04

 Головне управління ДПС у Харківській області повідомляє, що відповідно до п.п. 166.3.6 п. 166.3 ст. 166 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ), платник податку на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО) має право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу платника податку за наслідками звітного податкового року, визначеного з урахуванням положень п. 164.6 ст. 164 ПКУ, фактично здійснені ним протягом звітного податкового року витрати, зокрема, суму витрат платника податку на оплату допоміжних репродуктивних технологій згідно з умовами, встановленими законодавством, але не більше ніж сума, що дорівнює третині доходу у вигляді заробітної плати за звітний податковий рік.

До податкової знижки включаються фактично здійснені протягом звітного податкового року платником податку витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема, квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і особу, яка звертається за податковою знижкою (їх покупця (отримувача), а також копіями договорів за їх наявності в яких обов’язково повинно бути відображено вартість таких товарів (робіт, послуг) і строк оплати за такі товари (роботи, послуги) (п.п. 166.2.1 п. 166.2 ст. 166 ПКУ).

Під час нарахування доходів у формі заробітної плати база оподаткування визначається як нарахована заробітна плата, зменшена на суму страхових внесків до Накопичувального фонду, а у випадках, передбачених законом, – обов’язкових страхових внесків до недержавного пенсійного фонду, які відповідно до закону сплачуються за рахунок заробітної плати працівника, а також на суму податкової соціальної пільги (далі – ПСП) за її наявності (п. 164.6 ст. 164 ПКУ).

Враховуючи викладене, алгоритм розрахунку податкової знижки у вигляді суми витрат платника податку на оплату допоміжних репродуктивних технологій розраховується наступним чином:

визначається база оподаткування шляхом зменшення річної суми нарахованої заробітної плати на суму страхових внесків до Накопичувального фонду, суму обов’язкових страхових внесків до недержавного пенсійного фонду, а також на суму податкової соціальної пільги (далі – ПСП) за її наявності, (інформацію щодо сум нарахованого загального річного оподатковуваного доходу, застосованих ПСП, утриманого ПДФО фізичні особи отримують у вигляді довідки про доходи від свого роботодавця);

на підставі підтверджувальних документів визначається сума витрат, яку дозволяється включити до податкової знижки, яка не повинна перевищувати суми, що дорівнює третині доходу у вигляді заробітної плати за звітний податковий рік;

розраховується сума ПДФО на яку зменшуються податкові зобов’язані у зв’язку з використанням права на податкову знижку:

з суми ПДФО утриманого (сплаченого) із заробітної плати за рік віднімаємо суму ПДФО, визначену як добуток бази оподаткування, зменшеної на суму понесених платником податку витрат на оплату допоміжних репродуктивних технологій, та ставки податку, визначеної

п. 167.1 ст. 167 ПКУ (18 відсотків).

При цьому, відповідно до п. 179.8 ст. 179 ПКУ сума, що має бути повернута, зараховується на банківський рахунок платника податку, відкритий у будь-якому комерційному банку, або надсилається поштовим переказом на адресу, зазначену в податковій декларації про майновий стан і доходи (далі – податкова декларація) протягом 60 календарних днів після надходження такої податкової декларації.

Підстави для нарахування податкової знижки із зазначенням конкретних сум відображаються платником податку у річній податковій декларації, яка подається по 31 грудня включно наступного за звітним податкового року (п.п. 166.1.2 п. 166.1 ст. 166 ПКУ).

Всеукраїнськая програма ментального здоров’я «Ти як?»

Facebook post   10В межах реалізації Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» за ініціативи Першої леді Олени Зеленської було розроблено та презентовано комплексний інфобокс щодо взаємодії з людьми, які пережили полон, тортури, ізоляцію, сексуальне насильство.

Це практичний набір матеріалів, створений, щоб допомогти фахівцям, установам та організаціям надавати правильну, чутливу й фахову підтримку людям, які повернулися з полону.

