактично «відрізана» від інших населених пунктів регіону, в тому числі і від обласного центру.

В перші тижні війни весь персонал Слобожанської селищної ради, її структурних підрозділів та комунальних установ, в тісній співпраці з підприємствами, установами, організаціями, приватними підприємцями, волонтерами та активними мешканцями громади виконували основне завдання  - збереження функціонування основних систем життєзабезпечення населених пунктів громади, забезпечення мешканців громади медичними, соціальними та гуманітарними послугами, а також забезпечення громадського порядку.

Однією з найскладніших задач того періоду стало забезпечення доставки продуктів харчування та гуманітарної допомоги в населені пункти громади, для чого були задіяні особисті ресурси та волонтерська допомога.

Окрім того, виникла гостра необхідність надання допомоги по розміщенню та забезпеченню усім необхідним (продуктами харчування, одягом, засобами особистої гігієни) внутрішньо переміщених осіб з окупованих територій та територій, що знаходилися під постійними обстрілами ворога.

Нашій громаді вдалося вистояти в цей критичний період завдяки злагодженій співпраці та чіткій координації дій усіх служб, організацій та суб’єктів господарювання, які знаходяться на території ради.

Хочу висловити слова вдячності, від імені мешканців громади та від себе особисто кожному, хто в цей час,незважаючи ні на що, виконував свої професійні обов’язки, а також виявив активну громадську позицію та прийняв участь у забезпеченні стабільної ситуації у громаді.

Велика вдячність та низький уклін нашим військовим, які змогли втримати просування ворога та захистити наші території.

Вічна пам’ять, загиблим захисникам України.

 

Сесійна діяльність та діяльність виконавчого комітету Слобожанської селищної ради

 

Своєчасне вирішення задач та викликів щодо забезпечення стабільної ситуації в населених пунктах громади, які поставали через збройну агресію РФ проти України, в більшості випадків потребувало прийняття нормативно правових актів органу місцевого самоврядування - Слобожанської селищної ради VIII скликання та Виконавчого комітету Слобожанської селищної ради.

Незважаючи на складну ситуацію безпечності проведення засідань цих органів, усі рішення, прийняття яких вимагалося на момент виникнення потреби, були розглянуті та прийняті. До таких рішень, зокрема, відносяться рішення про внесення змін до бюджету селищної територіальної громади, внесення змін до основних цільових та галузевих програм. покладання обов’язків щодо виконання функцій ради, створення комісій тощо.

Так, за звітний період, проведено 9 засідань сесій Слобожанської селищної ради VIII скликання, із них 8 – під час дії військового стану, на яких прийнято 313 рішень.

А також 21 засідання Виконавчого комітету Слобожанської селищної ради, в тому числі 19 – під час дії військового стану, на яких прийнято274 рішення.

Від імені територіальної громади та від себе особисто висловлюю вдячність депутатам та членам виконавчого комітету Слобожанської селищної ради за активну позицію та оперативне реагування у вирішенні питань життєзабезпечення населених пунктів територіальної громади.

 

Бюджет Слобожанської селищної територіальної громади

 

Виконання покладених на Слобожанську селищну раду функцій здійснювалося зі значним обмеженням у ресурсах, у зв’язку з недоотриманням надходжень у селищний бюджет, що спричинене збройною агресією РФ проти України.

Забезпечення належного та безперервного виконання селищного бюджету було одним із головних викликів, з яким стикнулась громада в умовах воєнного стану. Наближеність лінії зіткнення та порушення логістичних зв’язків негативно вплинуло на роботу промислових підприємств та суб’єктів підприємницької діяльності, які почали припиняти свою діяльність, переміщатись в більш безпечні місця.

Відчутним для бюджету селищної ради, також стали податкові рішення, ухвалені на рівні держави. Серед них, звільнення від сплати земельного податку, за оренду землі, екологічного податку. Як наслідок, бюджет Слобожанської селищної територіальної громади  в порівнянні з початковим річним планом доходів по загальному та спеціальному фонду (без урахування трансфертів) протягом минулого року, був уточнений (зменшений) майже на 73,2 млн. грн.

За 2022 рік до загального та спеціального фонду  бюджету Слобожанської селищної територіальної громади надійшло доходів, з урахуванням  міжбюджетних трансфертів, в сумі 203,9  млн. грн., що становить 73,9 %  до початкового річного плану 2022 року.

