Шановні громадяни! Держпродспоживслужба повідомляє про загострення епідситуації, щодо захворюваності на ботулізм.
За оперативним повідомленням Головного управління Держпродспоживслужби в м. Києві зареєстровано 3 випадки захворюваності на ботулізм у мешканців м. Києва, у т. ч. 1 летальний. Випадки захворювання на ботулізм пов’язані з вживанням в’яленої риби різних видів, придбаних в супермаркетах міста. Держпродспоживслужба рекомендує громадянам тимчасово утриматись від вживання в їжу в’яленої риби виробництва ФО-П Меркулов А.В. та ТОВ «Чудо-Юдо» міста Світловодськ Кіровоградської області. У разі придбання у торговельних мережах в’яленої риби зазначених вище виробників повернути цю продукцію до місця продажу.
Районна військова адміністрація інформує, що відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 15.05.2026 № 617 «Зміни щодо особливостей виплати окремих видів державної допомоги сім'ям з дітьми, що вносяться до постанов Кабінету Міністрів України», змінено підхід до порядку виплати Пенсійним фондом України окремих видів державної допомоги сім'ям з дітьми.
У той час, коли наші воїни тримають оборону на фронті, кожен із нас може стати для них надійним тилом. В умовах збройної агресії рф забезпечення стабільних запасів донорської крові — це запорука того, що наші медики зможуть вчасно врятувати поранених військовослужбовців та цивільних громадян.
У літній період, коли температура повітря підвищується, створюються сприятливі умови для швидкого розмноження патогенних мікроорганізмів у харчових продуктах. Саме тому в теплу пору року значно зростає ризик виникнення гострих кишкових інфекцій, зокрема сальмонельозу.
Чугуївське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області повідомляє, що з метою профілактики сказу в домашніх тварин, фахівцями дільниць ветеринарної медицини Харківської державної лікарні ветеринарної медицини в період з 03.08.2026 по 07.08.2026 будуть проводитись профілактичні щеплення собак та котів проти сказу в громадах населених пунктів Чугуївського району, відповідно до графіку: