Минув рік... Рік потому в нашій Державі почалася війна. Жорстока, кровопролитна та безжальна...

Пройшов рік, по його завершенню є що згадати та підвести підсумки...Наша громади, як і всі українці, були змушені долати нові виклики війни, виклики виживання нашої громади. А саме:

  • Відсутність палива, транспорту, людей – необхідних для виконання питань забезпечення гуманітарною допомогою населених пунктів та завдань воєнного часу.
  • Зруйновані мости, пошкоджені дороги.
  • Порожні аптеки та прилавки магазинів, не працюють банки.
  • Забезпечення безперебійної доставки продуктів харчування в магазини.
  • Перші зруйновані будинки.
  • Перші людські жертви.
  • Паніка населення.
  • Розселення внутрішньо переміщених осіб (в перший місяць війни налічувало майже 5000 осіб).
  • Пошук та доставка гуманітарна допомоги.
  • Звернення військових за допомогою.
  • 578 пошкоджених об'єктів нерухомого майна.
  • Збій та неможливість повноцінної роботи Зміївської ТЕС (у зв’язку з постійними обстрілами).

Вирішуючи самотужки ці проблеми та виклики перших тижнів війни, ми зрозуміли, що  їх неможливо подолати на місцевому рівні з власним ресурсом. Такі питання вирішувались завдяки співпраці та допомозі Чугуївської РВА та Харківської ОВА.

Слобожанський селищний голова Дмитро Діхтяр   постійно звертався в вищі органи влади, акцентуючи увагу на  нагальні проблеми та потреби громади,  зокрема:

  • Стабільне та регулярне надходження гуманітарної допомоги.
  • Запуск та проходження опалювального періоду в смт. Слобожанське, яке не має альтернативних джерел теплопостачання, окрім Зміївської ТЕС.
  • Відновлення автомобільного сполучення через міст, який з’єднує нашу громаду з іншими, через річку Сіверський Донець.
  • Відновлення зруйнованої інфраструктури.
  • Надання допомоги мешканцям громади у відновленні пошкоджених, в наслідок збройної агресії, об’єктів житлового фонду (відновлення віконних блоків, дахів будинків, комунікацій тощо).
  • Аварійний стан електричних кабелів живлення смт. Слобожанське, селища Донець.

      Щоденна, а в перші місяці взагалі цілодобова, важка робота, яка потребувала прийняття кардинальних рішень, а головне покладення на себе відповідальності за належний рівень життя в громаді.

      Проблеми та прийдешні питання, які ще не перед ким і ніколи не стояли в сучасній Україні, вирішувати було важко…. Бо ніхто не мав можливості поділитися досвідом, як діяти в цій або іншій ситуації, а досвід набутий при рішенні  однієї задачі вже неважливий в рішенні наступного завдання.

  • Перші продукти харчування (хліб, муку, борошно, м'ясо) знаходили та завозили власноруч за власні кошти, кошти підприємців та фермерів. Ще раз хочеться подякувати, фермерським господарствам та підприємцям, які в перші дні безкоштовно надавали допомогу у вигляді молока, олії, муки, та інших продуктів. Також, всім працівникам соціальних служб, які допомагали організовувати та роздавати допомогу.
  • Працювали по доставці гуманітарних вантажів. Через відсутність власного транспорту залучали волонтерів та підприємців. Нажаль, через недостатню кількість транспорту, незадовільний стан дороги, проблеми із рівнем забезпеченості паливо – мастильними матеріалами, порушені логістичні шляхи, кількість гуманітарних вантажів та його асортимент не задовольняв  деяких наших мешканців та переселенців громади. Але не зупинялись, а продовжували працювати та намагалися відповідати всім адекватним потребам.
  • З перших днів війни, майже в усіх населених пунктах громади, було сформовано добровольчі дружини для сприяння правоохоронним органам в забезпечені порядку та цілодобове чергування на блокпостах. Дмитро Діхтяр координував дії добровольчих дружин з керівництвом Чугуївського РУП ГУНП Харківської області.
  • До речі, блокпости біля наших населених пунктів будувались власноруч, вони були створені за технічною та фінансовою підтримкою підприємств і підприємців.
  • Вирішувались питання надання допомоги для постраждалих, які залишилися без даху над головою.
  • Збір та доставлення допомоги військовим (власними коштами, залучаючи допомогу спільноти, підприємств та підприємців, фермерів, намагалися задовольнити потреби наших хлопців: ремонтні роботи техніки, запчастини, інструменти для відновлення транспортних засобів, продукти харчування, ліки, предмети особистої гігієни, взуття, генератори тощо).
  • Постійне постачання безкоштовних продуктів харчування для приготування обідів ВПО.
  • Подача тепла в домівки.
  • Відкриття Пунктів Незламності та забезпечення їх функціонування.

Результатом вирішення нестандартних та гострих питань найскладнішого часу з початку війни та питань, які ставали  і виникають щодня в Слобожанській селищній територіальній громаді в умовах воєнного стану, стан громади в цілому, є співпраця мешканців громади та органу місцевого самоврядування. В громаді продовжують працювати всі комунальні підприємства, проводиться ремонт доріг, в домах є тепло, світло, вода, наше селище чисте та продовжує квітнути, не дивлячись на складні умови сьогодення.

Наразі в голові крутиться одна фраза: «Ми це змогли, ми витримали...». Перші часи та дні війни багато чого показали та дали зрозуміти хто є хто.     На жаль, важко зрозуміти чому зараз настільки багато порадників та критиків, і де були ці поради, коли було страшно та важко?

Безумовно, в основі наших успіхів полягає стійкість  Збройних Сил України, які не впустили ворога на нашу територію.