Основними видами надходжень стали:

податок та збір на доходи фізичних осіб —64,2%;

місцеві  податки та збори, що сплачуються згідно з Податковим кодексом України;

рентна плата за користування надрами для видобування природного газу -11,5 %

Видаткова частина бюджету громади за звітний період виконана на 81,6% та склала 203,5 млн.грн. 

За звітний період в повному обсязі  забезпечено фінансування видатків на оплату праці, проведені розрахунки бюджетних установ за спожиті енергоносії.

 

Регуляторна діяльність

Протягом 2022 року продовжувало діяти 13 регуляторних актів.

Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо функціонування державної служби та місцевого самоврядування у період дії воєнного стану» внесені зміни до статті 9 Закону України «Про правовий режим воєнного стану», яким передбачено не поширення в період дії воєнного стану на акти органів місцевого самоврядування вимог Закону України «Про засади державної регуляторної політики в сфері господарської діяльності».

 

Підтримка внутрішньо переміщених осіб та гуманітарна допомога

 

З 24.02.2022 року населені пункти Слобожанської селищної територіальної громади прихистили більше 9 тисяч внутрішньо переміщених осіб (ВПО).

Для тих внутрішньо переміщених осіб, які не мали можливості самостійно знайти місце тимчасового розміщення Слобожанською селищною радою організовано 3 місця тимчасового концентрованого проживання ВПО, в яких з початку дії військового стану мешкали та продовжують мешкати 627  осіб.

Для організації місць тимчасового концентрованого проживання ВПО, в тому числі задіяна матеріальна база Слобожанської селищної територіальної громади, а також додатково виділені кошти для їх облаштування.

Для найбільш вразливих верств населення, з числа внутрішньо переміщених осіб, з1 червня 2022 року, в рамках проведення акції Слобожанської селищної ради та волонтерського проекту «Гарячі кухні Слобожанщини», було організовано одноразове щоденне гаряче харчування для осіб, в тому числі дітей, зі статусом внутрішньо переміщених осіб, які прибули до Слобожанської громади з окупованих регіонів та місць проведення бойових дій. За перший місяць проекту послугою скористувались 86 чоловік, які отримали 1836 послуги.

Із-за широкого попиту на послугу «гарячого харчування» — харчування пільгових категорій з числа ВПО було подовжено і, до кінця 2022 року кухарями Слобожанського ліцею №2 було приготовлено 16 147 порцій гарячих обідів для 318 ВПО.

3 березня 2022 року розпочато організацію роботи щодо реалізації Урядової програми «Прихисток», яка передбачає надання компенсації витрат за тимчасове розміщення ВПО.

Даною Програмою скористалися 380 домогосподарств, які розмістили 986 ВПО. За період дії Програми прийнято 583 заяви від власників жилих приміщень про розміщення та припинення розміщення ВПО та 1587 заяв про отримання компенсації витрат за тимчасове розміщення ВПО на загальну суму 2,873 млн. грн., з яких 212,038 тис. за рахунок коштів державного бюджету, решта – за рахунок коштів міжнародних організацій (Товариство Червоного Хреста України).

Використовуючи досвід роботи попередніх років та напрацьовані контакти партнерських організацій, а також позитивну практику залучення додаткових ресурсів до вирішення проблемних питань та покриття потреб мешканців громади, Слобожанською селищною радою, її структурними підрозділами та комунальними установами, з метою забезпечення потреб внутрішньо переміщених осіб та мешканців громади,організовано доставку, отримання та видачу гуманітарної допомоги у вигляді продуктових наборів, засобів особистої гігієни, одягу, текстильних виробів, тощо.

В період дії військового стану в 2022 році, завдяки підтримці держави, міжнародних та вітчизняних благодійників та волонтерів, мешканцям громади, в порядку вразливості категорій населення, здійснювалась видача гуманітарної допомоги у натуральному вигляді (продуктові набори, дитяче харчування, медикаменти, засоби гігієни, крупи, борошно, цукор, м’ясо, овочі, вода бутильована, молоко, одяг, взуття, постільна білизна, ковдра, спальні набори, матраси, технічні засоби реабілітації, тощо).

На організацію та здійснення транспортних послуг для перевезення гуманітарної допомоги населенню з селищного бюджету виділено 553,7 тис. грн.

