title

В Слобожанському селищному Палаці культури відбулося подвійне свято народної музики і пісні – 32-й Всеукраїнський фестиваль «Райдужний світ народних мелодій» і 55 річний ювілей дитячого зразкового оркестру народних інструментів. Колектив був створений у 1964 році і упродовж цих десятиліть не змінював мети та принципів виховання і розвитку дітей і підлітків естетичними методами, шляхом їх особистої участі у самодіяльності, прилучення до мистецтва - складової духовної культури людини.

Засновник оркестру і беззмінний художній керівник – Заслужений працівник культури України, заслужений діяч естрадного мистецтва України, лауреат творчих премій ім. І. Слатіна і В. Ступницького, Почесний громадянин Зміївського району – Валентина Біленька. В теперішній час оркестр  - унікальний колектив з своїм неповторним творчим обличчям, це синтез кількох видів мистецтва – інструментального, вокального і хореографічного, метою якого є залучення дітей і підлітків до вивчення та пропаганді народної творчості, народної та сучасної  музики і пісні. У 1977 році оркестру було присвоєне звання «Зразковий колектив» і кожні три роки він з успіхом підтверджує це звання, у 1988 році була присуджена Харківська обласна премія ім. Героя Радянського Союзу Олександра Зубарєва. Для розширення меж оркестрового жанру на базі дитячого оркестру Валентина Миколаївна створила ще три музичних колективи - у 1978 вокальний ансамбль «Солнышко» («Казка»), у 1984 р. ансамбль «Веселі ложкарі» та у 2003 р. дорослий Народний оркестр народних інструментів «Реприза», учасниками якого є колишні вихованці дитячого оркестру.    З метою організації творчих зустрічей з музикантами, музичними колективами, композиторами у 1986 р. Валентина Миколаївна заснувала Міжнародний фестиваль народної музики і пісні «Райдужний світ народних мелодій» з участю аматорських та професійних музичних колективів з багатьох міст України.

Прийняти участь у 32-му фестивалі та поздоровити ювілярів приїхали колективи з Мелітополя, Миколаєва, Харкова - Народні художні колективи «Оркестр народних інструментів» Палаців дитячої та юнацької творчості, ансамбль народної музики «СТОЖАРИ», інструментальне тріо «ЦимБанДо», ансамбль народних інструментів «ПОСІПАКИ» Харківської державної академії культури, ансамбль народних інструментів «ЛЮБОТИНСЬКІ МУЗИКИ» Люботинської гімназії №1, зразковий ансамбль народних інструментів «Весняночка» Слобожанської музичної школи.

Фестиваль і ювілей оркестру проводився за підтримки Комсомольської селищної ради. З поздоровленням і побажаннями виступив Комсомольський селищний голова Дмитро Діхтяр, який нагородив учасників фестивалю і ювілярів дипломами і ексклюзивними кубками. З численними поздоровленнями оркестру виступали депутат Харківської обласної ради Валерія Мураєва і подарувала всім ювілярам фотоальбоми з історією творчого шляху  колективу, голова Зміївської районної ради Тетяна Тімофєєва,  багато друзів і почесних гостей.        

Фестивалі «Райдужний світ народних мелодій» сприяють зростанню виконавчої майстерності, пропаганді народної музики, зміцненню та розширенню географії дружніх зв'язків, стимулюють активність, прищеплюють працелюбність надихують музикантів на вирішення нових творчих завдань, роблять музику доступною, наближаючи її до широкого кола слухачів.