Хочемо подякувати всім, хто  не залишився осторонь проблемних питань нашої громади, всім нашим мешканцям, керівництву Чугуївської РВА та ХОВА, благодійникам, волонтерам. Дякуємо за допомогу та співпрацю керівництву сусідніх громад.

В подальшому сподіваємось на розуміння, терпіння та співпрацю!

Працюємо далі! Питань чимало. Але об'єднавши наші зусилля ми прагнемо до скорішої Перемоги!

Як запобігти захворюванню на дизентерію

 

Facebook post   10

Детальніше...

Герої не вмирають!

Slusar

Слюсар Владислав Олександрович

16.08.2003 - 08.05.2025

Всеукраїнські спортивні змагання "Ігри ветеранів"

Facebook post   12Міністерство у справах ветеранів України на виконання Єдиного календарного плану фізкультурно-оздоровчих, спортивних заходів та спортивних змагань України на 2025 рік, затвердженого наказом Мінмолодьспорту від 25 грудня 2024 року № 7766 (зі змінами), забезпечує проведення Всеукраїнських спортивних змагань "Ігри ветеранів", відбірковий етап з кросфіту, які відбудуться 17 травня 2025 року в м. Рівному.

До участі у відбірковому етапі запрошуються військовослужбовці, ветерани війни та особи, звільнені з військової служби, служби у правоохоронних органах, які зазнали травм, поранень або захворювань під час або внаслідок виконання службових обов'язків у зоні бойових дій.

Подача документів від учасників для участі у регіональному відбірковому етапі здійснюється шляхом заповнення реєстраційної форми (анкети учасника) та подання підтверджуючих документів за посиланням:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScr-Lt9lAG9GlzRfz5mSfO7IN1FPDVs92XdkfX2alF7pwy85Q/viewform

Або у кабінеті е-Ветеран:

https://cabinet.payments.eveteran.gov.ua/tasks/create/10113/10113001

Інформаційна кампанія "Залиш ці гроші для себе"

соцмедіа 1.jpeg

72% українців вже намагаються впроваджувати енергоефективні звички у повсякденному житті — і заощаджують завдяки цьому тисячі гривень. Чи є ВИ серед них?

Ми звикли думати, що енергоефективність — це складно і дорого. Насправді ж –  це прості кроки, які підвищують якість життя, допомагаючи зберігати енергію та гроші.

Детальніше...

Заходи з нагоди 80 річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

photo 1З нагоди 80 річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні керівництво Слобожанської селищної ради разом з представниками населених пунктів вшанували квітами пам’ять тих, хто віддав життя заради визволення України та Європи.

Пам’ятаємо тих, хто боровся за Україну. Молимося за тих, хто бореться за неї знов.

Детальніше...

Небезпека лептоспірозу: шляхи зараження та профілактика

pic 28Забезпечення населення питною водою гарантованої якості залишається актуальним завданням у будь-яку пору року. Головне управління Держпродспоживслужби в Харківській області з метою підвищення обізнаності серед населення та на виконання рішення позачергового засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Харківської області від 16.01.2025, нагадує, що невідповідність питної води гігієнічним вимогам разом з іншими чинниками може виявитись причиною підвищення захворюваності серед населення на інфекційні захворювання, зокрема на лептоспіроз. Тим більше, що випадки захворювання вже зареєстровані протягом 2025 року на Львівщині та Полтавщині.

Детальніше...

Програма «Дружина ветерана»

 Facebook post   10

Відділ соціального захисту населення Слобожанської селищної ради повідомляє, що за підтримки Міністерства у справах ветеранів України запроваджена онлайн програма «Дружина ветерана», яка  спрямована на зміцнення стійкості сімей ветеранів, особливу увагу приділено ролі партнерок/дружин у процесі реінтеграції військових до мирного життя.

Посилання на онлайн програму « Дружина ветерана» :

https://www.kspa-ngo.com/platform/veteran-wife

День пам’яті та примирення! День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні!

495319762 1106666634835329 5422120125831317645 n

Слобожанська селищна рада продовжує роботу по пошуку організацій, які можуть підтримати цивільне населення під час воєнного стану в Україні

20250508 082109

У квітні 2025 року Слобожанська селищна рада домовилася з Благодійною організацією «БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД „ҐЛОБАЛ ЕМПАВЕРМЕНТ МІШН ЮА“» про доставку гуманітарної допомоги жителям громади, які найбільше потребують такої допомоги.

Детальніше...

ПАМЯТКА по використанню пестицидів в населених пунктах та дотримання санітарних правил під час застосування пестицидів

pic 26

Згідно Державних санітарних правил транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві ДСП 8.8.1, 2.001-98 - вказано про додержання санітарних правил під час застосування пестицидів при обробці індивідуальних садів і городів в межах населеного пункту в пунктах:

1.9. Використання пестицидів в окремих галузях народного господарства, у колективних та індивідуальних садах і городах, в охороні здоров'я та побуті, а також продаж їх населенню повинно здійснюватись тільки у відповідності з "Переліком пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні" і доповненнями до нього. Вказані документи з визначенням науково обґрунтованих регламентів застосування (норм витрат, кратностей обробок, обмежень щодо способу, періоду обробок, строків останньої обробки до збирання урожаю) повинні бути погоджені Міністерством охорони здоров'я і є обов'язковими до дотримання на території країни.

6.11.6 – Для обробки індивідуальних садів і городів в межі населеного пункту дозволяється застосування тих пестицидів, які дозволені для роздрібного продажу населенню «Переліком пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні» і Доповненнями до нього.

 

Детальніше...