Висловлюємо вдячність урядовим, міжнародним, громадським та благодійним організаціям за надану допомогу мешканцям нашої громади.

 

Евакуація

 

В перші місяці війни Слобожанською селищною радою у співпраці з Товариство Червоного Хреста України, організовано 5 евакуаційних рейсів за кордон, якими скористалися 69 громадян. На компенсацію паливо – мастильних матеріалів перевізнику, який здійснював зазначені рейси, з селищного бюджету виділено 104 тис. грн.

Окрім цього, в рамках співпраці з медико – психологічною службою Львівської ОВА організовано безкоштовну евакуацію 10 осіб з числа найбільш уразливих верств населення.

У період з квітня по серпень селищною радою, спільно з волонтерами, здійснювалась евакуація маломобільних осіб похилого віку з населених пунктів, які опинилися під постійними обстрілами ворога. Так, з сел. Донець та сел. Благодатне було організовано транспортування у Зміївський геріатричний пансіонат  12 літніх, одиноких, маломобільних осіб. Також 13 громадян із зазначеної категорії були евакуйовані в санаторій з 14 листопада, у зв’язку з тривалою відсутністю теплопостачання в смт Слобожанське.

 

Адміністративні та соціальні послуги

 

Військова агресія РФ проти України, суттєво збільшила навантаження на сферу надання адміністративних та соціальних послуг, у зв’язку із зростанням кількості осіб, які її потребують, руйнуваннями інфраструктури та законодавчими змінами.

У зв’язку зі збройною агресією РФ проти України з 24.02.2022 року, було призупинено роботу всіх державних реєстрів України, що спричинило неможливість надання багатьох вкрай важливих адміністративних послуг.

Після деокупації значної частини нашого регіону, була проведена робота, яка дозволила на кінець звітного періоду відновити всі доступи до державних реєстрів, до яких попередньо ми мали доступ.

Незважаючи на надскладну ситуацію, спричинену безпосередньою близькістю воєнних дій, Слобожанською селищною радою, її відділами та установами було забезпечено стабільне надання адміністративних та соціальних послуг протягом усього 2022 року.

За звітний період загалом надано 22878 адміністративних послуг, в тому числі:

  • 7716 послуг з надання різних видів соціальних допомог, пільг та субсидій, з використанням програмного комплексу «Інтегрована інформаційна система «Соціальна громада» Міністерства соціальної політики, в процесі надання яких сформовані електронні та паперові справи, що передані органу, який призначає допомогу.
  • 9015 послуг щодо взяття на облік, включення інформації про внутрішньо переміщену особу до Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб, з формуванням електронної справи з використанням інформаційних систем Мінсоцполітики (в тому числі через мобільний додаток Порталу Дія) та видачу довідки внутрішньо переміщеній особі.
  • 6147 адміністративних послуг, серед яких послуги з реєстрації/зняття з реєстрації місця проживання, державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, надання інформації з державного реєстру речових прав, державна реєстрації актів цивільного стану, державна реєстрація юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань.

З метою максимального наближення найбільш витребуваних адміністративних послуг до мешканців та внутрішньо переміщених осіб громади в умовах військової агресії, а також порушених логістичних шляхів, Слобожанською селищною радою на базі відділу ЦНАП організовано прийом спеціалістами Зміївської районної філії Харківського обласного центру зайнятості та спеціалістами Пенсійного фонду України.

З урахуванням потреб населення громади та внутрішньо переміщених осіб, які зареєстровані у Слобожанській селищній раді, у соціальних послугах протягом 2022 року надані 109 141 соціальні послуги, в тому числі догляд вдома, консультування, соціальний супровід, представництво інтересів, соціальна профілактика, натуральна допомога. В процесі роботи, на протязі звітного періоду, соціальними фахівцями виявлено 903 сім’ї, які належать до вразливих груп населення та/або перебувають у складних життєвих обставинах.

В серпні 2022 р. розширено спектр соціальних  послуг, що надаються мешканцям громади, шляхом створення мультидисциплінарної команди на базі відділення натуральної допомоги КУ «Центр надання соціальних послуг».

