Зміст статті

Title

В Слобожанському Палаці культури відбулося свято - ювілейній концерт до 15-річчя з дня заснування Народного оркестру «Реприза».

В 2003 році, напередодні 40-річного ювілею Зразкового дитячого оркестру народних інструментів, художній керівник – заслужений працівник культури України, заслужений діяч естрадного мистецтва України, лауреат творчих премій ім. І.І. Слатіна і В. Ступницького, відмінник культурно-просвітньої роботи,  почесний громадянин Зміївського району – Валентина Біленька зібрала своїх колишніх вихованців, щоб вони згадали свої дитячі роки і виступили в ювілейному концерті. З того часу вони не розлучаються та грають на народних інструментах. Так був створений унікальний дорослий оркестр «Реприза», який перекладається з музичного терміну – «повторення». Учасники оркестру багато років продовжують дарити глядачам виконавчу майстерність та чарівну музику.

Кожен рік оркестр гастролював з концертною програмою по Криму - в Гурзуфі в Міжнародному дитячому центрі «Артек», Алушті, Партеніті, неодноразово з творчим візитом був на великому десантному кораблі «Костянтин Ольшанський» в Севастополі і Євпаторії. За цей час колектив став лауреатом фестивалів «Осіння пастораль» у Южноукраїнську, «Талица» у Харкові, «Печенізьке поле» у Чугуєві, фестивалю народного мистецтва на Національному Сорочинському ярмарку в Полтавській області, Всеукраїнського фестивалю національних культур «Дружба» у Миколаєві, «Райдужний світ народних мелодій» і «Ритми серця» у смт. Комсомольському-Слобожанському.

«Реприза» приймав участь у культурно – мистецьких районних і обласних заходах на Великому Слобожанському ярмарку і «Наш Пушкін» у Харкові, «Івана Купали» і «Купальська квітка» - Змієві, «Сад пісень Сковороди» - Бабаї і у багатьох традиційних святах – «Масляна», «8 березня», «9 травня», «День Незалежності», «День смт Комсомольське», «День робітників сільського господарства», «День енергетика», виступав для відпочиваючих у санаторіях «Березівські мінеральні води», «Ялинка», «Роща»,  приймали участь в районному молодіжному форумі в м. Змієві у складі команди Комсомольської селищної ради «Комсомольський ЗУБР» (Забавні, Ушлі, Браві, Радушні) були тільки учасники оркестру «Реприза» і отримали 1-е місце. «Реприза» з успіхом виступала на оглядах народної самодіяльності та аматорів народного мистецтва, а також огляді художньої самодіяльності Зміївського енергетичного ліцею.