313160 1

Захист Вітчизни, незалежності  та територіальної цілісності України є конституційним обов’язком українців ( ст. 65 Конституції та ч. 1 ст. 1 Закону України « Про військовий обов’язок і військову службу»).

 Хто підлягає призову до армії в 2018 році?

Призовний вік в Україні у 2018 році встановлено 20-27 років. Таким чином юнаки цієї вікової категорії, визнані придатними до за станом здоров’я і які не мають підстав для відстрочки або звільнення від армії. Зобов’язані пройти службу в рядах Збройних Сил України .

Який термін служби в Українській армії ?

 Згідно ст. 23 Закону України « Про військовий обов’язок і військову службу») термін служби в армії становить:

18 місяців – для призовників ,які не мають вищої освіти;

12 місяців – для призовників зі ступенем спеціаліста або магістра.

Термін проведення призову на строкову службу восени 2018 року з 1 Жовтня по 30 Грудня ( указ Президента України від 15 Лютого 2018 року № 33/2018 « Про звільнення в запас військовослужбовців строкової служби, строки проведення чергових призовів та чергові призови громадян України на строкову військову службу у 2018 році» ( зі змінами) та розпорядження  Зміївської Районної Державної Адміністрації Харківської Області № 297 від 10 вересня 2018 року.

На обліку по Комсомольській селищній раді знаходяться 166 призовників. Планове завдання Зміївського РВК з призову на строкову військову службу 15 чоловік.

Що робити , якщо принесли повістку?

Згідно з українським законодавством, призовники, які отримали повістку з військового комісаріату зобов’язані прибути до призовної дільниці в термін, зазначений у повістці. При цьому в Законі зазначено , що неотримання повістки з будь- яких причин не є підставою для ігнорування призову. Отже, якщо повістка не надійшла і як тільки в країні оголошено про початок нового призову в армію, громадянам дається 10 днів на явку у військовий комісаріат.

Поважними причинами  неявки до військкомату можуть вважатися тільки форс-мажорні ситуації: стихійне лихо, хвороба призовника ,смерть близького родича( батьків ,дружини, дитини, рідних брата, сестри, дідуся, бабусі)або близького родича дружини. Будь -які інші причини є недостатньо вагомими і можуть бути  прирівняні до ухилення від армії.

Хто має право на відстрочку або звільнення від служби в армії?

Законодавством України передбачено досить великий перелік категорій громадян, які можуть отримати відстрочку від армії або взагалі не підлягають військовому призову . Так, відповідно до Закону України  « Про військовий обов’язок і військову службу» потрапити під відстрочку можуть:

  • Чоловіки ,які мають двох і більше дітей або вагітну дружину;
  • Студенти денної форми навчання в залежності від рівня акредитації закладу;
  • Призовники . які є єдиними годувальниками в сім’ї;
  • Педагоги, лікарі, священнослужителі, працівники поліції, резервісти і т. д.

Згідно ст. 18 Закону України « Про військовий обов’язок і військову службу». Повне звільнення від служби в армії можуть отримати громадяни України:

  • Визнані за станом здоров’я непридатними до військової служби;
  • Яким після закінчення вищих навчальних закладів присвоєно військові ( спеціальні) звання офіцерського ( начальницького ) складу
  • Засуджені за вчинення злочину до позбавлення волі, обмеження волі, в тому числі із звільненням від відбування покарання
  • Призовники , чиї близькі родичі загинули, померли або стали інвалідами під час проходження військової служби або зборів військовозобов’язаних

Яка відповідальність за ухилення від призову в армію ?

В Україні  передбачено два види відповідальності за порушення законодавства про військову службу – адміністративна і кримінальна. Як адміністративне покарання за неявку у військкомат застосовуються штрафні санкції , передбачені ст. 210 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Кримінальна відповідальність за ухилення від призову на строкову військову службу настає за статтею 335 КК України і передбачає обмеження волі на строк до 3-х років.

Весною 2018 року за ухилення від призову на строкову військову службу було відкрито 4 кримінальні справи.

ОГОЛОШЕННЯ   для мешканців, які проживають у приватному секторі сел. Слобожанське

Якщо Ви потребуєте дров’яну піч з димоходом, Ви маєте можливість її отримати безкоштовно.

В першу чергу печі будуть надаватися сім’ям у  складі яких зареєстровані особи з інвалідністю І-ІІ групи чи особи з інвалідністю ІІІ групи, яким 60+ років.