В Інфобоксі доступні:

  • освітній серіал  «Не нашкодь: підтримка після звільнення з полону», який складається з 10 серій, розміщений на платформі «Дія. Освіта», який відповідає на ключові запитання: Як допомогти людині пройти шлях відновлення? Чому досвід полону не можна узагальнювати? Як уникнути стигматизації та повторної травматизації?;
  • серія коротких роликів-відповідейна складні запитання. Такі відеоролики-експлейнери з'являються у соціальних мережах «Ти як?» і допомагають знайти відповіді на найбільш чутливі питання. Наприклад, як зберегти власну особистість під час перебування в ізоляції та що таке соціальний карантин для звільнених;
  • довідник «Життя та служба після полону». Це покроковий гід із практичними порадами щодо медичного відновлення, психологічної допомоги та соціальної адаптації для звільнених з полону. Довідник охоплює широке коло тем: від фінансової грамотності та працевлаштування до розвитку ветеранського бізнесу. Окрему увагу приділено аспектам безпеки: кіберзахисту та протидії шахрайству.

Даний ресурс розроблено у співпраці з Данським інститутом з протидії катуванням (DIGNITY) за підтримки Координаційного центру з психічного здоров’я Кабінету Міністрів України та Генерального штабу ЗС України.

Переглянути інфобокс можна на платформі «Ти як?»  за посиланням: https://howareu.com/materials/vzaiemodiia-zi-zvilnenymy-z-polonu-infoboks

Анонс безоплатного тренінгу від Українського Червоного Хреста

1920х1080  (2)Захід проводить Український Червоний Хрест у партнерстві з ГО UMIND у межах програми «Підтримка розширення економічних прав жінок в Україні».
Коротка інформація:
• тема: «Емоційна стійкість керівниці: як вберегти себе та команду від виснаження»
• дата: 10 квітня 2026 року
• час: 16:00
• формат: онлайн (ZOOM)
• участь: безоплатна
Про що говоритимемо:
• ранні ознаки професійного вигорання у себе та команди
• практичні підходи до управління стресом і розвитку стійкості
• інструменти підтримки мотивації та зниження напруги в колективі
• формування культури взаємної підтримки в команді
Спікерка — Катерина Криленко, кризова психологиня, яка працює з темами стресу, вигорання та психологічної стійкості.
👉 Реєстрація на захід за посиланням: https://ee.urcs.org.ua/single/NyojI2GP

Протокол № 85 засідання LХXXV сесії Слобожанської міської ради VIII скликання Чугуївського району Харківської області

протоколи сесій

Детальніше...

Соціальна реклама у рамках кампанії «ТОБІ ЦЕ ЗНАЙОМО?»

LXXXV сесія Слобожанської міської ради VIII скликання

Рішення сесії

від "03" квітня  2026 року

Детальніше...

Висловлюємо щиру подяку благодійній організації «БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД „ҐЛОБАЛ ЕМПАВЕРМЕНТ МІШН ЮА“», яка 08.04.2026 доставила чергову партію гуманітарної допомоги до Слобожанської громади. Ваша допомога є надзвичайно важливою та своєчасною

IMG 20260408 WA0003

Продуктові набори отримують родини до складу яких входять пільгові категорії громадян с. Шелудьківка, селищ Донець та Благодатне.

Дякуємо волонтерам с. Шелудьківка, с-щ Донець та Благодатне у допомозі по вивантаженню гуманітарної допомоги.

 

 

Детальніше...

Відключення електропостачання 09 квітня 2026 року!

Відключення електропостачання1

До уваги мешканців міста Слобожанське!

За повідомленням Зміївського РЕМ АТ «Харківобленерго» у зв’язку з проведенням ремонтних робіт, завтра, 09.04.2026 року, в місті Слобожанське буде відсутнє електропостачання з 10.00 до 12.00 години.

Забезпечення додатковими засобами реабілітації

Title

Відділ соціального захисту населення Слобожанської міської ради відповідно до листа Благодійної організації «Благодійний фонд «ПРОТЕЗ ХАБ» (Protez Hub) інформує про те, що інформація щодо забезпечення додатковими засобами реабілітації (протезами, ортезами, допоміжними засобами реабілітації) зібрана на гугл диск та доступна для скачування за посиланням:

Детальніше...

Паспорти бюджетних програм місцевого бюджету від 03 квітня 2026 року

Паспорти бюджетних програм

Детальніше...

Про скликання LХХХVІ сесії Слобожанської міської ради VІІI скликання

Gerb Ukr

СЛОБОЖАНСЬКА МІСЬКА РАДА

ЧУГУЇВСЬКОГО РАЙОНУ ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

РОЗПОРЯДЖЕННЯ

 

07 квітня 2026 року м. Слобожанське №97
Детальніше...