313160 1

Захист Вітчизни, незалежності  та територіальної цілісності України є конституційним обов’язком українців ( ст. 65 Конституції та ч. 1 ст. 1 Закону України « Про військовий обов’язок і військову службу»).

 Хто підлягає призову до армії в 2018 році?

Призовний вік в Україні у 2018 році встановлено 20-27 років. Таким чином юнаки цієї вікової категорії, визнані придатними до за станом здоров’я і які не мають підстав для відстрочки або звільнення від армії. Зобов’язані пройти службу в рядах Збройних Сил України .

Який термін служби в Українській армії ?

 Згідно ст. 23 Закону України « Про військовий обов’язок і військову службу») термін служби в армії становить:

18 місяців – для призовників ,які не мають вищої освіти;

12 місяців – для призовників зі ступенем спеціаліста або магістра.

Термін проведення призову на строкову службу восени 2018 року з 1 Жовтня по 30 Грудня ( указ Президента України від 15 Лютого 2018 року № 33/2018 « Про звільнення в запас військовослужбовців строкової служби, строки проведення чергових призовів та чергові призови громадян України на строкову військову службу у 2018 році» ( зі змінами) та розпорядження  Зміївської Районної Державної Адміністрації Харківської Області № 297 від 10 вересня 2018 року.

На обліку по Комсомольській селищній раді знаходяться 166 призовників. Планове завдання Зміївського РВК з призову на строкову військову службу 15 чоловік.

Що робити , якщо принесли повістку?

Згідно з українським законодавством, призовники, які отримали повістку з військового комісаріату зобов’язані прибути до призовної дільниці в термін, зазначений у повістці. При цьому в Законі зазначено , що неотримання повістки з будь- яких причин не є підставою для ігнорування призову. Отже, якщо повістка не надійшла і як тільки в країні оголошено про початок нового призову в армію, громадянам дається 10 днів на явку у військовий комісаріат.

Поважними причинами  неявки до військкомату можуть вважатися тільки форс-мажорні ситуації: стихійне лихо, хвороба призовника ,смерть близького родича( батьків ,дружини, дитини, рідних брата, сестри, дідуся, бабусі)або близького родича дружини. Будь -які інші причини є недостатньо вагомими і можуть бути  прирівняні до ухилення від армії.

Хто має право на відстрочку або звільнення від служби в армії?

Законодавством України передбачено досить великий перелік категорій громадян, які можуть отримати відстрочку від армії або взагалі не підлягають військовому призову . Так, відповідно до Закону України  « Про військовий обов’язок і військову службу» потрапити під відстрочку можуть:

  • Чоловіки ,які мають двох і більше дітей або вагітну дружину;
  • Студенти денної форми навчання в залежності від рівня акредитації закладу;
  • Призовники . які є єдиними годувальниками в сім’ї;
  • Педагоги, лікарі, священнослужителі, працівники поліції, резервісти і т. д.

Згідно ст. 18 Закону України « Про військовий обов’язок і військову службу». Повне звільнення від служби в армії можуть отримати громадяни України:

  • Визнані за станом здоров’я непридатними до військової служби;
  • Яким після закінчення вищих навчальних закладів присвоєно військові ( спеціальні) звання офіцерського ( начальницького ) складу
  • Засуджені за вчинення злочину до позбавлення волі, обмеження волі, в тому числі із звільненням від відбування покарання
  • Призовники , чиї близькі родичі загинули, померли або стали інвалідами під час проходження військової служби або зборів військовозобов’язаних

Яка відповідальність за ухилення від призову в армію ?

В Україні  передбачено два види відповідальності за порушення законодавства про військову службу – адміністративна і кримінальна. Як адміністративне покарання за неявку у військкомат застосовуються штрафні санкції , передбачені ст. 210 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Кримінальна відповідальність за ухилення від призову на строкову військову службу настає за статтею 335 КК України і передбачає обмеження волі на строк до 3-х років.

Весною 2018 року за ухилення від призову на строкову військову службу було відкрито 4 кримінальні справи.