Необхідно до 26.04.2024 року надати до селищної ради (вул. Миру, 7, приймальня):

  • заяву довільної форми;
  • ксерокопію паспорту заявнику (перша сторінка та сторінка з реєстрацією), ксерокопію коду ;
  • сім’ї у складі яких зареєстровані особи з інвалідністю І-ІІ групи чи особи з інвалідністю ІІІ групи, яким 60+ років ксерокопію паспорту особи з інвалідністю (перша сторінка та сторінка з реєстрацією), ксерокопію його довідки МСЕК про групу інвалідності;
  • якщо особа ВПО - додатково ксерокопію довідки про взяття на облік ВПО.

Примітка:

- кількість печей обмежена.

З 23.04.2024 по 26.04.2024, 29.04.2024 року будуть проводитись профілактичні щеплення собак та котів проти сказу в населеному пункті: с. Шелудьківка

Title

Чугуївське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області повідомляє, що з метою профілактики сказу в домашніх тварин фахівцями Зміївської районної дільниці ветеринарної медицини Харківської обласної державної лікарні ветеринарної медицини з 23.04.2024 по 26.04.2024, 29.04.2024 року будуть проводитись профілактичні щеплення собак та котів проти сказу в населеному пункті: с. Шелудьківка.

Детальніше...

Про встановлення розмірів разової грошової виплати до Дня Незалежності України, передбаченої Законами України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” і “Про жертви нацистських переслідувань”, у 2024 році

Title

З метою здійснення разової грошової виплати до Дня Незалежності України ветеранам війни, особам, на яких поширюється дія Законів України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” і “Про жертви нацистських переслідувань”, Кабінет Міністрів України Урядом прийнято постанову від 02 квітня 2024 року №369.

Детальніше...

14 квітня поблизу села Мартове Чугуївського району 64-річний чоловік підірвався на міні.


За попередніми даними, під час риболовлі чоловік наступив на протипіхотну міну та підірвався. Зі множинними уламковими пораненнями правої ноги в тяжкому стані бригадою екстреної медичної допомоги його шпиталізували.

Рішенням місцевої комісії з питань техногенно - екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Слобожанської селищної ради (протокол №1 від 15.03.2024 року) прийнято рішення заборонити відвідування населенням місць масового відпочинку на водних об'єктах Слобожанської селищної територіальної громади протягом купального сезону 2024 року через воєнний стан  у зв’язку із можливою наявністю вибухонебезпечних предметів на пляжах та/або на дні акваторії відповідних водних об’єктів.

Не нехтуйте забороною! Небезпека може бути на кожному кроці! Бережіть себе та своїх близьких!

Оголошення про початок громадського обговорення звіту з оцінки впливу на довкілля та Звіт з оцінки впливу на довкілля

Title

ОГОЛОШЕННЯ
про початок громадського обговорення звіту
з оцінки впливу на довкілля

Повідомляємо про початок громадського обговорення звіту з оцінки впливу на довкілля планованої діяльності, зазначеної у пункті 1 цього оголошення, з метою виявлення, збирання та врахування зауважень і пропозицій громадськості до планованої діяльності.

Детальніше...

Обережно дифтерія!

Title

Дифтерія — це гостре інфекційне захворювання, що характеризується головним чином, ураженням ротової частини глотки та дихальних шляхів, рідше – шкіри. Також, при інфікуванні можуть розвиватися фібринозне запалення в місці проникнення збудника, явища загальної інтоксикації й токсичне ураження серця, судинної та нервової систем, нирок.

Детальніше...

Інформація щодо наявності лікарських засобів станом на 22.04.2024

Medical

Детальніше...

Інформація щодо Урядової грантової програми для розвитку тепличного господарства та садівництва

Інформ лист гранти теплиці ОДА 2024 min

Детальніше...

Інформування про Національну стратегію сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні на 2021-2026 роки та необхідністю ознайомитися з нею

post 6

Указом Президента України від 27 вересня 2021 року № 487/2021 затверджено Національну стратегію сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні на 2021-2026 роки.

Детальніше...

Що таке «участь громадськості», «залучення громадськості», рівні та навіщо це потрібно?

post 1

Інтегруючи різні підходи та трактування, поняття «громадська участь» можна визначити як систему дій, методів, інструментів та механізмів (об’єднаних логікою відповідного алгоритму) участі громадян у визначенні та вирішенні їхніх проблем та адвокації інтересів у громаді.

Детальніше...