У 2022 році продовжила діяти програма підтримки громадян Слобожанської селищної ради, у вигляді надання одноразової адресної грошової допомоги на лікування, на поховання непрацюючих родичів працездатного віку, у зв’язку зі скрутним матеріальним становищем сім’ї, у зв’язку з проведенням гемодіалізу амбулаторно, у зв’язку з загибеллю військовослужбовця в результаті військових дій під час виконання ним обов’язків військової служби по захисту Батьківщини внаслідок військової агресії РФ та ін. Загалом за звітний період надана матеріальна грошова допомога248 громадянам на загальну суму 677 тис. грн.

Також продовжена підтримка фізичних осіб, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі, відповідно до якої, громадянам виплачено компенсацію в розмірі 170,5 тис. грн.

Враховуючи складну ситуацію на ринку праці, спричинену військовою агресією, а також потребу громади у виконанні видів робіт, які внесені до переліку громадських робіт, які проводяться на території Слобожанської селищної ради, у звітному періоді організовано проведення та фінансування громадських робіт тимчасового характеру на загальну суму 282,1 тис. грн.

Одним із значних викликів сьогодення, у зв’язку з військовими діями, значною внутрішньою міграцією населення та суттєвим  збільшенням кількості осіб з числа вразливих верств та таких, що опинилися в складних життєвих обставинах, стала організація надання підтримки та допомоги таким особам, шляхом поповнення та оновлення матеріальної бази для реалізації цих функцій.

Так, з метою надання психологічної підтримки мешканцям громади, зокрема тим, які опинилися в складних життєвих обставинах, на базі КУ «Центр надання соціальних послуг» створена матеріальна база для відкриття кабінету психолога, в якому, завдяки  європейським партнерам ЮНІСЕФ та Центру "Джерело" (м.Львів), створена можливість надання корекційних послуг дітям з інвалідністю або труднощами розвитку із використанням спеціалізованого обладнання.

Окрім того, за підтримки UNISEF Ukraine, в рамках реалізації проекту "Моніторинг потреб та підтримка дітей в умовах війни", що впроваджується на замовлення Міністерства соціальної політики України та Національної соціальної сервісної служби України, поповнена матеріально – технічна база для надання соціальних послуг вразливим верствам населення, шляхом отримання 8 планшетів на загальну суму 51,7 тис.грн.

           

Цивільний захист населення

 

В умовах військової агресії РФ проти України, одним з найважливіших напрямків роботи Слобожанської селищної ради став напрямок цивільного захисту населення.

З метою захисту населення територіальної громади в умовах надзвичайних ситуацій, що виникають під час військового стану, селищною радою проведено роботу щодо нарощування фонду захисних споруд цивільного захисту за рахунок приведення 20 найпростіших укриттів,  які розташовані під багатоповерховими будинками, будівлями, спорудами та приміщеннями різного призначення що знаходяться у комунальній власності, у готовність до використання за призначенням. Для цієї мети з бюджету Слобожанської селищної ради виділені кошти у сумі 1088,952тис.грн., за рахунок яких проведено поточні ремонти найпростіших укриттів, придбано матеріали для освітлення, лави для сидіння, бочки для питної води.

В 2022 році, відповідно до Програми створення та використання місцевого матеріального резерву для запобігання і ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій на території Слобожанської селищної ради місцевий матеріальний резерв поповнено  на суму 2 123,883 тис.грн.

В перелік матеріальних цінностей, які було придбано та закладено до місцевого матеріального резерву увійшли засоби забезпечення аварійно-рятувальних робіт та господарського призначення (рукави пожежні напірні, легеневі автомати Drager LDV Plus, компресор, ліхтарі тактичні, пожежна мотопомпа, оприскувачі акумуляторні ранцеві для гасіння пожеж,   пиломатеріали, покрівельні плівки, бочки для  питної води, лави для сидіння, кухня польова, шанцевий інструмент та інше), засоби обігріву (печі металеві опалювальні (буржуйки) та матеріали для їх функціонування), засоби енергопостачання (генератори електричної енергії, портативні зарядні станції та сонячні панелі до них).