ЗАХВОРЮВАНІСТЬ НА ТУБЕРКУЛЬОЗ В УМОВАХ ВІЙСЬКОВОГО СТАНУ

01

ЗАХВОРЮВАНІСТЬ НА ТУБЕРКУЛЬОЗ

В УМОВАХ ВІЙСЬКОВОГО СТАНУ по Україні, по Харківській області, по Зміївській ОТГ та Слобожанській ОТГ за підсумками 2023 року

Щорічно 24 березня в усьому світі проводиться Всесвітній День боротьби з туберкульозом. В Україні цей день визначено також як Всеукраїнський день боротьби з туберкульозом.

В рамках проведення впродовж березня Всеукраїнського місячника боротьби з туберкульозом, соціально-інформаційна кампанія покликана підвищити обізнаність людей щодо туберкульозу.

Військові дії та міграція створюють міцне підґрунтя для розвитку захворювання.

Детальніше...

Професійне навчання в Харківському центрі професійно-технічної освіти державної служби зайнятості

Title

Детальніше...

Рекомендації споживачам щодо профілактики гострих інфекційних захворювань у період воєнного стану

05

Через терористичні ракетні обстріли критична інфраструктура зазнає суттєвих ушкоджень і, як наслідок, може виникнути загроза відключення від систем централізованого водопостачання.

Детальніше...

Пам’ятка для населення щодо утримання колодязів

04

Значна кількість населення, переважно в сільській місцевості використовує підземні води з обладнанням для їх підйому відповідних споруд, тобто шахтні та трубчасті колодязі (свердловини). Такі підземні води є незахищеними від забруднення, вони пов’язані з поверхнею землі, з її станом.

Детальніше...

Як захиститись від гепатиту А

03

У зв’язку із реєстрацією спалаху вірусного гепатиту А на Вінниччині, а також зростанням захворюваності на вірусний гепатит А в інших областях України, рекомендуємо утриматися від використання для пиття, приготування їжі та миття посуду води з шахтних та трубчастих колодязів, каптажів джерел  тощо, інформація про якість води яких відсутня.

Детальніше...

Недоброякісна питна вода – загроза для здоров’я населення

02

Вода є фактором передачі багатьох інфекцій бактеріального та вірусного походження. Вживання недоброякісної питної води суттєво погіршує здоров’я людини, зумовлюючи виникнення таких інфекційних захворювань, як холера, дизентерія, туляремія, лептоспіроз, поліомієліт тощо.

Детальніше...

Щодо недопущення спалахів гострих кишкових інфекцій, харчових отруєнь під час весняної повені та паводків

01

Рекомендації

Аби вберегтися від небезпечних наслідків весняної повені, паводків, підтоплень, які можуть спричинити виникнення спалахів інфекційних хвороб, харчових отруєнь. рекомендуємо дотримуватись наступних правил:

Детальніше...

Профілактика сказу в домашніх тварин, графік проведення щеплень

Чугуївське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області повідомляє, що з метою профілактики сказу в домашніх тварин, фахівцями дільниць ветеринарної медицини Харківської області державної лікарні ветеринарної медицини в період з 26.03.2024 по 29.03.2024, 01.04.2024 року будуть проводитись профілактичні щеплення собак та котів проти сказу в містах та населених пунктах району:

Детальніше...

Шановні користувачі послуг Зміївської ТЕС ПАТ «Центренерго»!

Для відновлення роботи Зміївської ТЕС потрібен великий ресурс, як людський, так і фінансовий.
📢☝️Керівництво Зміївської ТЕС ПАТ «Центренерго» та Слобожанської селищної ради звертається до користувачів послугами Зміївської ТЕС з наполегливою вимогою – погасити заборгованість за комунальні послуги, які надаються Зміївською ТЕС – це вагомий та необхідний вклад кожного в допомогу відбудови нашого підприємства (сума боргу перевищує 30 млн.грн.)❗❗❗

Про можливість оздоровлення та відпочинку дітей Слобожанської громади віком від 7 до 18 років за рахунок бюджетних коштів у 2024 році у ДПУ «МДЦ Артек»

01

                                                                                                          

ДО УВАГИ БАТЬКІВ !

Слобожанська селищна рада інформує про можливість оздоровлення та відпочинку дітей Слобожанської громади віком від 7 до 18 років за рахунок бюджетних коштів у 2024 році у ДПУ «МДЦ Артек».

Детальніше...