DPS inf

У Головному управлінні ДПС у Харківській області відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія». Фахівці управління податкового адміністрування фізичних осіб роз’яснювали громадянам нюанси Податкової амністії.

Найбільша кількість запитань стосувалася перевірок даних, які вказуються у декларації.

Наводимо деякі запитання та відповіді на них.

ЗАПИТАННЯ: Чи проводяться контролюючим органом перевірки одноразових (спеціальних) добровільних декларацій?

ВІДПОВІДЬ: Відповідно до п. 6 підрозд. 9 прим. 4 розд. XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України декларант, який має намір скористатися одноразовим (спеціальним) добровільним декларуванням щодо належних йому активів фізичної особи, протягом визначеного підрозд. 9 прим. 4 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ періоду одноразового (спеціального) добровільного декларування, має право добровільно подати до контролюючого органу одноразову (спеціальну) добровільну декларацію в порядку та за формою, встановленими центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.

При цьому в Декларації не зазначається інформація про джерела одержання (набуття) декларантом об’єктів декларування.

Крім того, п. 13 підрозд. 9 прим. 4 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ передбачено, що податкова перевірка контролюючим органом не проводиться щодо джерела отримання декларантом чи фізичною особою, що підпадає під дію п. 10 підрозд. 9 прим. 4 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ, доходів, за рахунок яких було одержано (набуто) задекларовані таким декларантом активи або активи, передбачені п. 10 підрозд. 9 прим. 4 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ.

Водночас, відповідно до п. 15 підрозд. 9 прим. 4 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ Декларація підлягає перевірці у спеціальному порядку.

Так, Декларація підлягає у порядку, передбаченому підрозд. 9 прим. 4 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ, камеральній перевірці, яку контролюючий орган проводить протягом 60 календарних днів, що настають за днем подання йому відповідної Декларації (п.п. 15.1 п. 15 підрозд. 9 прим. 4 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ).

Метою проведення камеральної перевірки Декларації є виявлення арифметичних та логічних помилок.

Наразі розробляється Порядок проведення камеральних перевірок одноразових (спеціальних) добровільних декларацій.

ЗАПИТАННЯ: Чи необхідно фізичній особі здійснювати легалізацію документів, які надаються такою особою одночасно з поданням одноразової (спеціальної) добровільної декларації, у разі якщо об’єкти декларування знаходяться за межами України?

ВІДПОВІДЬ: Відповідно до п. 1 ст. 13 Закону України від 23 червня 2005 року № 2709-IV «Про міжнародне приватне право» документи, що видані уповноваженими органами іноземних держав у встановленій формі, визнаються дійсними в Україні в разі їх легалізації, якщо інше не передбачено законом або міжнародним договором України.

Отже, легалізації підлягають документи, які видані уповноваженими органами іноземних держав у встановленій формі.

Разом з тим, згідно з абзацом другим частини першої ст. 4 Закону України від 03 липня 2012 року № 5029-VI «Про засади державної мовної політики» (далі – Закон № 5029) визначено, що основи державної мовної політики визначаються Конституцією України, а порядок застосування мов в Україні – Законом № 5029.

Згідно зі ст. 10 Конституції України державною мовою в Україні є українська мова.

Частиною другою ст. 6 Закону № 5029 визначено, що українська мова як державна мова обов’язково застосовується на всій території України при здійсненні повноважень органами законодавчої, виконавчої та судової влади, у міжнародних договорах, у навчальному процесі в навчальних закладах в межах і порядку, що визначаються Законом № 5029.

Статтею 11 Закону № 5029 встановлено, що основною мовою роботи, діловодства і документації органів державної влади та органів місцевого самоврядування є державна мова.

Згідно з п.п. 191.1.2 п. 191.1 ст. 191 Кодексу до повноважень (функцій) контролюючих органів відноситься, зокрема, контроль за своєчасністю подання платниками податків передбаченої законом звітності (декларацій, розрахунків та інших документів, пов’язаних з обчисленням і сплатою податків, зборів, платежів), своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків, зборів, платежів.

Враховуючи викладене, фізична особа у разі декларування об’єктів, які знаходяться за межами України ,одночасно з поданням одноразової (спеціальної) добровільної декларації зобов’язана надати документи, які супроводжуються нотаріально засвідченим перекладом українською мовою.

Щодо засідання Комісії з розгляду питань щодо надання допомоги для вирішення житлового питання окремим категоріям внутрішньо переміщених осіб

Відділ соцзахисту

Оголошення

Слобожанська міська рада повідомляє, що 14 травня 2026 року о 9.00 за адресою: вул. Миру, 7, м. Слобожанське, Чугуївський район, Харківська область, відбудеться засідання Комісії з розгляду питань щодо надання допомоги для вирішення житлового питання окремим категоріям внутрішньо переміщених осіб, що проживали на тимчасово окупованій території, при Слобожанській міській раді.

8 травня — День Пам’яті та Примирення, День Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

photo 5471971992660548305 y

8 травня — День Пам’яті та Примирення, День Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Це день глибокої шани до всіх, хто боронив рідну землю, боровся за свободу та мир, віддав своє життя за майбутнє наступних поколінь.

Детальніше...

День пам’яті та примирення! День Перемоги у Другій світовій війні!

8

Лист ДП "Головний навчально-методичний центр Держпраці" щодо участі у онлайн-семінарі

Увага Оголошення

Детальніше...

Лістеріоз: загроза та заходи безпеки

Увага

Щороку у весняно-літній період спостерігається зростання захворюваності на гострі кишкові інфекції та харчові отруєння. Це пов’язано зі сприятливими температурними умовами, які створюють належні умови для розмноження збудників інфекцій у навколишньому середовищі та продуктах харчування.

Основними причинами виникнення кишкових інфекцій є порушення правил приготування, транспортування та зберігання харчових продуктів. Часто захворювання пов’язують із вживанням продуктів, придбаних на стихійних ринках, а також страв домашнього приготування, які зберігалися з порушенням температурного режиму або термінів придатності.

Лістеріоз – це інфекційне захворювання, викликане бактерією Listeria monocytogenes. Лістеріоз зазвичай передається через вживання заражених продуктів харчування. Основні джерела інфекції включають: непастеризовані молочні продукти; м’ясні вироби, які не пройшли достатню термічну обробку; овочі, забруднені ґрунтом або водою з Listeria monocytogenes; морепродукти.

Детальніше...

Інформація про розміщення обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, розміру витрат, очікуваної вартості предмета закупівлі від 7 травня 2026 року

Предмет закупівлі

Інформація

про розміщення обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, розміру витрат, очікуваної вартості предмета закупівлі

 (відповідно до пункту 4-1 постанови Кабінету Міністрів України від 11 жовтня 2016р. №710 «Про ефективне використання державних коштів»  (зі змінами))

Детальніше...

Національний тиждень безбар’єрності

Відділ соцзахисту

З 25 по 31 травня 2026 року в Україні відзначається Національний тиждень безбар’єрності — ініціатива, спрямована на створення культурної атмосфери безбар'єрності та інклюзивності, де кожен може відчути себе рівним серед рівних. Це тиждень, коли ми не лише підвищуємо обізнаність, а й змінюємо ставлення до безперешкодного простору для кожного з нас.

Детальніше...

Статут комунального некомерційного підприємства «Слобожанська лікарня» Слобожанської міської ради Чугуївського району Харківської області

Лікарня

Детальніше...

LXXXVII сесія Слобожанської міської ради VIII скликання

Рішення сесії

від "05" травня 2026 року

Детальніше...

Виконавчі органи Слобожанської міської ради

Виконавчі органи

Детальніше...