При цьому, з метою ліквідації та запобігання надзвичайних події, що трапилися на території населених пунктів територіальної громади, частина матеріального резерву була використана, а саме:

  • для ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, спричиненої авіаційними та ракетними обстрілами сел. Донець (тимчасового облаштування пошкоджених дахів, вікон, домоволодінь населення в с. Донець, тимчасового облаштування пошкоджених вікон в Благодатській філії КЗ «Шебелинська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів) з місцевого матеріального резерву виділено матеріальних цінностей на суму 192,707 тис.грн.
  • для запобігання та ліквідацій пожеж на території Слобожанської селищної територіальної громади, до яких залучається відділення 34 ДПРП 11 ДПРЗ з охорони Зміївської ТЕС ГУ ДСНС України у Харківській області, виділено матеріальні цінності з матеріального резерву Слобожанської селищної ради на загальну суму 157,884тис.грн. (рукава пожежні напірні, легеневі автомати DragerLDVPlus, компресор, пожежна мотопомпа, оприскувачі акумуляторні ранцеві для гасіння пожеж та ліхтарі тактичні).

Починаючи з 27.02.2022 по 30.12.2022 року 34 ДПРП (державноим пожежним рятувальним підрозділом) 11 ДПРЗ (державного пожежного рятувалного загону) з охорони Змїівської ТЕС та безпосередньої участі добровольців було здійснено 55 виїздів, в тому числі для ліквідації наслідків авіаударів в с. Донець.

  • для облаштування найпростіших укриттів, що знаходяться на балансі ОСББ (лави для сидіння) на загальну суму 174,420 тис.грн.

З метою чіткого та своєчасного реагування на надзвичайні ситуації воєнного характеру, що спричиняють порушення систем життєзабезпечення населених пунктів, на території Слобожанської селищної територіальної громади створено 10 пунктів обігріву, 1 «Пункт Незламності», а також 1 мобільний пункт обігріву «Пункт Незламності», за допомоги ГУ ДСНС України у Харківській області.

Зазначені пункти обігріву укомплектовані електрогенераторами, паливно-мастильними матеріалами, буржуйками, дровами, теплими ковдрами, баками для питної води, продуктами довготривалого зберігання, за рахунок матеріального резерву селищної ради, а також міжнародних фондів, благодійних та гуманітарних організацій, таких як U-LEADwithEurope, «Український благодійний альянс», ППО та ГПУ «Шебелинкагазвидобування»,  благодійників EliHorsakova и FrantisekGlac фонду «Єдина Нація», громадської організації «Центр громадських та медійних ініціатив», гуманітарної допомоги від Чугуївської районної військової адміністрації.

Організація цілодобового функціонування пунктів обігріву «Пункт Незламності» здійснюється із залученням волонтерської допомоги.

 

Освіта

 

Незважаючи на виклики та складнощі військового часу усі заклади шкільної освіти своєчасно та в повній мірі надавали освітні послуги 2536 здобувачам освіти громади, в тому числі 132 внутрішньо переміщеним особам. Новий освітній період 2022-2023 р. розпочатий своєчасно.

Слобожанською селищною радою, враховуючи виклики сьогодення, розпочаті роботи з укріплення матеріально – технічної бази в закладах освіти, в тому числі з метою забезпечення цих закладів альтернативними видами водопостачання та опалення, із використанням енергозберігаючих технологій.

Так, за рахунок коштів селищного бюджету у 2022 році:

  1. Проведено капітальний ремонт системи опалення КЗ «Шелудьківський ліцей», КЗ «Слобожанський ліцей № 2» та КЗ «Лиманський ліцей» на загальну суму 5,094 млн. грн.
  2. Виконано будівництво свердловин в КЗ «Слобожанський ліцей № 1», Слобожанський ЗДО № 3 та Слобожанський ЗДО № 7 для аварійного забезпечення водою об’єктів соціальної інфраструктури і мешканців смт Слобожанське на загальну суму 1,645 млн. грн.

Окрім того, закладами шкільної освіти Слобожанської селищної ради, в рамках Проєкту ЮНЕСКО, отримано 22 ноутбуки для педагогічних працівників на загальну суму 120,174 тис.грн.

Учні закладів загальної середньої освіти Слобожанської селищної ради у 2022 році брали участь у багатьох заходах, фестивалях, олімпіадах та конкурсах (в дистанційному форматі), фотовиставках, конкурсах, вікторинах. Протягом року відбувались такі заходи: дні української писемності та мови, День Соборності України, День Державного Прапора, День Незалежності України, День захисника України, День Гідності і Свободи, вшанування пам’яті Героїв Крут, жертв Голодомору, та багато інших заходів.

