stop alkogol

 Зимові свята в самому розпалі. А разом з ними настали часи непомірного вживання алкоголю. Звичайно, любителям пити все, що горить, на ранок доведеться не солодко. Щоб уникнути цього, краще не вживати зовсім. Або хоча б не забувати про закуску, не змішувати спиртне різної міцності і відмовитися від солодких газованих коктейлів.

Механізм дії алкоголю простий. Основою всіх алкогольних напоїв є винний спирт (етанол), який викликає сп’яніння. Алкоголь потрапляє зі шлунка в кров через 2 хв. після вживання, всмоктується і через 1-1,5 год. його концентрація в крові максимальна. Із крові він надходить до клітин всіх внутрішніх органів. У першу чергу страждають клітини великих півкуль головного мозку, уповільнюється формування складних рухів, змінюється співвідношення процесів збудження і гальмування в центральній нервовій системі. У корі головного мозку етанол пригнічує центри, що відповідають за вияв почуттів. Людина втрачає здатність керувати собою, не контролює свої дії і робить необдумані вчинки, які нерідко закінчуються трагічно. Одночасно порушується робота судин головного мозку: відбувається їх розширення, збільшення проникності, що може викликати крововилив у тканину мозку.

Алкоголь – це легкий наркотик з важкими наслідками. Як і всі наркотичні речовини, він викликає залежність. Систематичне вживання спиртного веде до підвищення стійкості до спирту. Щоб викликати сп’яніння, потрібно збільшувати дозу. Поступово функціональні розлади переходять в органічні. Розвиваються такі тяжкі недуги як гастрит, гепатит, цироз печінки, панкреатит, хронічні захворювання легень, алкогольні психози тощо. Розвивається алкоголізм – важка хронічна хвороба, яка прогресує на основі регулярного і тривалого вжитку алкоголю і характеризується особливим патологічним станом організму: нестримним потягом до спиртного, зміною ступеня його перенесення і супроводжується глибокими необоротними змінами психоемоційної сфери, деградацією особистості. Алкогольна залежність настає не тільки при регулярному вживанні міцних спиртних «напоїв». Систематичне вживання слабоалкогольних напоїв, пива може викликати алкоголізм так само як вино, горілка, коньяк («пивний алкоголізм»). Хвороба формується поступово, непомітно для оточуючих і самого майбутнього алкоголіка. Для такого хворого сп’яніння є найкращим психічним станом. Цей потяг не піддається розумним доказам припинити пити, він спрямовує всю енергію, засоби і думки на добування спиртного, незважаючи на реальну обстановку.

Алкоголізм потребує дуже складного і тривалого лікування, а результати такого лікування часто є невтішними. При декомпенсації захисних можливостей організму розвивається кома, яка може привести до летального кінця. При одужанні такого хворого повної реабілітації всіх органів та систем не відбувається. Через певні особливості підліткового організму алкогольна залежність, хронічний алкоголізм розвиваються у підлітків значно швидше, ніж у дорослих.

З метою збереження життя, запобігання шкоди здоров’ю та ведення здорового способу життя не вживайте алкоголь невідомого походження, сурогатні алкогольні напої, напої виготовлені або придбані у невідомих осіб, через посередників.

 Здоров’я, перш за все, – спосіб життя людини. Давно доведено – все, що робить людина, відбивається на стані її здоров’я. Добре здоров’я містить у собі досягнення мети у житті людини, її інтереси і корисні звички. Це почуття сповнене любові до самого себе.

Живіть повноцінним, здоровим життям без шкідливих звичок!

З повагою  Управління Чугуївського району

Головного управління

Держпродспоживслужби в Харківській області

Вітання з Днем пожежної охорони України!

123

Наказ КП "Комунальник" "Про встановлення вартості послуги з опломбування лічильників води"

1

Кошторис планових витрат на послугу з опломбування лічильників

Детальніше...

Щодо реалізації національного проєкту Дія.Бізнес

Title

Відповідно до Положення про Міністерство цифрової трансформації України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 18.09.2019, Мінцифри є головним органом у системі центральних органів виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізацію державної політики, зокрема, у сферах розвитку цифрових навичок, електронної комерції та підтримки цифрового розвитку бізнесу.

Детальніше...

Щодо отримання міжнародної технічної допомоги за програмою Фонд «Партнерство за сильну Україну», Фаза 2»

Title

На виконання Постанови КМУ від 15 лютого 2002 р. № 153 «Про створення єдиної системи залучення, використання та моніторингу міжнародної технічної допомоги», повідомляємо про наступне, що Слобожанською міською радою Чугуївського району Харківської області (ЄДРПОУ 04397508), в межах міжнародної технічної допомоги за програмою «Фонд «Партнерство за сильну Україну», Фаза 2», відповідно Додатку 1 до меморандуму № PFRU2-MOU-13-18092025-0070 від 18 вересня 2025 року Договір про передачу майна № PFRU2-ТА-2026-022-163/165-09 від 02.02.2026 укладений між Кімонікс Груп Ю. Кей Лімітед та Слобожанською міською радою Чугуївського району Харківської області отримано майно на загальну суму 1 161 257,43 грн. (один мільйон сто шістдесят одна тисяча двісті п’ятдесят сім грн 43 коп.) без ПДВ, а саме:

Детальніше...

Інформація про отримання висновку з оцінки впливу на довкілля

Голові  Слобожанської громади 2

ВИСНОВОК з оцінки впливу на довкілля планованої діяльності «Продовження геологічного вивченнянафтогазоносних надр, у тому числі дослідно-промислової розробки родовищ з подальшим видобуванням нафти і газу (промислова розроб кародовищ) Західно-Волохівської площі, в тому числі Західно-Білозірського та Моспанівського родовищ AT «Укргазвидобування» код ЄДРПОУ 30019775»

Детальніше...

Про організацію та проведення І (відбіркового) етапу обласного фестивалю-конкурсу образотворчого та декоративно-ужиткового мистецтва «РОЗКВІТНЕ УКРАІНА» на території Слобожанської міської територіальної громади

Gerb

СЛОБОЖАНСЬКА МІСЬКА РАДА

ЧУГУЇВСЬКОГО РАЙОНУ ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

РОЗПОРЯДЖЕННЯ

 

 

31 березня 2026 року м. Слобожанське № 89

 

 

 

Про організацію та проведення І (відбіркового) етапу обласного фестивалю-конкурсу образотворчого та декоративно-ужиткового мистецтва «РОЗКВІТНЕ УКРАІНА» на території Слобожанської міської територіальної громади  

 

Детальніше...

Пам'ятка про дотримання Правил охорони електричних мереж

logo hoeAT «Харківобленерго», з метою недопущення нещасних випадків серед населення внаслідок недбалих дій поблизу енергетичного обладнання товариства, а також для створення нормальних умов експлуатації електричних мереж та їх збереження, поширює пам'ятку про дотримання Правил охорони електричних мереж.

Детальніше...

Увага ящур!

01

Ящур - небезпечне захворювання, що призводить до загибелі поголів’я свійських парнокопитних тварин, а також може передаватися людині.

З огляду на те, що в сусідній країні нещодавно був зафіксований випадок ящуру, а в Україні ця хвороба не фіксувалась 1988 року, просимо власників свійських тварин бути особливо уважними і здійснювати відповідні заходи, передбачені Інструкцією щодо профілактики та ліквідації захворювання тварин на ящур, затвердженої наказом Мінагрополітики від 07.08.2017 №431.

Детальніше...

Засідання Координаційної ради з питань запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі

Facebook post   23

15.04.20226 відбулося чергове засідання Координаційної ради з питань запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі Слобожанської міської територіальної громади Чугуївського району Харківської області.

Детальніше...

Додаткова соціальна підтримка членам сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України

Title

Відділ соціального захисту населення Слобожанської міської ради інформує, що на виконання Порядку використання коштів обласного бюджету на виплату щомісячної адресної грошової допомоги для покриття витрат на оплату житлово-комунальних послуг членам сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України, затвердженого рішенням XXII сесії VIII скликання Харківської обласної ради від 10.04.2024 № 835-VIII, сформований список отримувачів щомісячної адресної допомоги членам сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України за березень 2026 року на 45 осіб зазначеної категорії в сумі 77,08 тис. грн. згідно з поданими заявами та інформацією, отриманою від Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області.

Детальніше...