Запорукою ефективного, економічно вигідного та безпечного тваринництва в господарствах різних форм власності є належний рівень біобезпеки. Саме біобезпека в нинішніх реаліях єдиний спосіб захистити свиногосподарства від різних збудників захворювань, зокрема, й африканської чуми свиней. Адже проблема африканської чуми свиней, на жаль, не зникла і періодично нагадує нам про загрозу заносу на територію Харківської області.
В умовах напруженої ситуації з циркуляції вірусу АЧС в Україні з початку 2023 року було виявлено 3 випадки захворювання свійських та диких тварин у 3 областях: в особистому селянському господарстві с. Орлівщина, Новомосковського району, Дніпропетровської області, в особистому селянському господарстві Херсонської області Бериславського району, Милівської ОТГ, с. Новокаїри та на території обходу № 2 Валя-Кузмінського лісництва Глибоцького УТМР Чернівецького району Чернівецької області.
АЧС – гостра вірусна хвороба свиней, яка перебігає блискавично, гостро, підгостро або навіть безсимптомно і характеризується гарячкою, важким диханням, кашлем, втратою апетиту, рвотою, синюшністю шкіри на вухах та п’ятачку, паралічами, проносами з кров’ю, різкою слабкістю та високою летальністю серед захворілих тварин. Захворіти можуть дикі та домашні свині всіх порід та будь-якого віку в будь-яку пору року. Зараження відбувається при контакті хворих свиней або свиней вірусоносіїв зі здоровими. Хвороба також розповсюджується через мишовидних гризунів, кровосисних комах, корм, пасовища, одяг, взуття, боєнські відходи транспортні засоби та предмети догляду за свинями забруднені виділеннями хворих тварин або вірусоносіїв.
В умовах України лише домашні та дикі свині можуть хворіти на АЧС. Усі інші тварини не сприйнятливі до збудника цієї хвороби. Вірус АЧС не передається людині і є безпечним для її здоров’я.
Щоб максимально запобігти зараженню своїх тварин Вам необхідно притримуватися наступних правил:
Тримайте тварин у закритих свинарниках і не випускайте їх на пасовище.
Обов’язково повідомте про наявність у вас свиней свого дільничного ветеринарного лікаря, який зробить щеплення тварині проти бешихи і класичної чуми свиней (безкоштовно).
Закуповуйте доброякісні комбікорми лише на офіційних ринках та вимагайте від продавців супровідні документи, що гарантують якість, безпечність та місце походження корму.
Не згодовуйте тваринам корми без попередньої термічної обробки.
Регулярно здійснюйте обробку ваших тварини проти комах та кліщів.
Ретельно та комплексно боріться з мишовидними гризунами.
Зберігайте високу санітарну культуру господарювання, не намагайтеся несанкціоновано перевезти живих та забитих тварин без ветдокументів.
Здійснюйте подвірний забій тільки при наявності ветеринарного лікаря.
Ні в якому разіне купуйте м’ясо або сало на стихійних ринках чи в місцях несанкціонованої торгівлі воно може бути небезпечним !!!
Міністерство у справах ветеранів України на виконання Єдиного календарного плану фізкультурно-оздоровчих, спортивних заходів та спортивних змагань України на 2025 рік, затвердженого наказом Мінмолодьспорту від 25 грудня 2024 року № 7766 (зі змінами), забезпечує проведення Всеукраїнських спортивних змагань "Ігри ветеранів", відбірковий етап з кросфіту, які відбудуться 17 травня 2025 року в м. Рівному.
До участі у відбірковому етапі запрошуються військовослужбовці, ветерани війни та особи, звільнені з військової служби, служби у правоохоронних органах, які зазнали травм, поранень або захворювань під час або внаслідок виконання службових обов'язків у зоні бойових дій.
Подача документів від учасників для участі у регіональному відбірковому етапі здійснюється шляхом заповнення реєстраційної форми (анкети учасника) та подання підтверджуючих документів за посиланням:
72% українців вже намагаються впроваджувати енергоефективні звички у повсякденному житті — і заощаджують завдяки цьому тисячі гривень. Чи є ВИ серед них?
Ми звикли думати, що енергоефективність — це складно і дорого. Насправді ж – це прості кроки, які підвищують якість життя, допомагаючи зберігати енергію та гроші.
З нагоди 80 річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні керівництво Слобожанської селищної ради разом з представниками населених пунктів вшанували квітами пам’ять тих, хто віддав життя заради визволення України та Європи.
Пам’ятаємо тих, хто боровся за Україну. Молимося за тих, хто бореться за неї знов.
Забезпечення населення питною водою гарантованої якості залишається актуальним завданням у будь-яку пору року. Головне управління Держпродспоживслужби в Харківській області з метою підвищення обізнаності серед населення та на виконання рішення позачергового засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Харківської області від 16.01.2025, нагадує, що невідповідність питної води гігієнічним вимогам разом з іншими чинниками може виявитись причиною підвищення захворюваності серед населення на інфекційні захворювання, зокрема на лептоспіроз. Тим більше, що випадки захворювання вже зареєстровані протягом 2025 року на Львівщині та Полтавщині.
Відділ соціального захисту населення Слобожанської селищної ради повідомляє, що за підтримки Міністерства у справах ветеранів України запроваджена онлайн програма «Дружина ветерана», яка спрямована на зміцнення стійкості сімей ветеранів, особливу увагу приділено ролі партнерок/дружин у процесі реінтеграції військових до мирного життя.
Посилання на онлайн програму « Дружина ветерана» :
У квітні 2025 року Слобожанська селищна рада домовилася з Благодійною організацією «БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД „ҐЛОБАЛ ЕМПАВЕРМЕНТ МІШН ЮА“» про доставку гуманітарної допомоги жителям громади, які найбільше потребують такої допомоги.
Згідно Державних санітарних правил транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві ДСП 8.8.1, 2.001-98 - вказано про додержання санітарних правил під час застосування пестицидів при обробці індивідуальних садів і городів в межах населеного пункту в пунктах:
1.9. Використання пестицидів в окремих галузях народного господарства, у колективних та індивідуальних садах і городах, в охороні здоров'я та побуті, а також продаж їх населенню повинно здійснюватись тільки у відповідності з "Переліком пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні" і доповненнями до нього. Вказані документи з визначенням науково обґрунтованих регламентів застосування (норм витрат, кратностей обробок, обмежень щодо способу, періоду обробок, строків останньої обробки до збирання урожаю) повинні бути погоджені Міністерством охорони здоров'я і є обов'язковими до дотримання на території країни.
6.11.6 – Для обробки індивідуальних садів і городів в межі населеного пункту дозволяється застосування тих пестицидів, які дозволені для роздрібного продажу населенню «Переліком пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні» і Доповненнями до нього.