З метою популяризації фізичної культури, спорту, олімпійського руху та пропаганди здорового способу життя в закладах загальної середньої освіти були проведені Олімпійський урок та Олімпійський тиждень, присвячені Дню фізичної культури та спорту (дистанційно). 

У 2022 році учні закладів загальної середньої освіти Слобожанської селищної ради взяли участь в ІІ етапі Всеукраїнських учнівських олімпіадах з навчальних предметів. За звітний період на території нашої громади було проведено 14 олімпіад з навчальних предметів,у яких взяли участь 141 учень. Серед учасників визначено 48 переможців ІІ етапу та 20 переможців ІІІ етапу.

З початку військової агресії заклади дошкільної освіти тимчасово призупинили надання освітніх послуг.

 

Культура

 

З початком військової агресії РФ проти України, заклади культури стали одними з осередків гуманітарних центрів громади.

Проте, розуміючи вагомість емоційної та культурної підтримки мешканців громади, в тому числі внутрішньо переміщених осіб, заклади культури Слобожанської селищної територіальної громади не припиняли надання культурних послуг та змогли в повній мірі зберегти свій потенціал.

Так, з метою реалізації державної політики у сфері фізичної культури і спорту, було проведено 19 змагань та спортивних заходів, в яких взяли участь 709 учасників.

Окрім того, для забезпечення можливості доступу більш широкого кола осіб до мережі вуличного спортивного обладнання на території населених пунктів громади, в рамках реалізації проєкту «Здорова Україна», за рахунок коштів обласного бюджету побудовано 2 мультифункціональних спортивних майданчика в сел. Донець та сел. Скрипаї.

З червня 2022 року поступово відновилася секційна та гурткова робота (як очно так і дистанційно, а також участь творчих колективів у фестивалях та конкурсах.

В  Слобожанському Центрі фізичного здоров'я населення «Спорт для всіх» продовжили працювати 7 секцій різних напрямків фізичного розвитку (тхеквон-до, гребля, легка атлетика, карате, футбол, баскетбол, волейбол), які відвідують 227 чол.

В закладах культури Слобожанської селищної ради протягом звітного періоду працювало 53  гуртки, учасниками яких є 525 мешканців громади та внутрішньо переміщені особи.

Учасники гуртків та творчих колективів стали учасниками 16 обласних, всеукраїнських та міжнародних конкурсів і фестивалів, за результатами проведення яких здобуто 2відзнаки гран-прі, 10 відзнак за І місце, 12 – ІІ місце, 9 – ІІІ місце.

З метою організації відзначення основних державних свят та пам’ятних дат, закладами культури організовано та проведено 493 заходів, в якими охоплено близько 22 тис. осіб.

 

Житлово-комунальне господарство

 

Галузь житлово-комунального господарства, як і завжди, є найбільш складним та ресурсоємним напрямком діяльності територіальної громади.

Ця галузь зазнала що не найбільшого впливу військової агресії РФ проти України, адже з перших днів вторгнення населені пункти громади опинилися у безпосередній близькості до лінії зіткнення. У зв’язку з чим, об’єкти житлової, нежитлової забудови та критичної інфраструктури не однократно піддавалися авіаційним та ракетним ударам.

Так, у 2022 році зафіксовано пошкодження та руйнування 202 об’єкта, в тому числі 187 об’єктів житлової забудови та 1 об’єкт енергогенерації – Зміївська ТЕС ПАТ «Центренерго», про що складено 290 актів.

З метою підтримки мешканців, житло яких зазнало пошкоджень або було зруйноване внаслідок збройної агресії РФ, з бюджету селищної територіальної громади виділено 5,5 млн. грн., за рахунок яких проведені ремонтні роботи на об’єктах житлового фонду (смт. Слобожанське, вул. Лермонтова, буд. №№7,15,17,19, вул. С. Закори, буд. №№34,32,30,26,24,22, вул. Я. Мудрого, буд. №№35, 36, сел. Донець, вул. Центральна, буд. №№3,4,5, вул. Діденко №1).

Окрім того, для ліквідації наслідків пошкоджень об’єктів житлової забудови, в наслідок збройної агресії, Харківською обласною військовою адміністрацією передано 1141 кв.м. віконних блоків для 172 домогосподарства, на загальну суму 8,28 млн. грн., з яких 2 млн. грн.. кошти переданої субвенції з бюджету Слобожанської селищної ради.

Для тих домогосподарств, які самостійно відновили пошкоджені в наслідок військової агресії вікна в житлових приміщеннях, була розроблена програма часткового відшкодування витрат за рахунок коштів селищного бюджету. Так, у 2022 році такою програмою скористалися 21 домогосподарство, яким надано компенсацію на загальну суму 229,2 тис. грн.

З вересня 2022 року завдано колосальних руйнувань об’єктів критичної інфраструктури електрогенерації,електропостачання та теплопостачання, у зв’язку з чим опалювальний період на території громади не вдалося розпочати вчасно, відбувалися часті та значні аварійні ситуації на трансформаторних підстанціях населених пунктів громади.

Лише завдяки високому професіоналізму працівників енергетики та житлово-комунальних служб, а також злагодженій роботі селищної ради, підприємств, що діють на території громади, приватних підприємців та аграріїв, вдалося налагодити основні процеси життєзабезпечення населених пунктів громади, за що висловлюю окрему повагу та вдячність.

Тож, незважаючи на військові дії та аварійні ситуації, все ж можна сказати, що населені пункти громади протягом 2022 року отримували всі необхідні житлово-комунальні послуги, проводилося утримання в належному стані об’єкти комунальної власності та об’єкти благоустрою.

Так, з метою належного утримання дорожнього господарства на території Слобожанської селищної ради, з селищного бюджету виділено 1,86 млн.грн., в тому числі 786,6 тис. грн. на поточний ремонт доріг в смт Слобожанське, 349,6 тис.грн. на грейдерування доріг в сільських населених пунктах громади, 625,8 тис. грн на утримання доріг в зимовий період.

Окрім того, селищною радою з урахуванням ситуаційного стану дорожнього сполучення, вживалися заходи щодо врегулювання питання надання перевізниками послуг із автоперевезення громадян між населеними пунктами громади, м. Зміїв та м. Харків.

У зв’язку зі складністю проходження опалювального періоду 2022 – 2023 років, Слобожанською селищною радою проводилась реалізація державної програми щодо безоплатного забезпечення населення деревиною паливною. За звітний період, прийнято 160 заяв від мешканців громади щодо надання деревини паливної.

Для реалізації даної програми селищною радою отримано субвенцію з державного бюджету в сумі 477,4 тис. грн., за рахунок якої забезпечено безоплатною деревиною паливною 64 домогосподарств.

 

Медицина

 

Повномасштабне вторгнення РФ в Україну спричинило критичне навантаження на заклади охорони здоров’я громади, що пов’язано зі значними руйнування медичних закладів межуючи громад регіону, а також руйнуванням логістичних зв’язків населених пунктів громади з іншими громадами регіону.

Проте, в умовах військової агресії РФ проти України на території громади вдалося зберегти стабільне функціонування закладів первинної ланки медицини (АЗПСМ та ФАП).

З метою надання мешканцям громади та внутрішньо переміщеним особам якісних та своєчасних медичних послуг первинної ланки медицини, з бюджету Слобожанської селищної територіальної громади витрачено кошти на загальну суму 1,5 млн. грн., в тому числі на оплату комунальних послуг, відшкодування коштів за лабораторні дослідження, придбання та відшкодування лікарських засобів для пільгової категорії осіб та за визначеними категоріями захворювань.

Одним з найголовніших викликів, з якими зіштовхнулася медична галузь слобожанської селищної територіальної громади, стало надання медичних послуг породіллям. Критична необхідність у цих послугах та руйнування транспортного сполучення з регіональним центром, змусили селищну раду прийняти рішення про організацію надання невідкладної та оперативної допомоги вагітним, роділлям, породіллям  та новонародженим на базі гінекологічного відділення КНП «Слобожанська лікарня».

Задля забезпечення надання таких медичних послуг, в умовах відсутності законтрактованого з НСЗУ пакету медичних послуг «Надання акушерської допомоги», з  бюджету Слобожанської селищної територіальної громади виділені кошти для оплати заробітної плати медичному персоналу, задіяного до надання цих послуг.

За період з березня по серпень 2022 року на базі гінекологічного відділення КНП «Слобожанська лікарня» було прийнято 72 пологів, із них 27 – у внутнішньо переміщених породіль.

Окрім того, не зважаючи на відсутність законтрактованого з НСЗУ пакету медичних послуг «Інсульт», в стаціонарних відділеннях КНП «Слобожанська лікарня» проліковано 145 хворих з інфарктом головного мозку та інсультом, яких доставлено бригадами екстреної медичної допомоги.

Загалом протягом 2022 року в стаціонарних відділеннях КНП «Слобожанська лікарня» проліковано 1922 хворих.

З метою наближення медичних послуг до населення в умовах військового стану, організовано виїзні прийоми профільних лікарів в віддалені населені пункти громади.

Задля забезпечення стабільного функціонування вторинної ланки медичної галузі територіальної громади, своєчасного та якісного надання медичних послуг, з бюджету Слобожанської селищної територіальної громади у 2022 році витрачено кошти у сумі 2,97 млн. грн., в тому числі на оплату комунальних послуг, оплату праці медичних працівників, придбання медикаментів та перев’язувальних матеріалів для пільгової категорії осіб та ін.


 

2022 рік став роком випробувань, переосмислення цінностей та зміни пріоритетів. Саме тому, у 2023 році основним завданням є збільшення рівня стійкості громади та можливості реагування на надзвичайні події, розбудова партнерських зв’язків та пошук нових можливостей для громади, а також сприяння залучення громадськості до вирішення соціальних проблем, що виникають в громаді.

Продовжуємо працювати задля Перемоги!

Все буде Україна!

Грамота від 5-ї Слобожанської бригади Національної гвардії України

1

Дуже приємно! Разом до Перемоги! Все буде Україна!

З 28 березня 2023 року продовжується видача гуманітарної допомоги в старостинських округах

Red cross

ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА ОРГАНІЗАЦІЯ ЧЕРВОНОГО ХРЕСТА УКРАЇНИ

До уваги громадян, місце проживання яких зареєстроване у Лиманському, Нижньобишкинському, Геніївському, Шелудьківському старостинських округах

з 28 березня 2023 року продовжується видача гуманітарної допомоги родинам, що потребують допомогу при умові, що у складі родини є громадяни, які відповідають одній з таким категорії вразливості: 

Детальніше...

Правила поведінки для дітей та поради для батьків на період весняних канікул

1

Служба у справах дітей Слобожанської селищної ради доводить до Вашого відома правила поведінки для дітей та поради для батьків на період весняних канікул.

Детальніше...

З 28 березня 2023 року продовжується видача гуманітарної допомоги

Red cross

ХАРКІВСЬКА ОБЛАСНА ОРГАНІЗАЦІЯ

ЧЕРВОНОГО ХРЕСТА УКРАЇНИ

До уваги громадян, місце проживання яких зареєстроване у смт. Слобожанське, сел. Донець, сел. Благодатне у приміщенні Зміївського професійного енергетичного ліцею за адресою вул. Спортивна, 15-б,

з 28 березня 2023 року продовжується видача гуманітарної допомоги родинам, що потребують допомогу при умові, що у складі родини є громадяни, які відповідають одній з таким категорії вразливості: 

Детальніше...

Привітання з Днем національної гвардії України!

Den NG 2

Привітання з Днем служби безпеки України

sbu

Проводиться соціологічне опитування в рамках розробки Стратегії розвитку Слобожанської громади

01

Шановні мешканці Слобожанської громади!!!

Нагадуємо, що в рамках розробки Стратегії розвитку Слобожанської громади на період до 2027 р., з метою визначення як основних проблем, що існують в громаді, так й перспективних напрямків її розвитку, на території громади проводиться соціологічне опитування!!!

Детальніше...

24 березня 2023 року відбулося засідання XXXIV сесії VIII скликання Слобожанської селищної ради

24 березня 2023 року відбулося засідання XXXIV сесії VIII скликання Слобожанської селищної ради. На засіданні були розглянуті наступні питання:

Детальніше...

23 березня 2023 року відбулося засідання виконавчого комітету Слобожанської селищної ради.

23 березня 2023 року відбулося засідання виконавчого комітету Слобожанської селищної ради. На засіданні були розглянуті наступні питання:

Детальніше...

Прощання із померлим військовослужбовцем Микуленко Андрієм Віталійовичем

Foto

Прощання із померлим військовослужбовцем Микуленко Андрієм Віталійовичем відбудеться 25 березня 2023 року о 12:00 годині біля Лиманського будинку культури.