torgivlya lyudmi

Щороку ЗО липня світова спільнота відзначає Всесвітній день протидії торгівлі людьми. Цей день має на меті підвищити поінформованість громадськості про цю глобальну проблему і привернути увагу до тяжкого становища мільйонів жінок, чоловіків і дітей з усіх куточків світу, які стали жертвами торгівлі людьми, а також заохотити людей активно допомагати і протидіяти цьому злочину.

Торгівля людьми є глобальним злочинним бізнесом, сучасною формою рабства, що грубо порушує права людини. Ця діяльність є найшвидше зростаючою кримінальною діяльністю у світі. За оцінками Міжнародного центру із запобігання злочинності ООН, щорічний грошовий обсяг за даний транснаціональний злочин становить ЗО мільярдів доларів на рік, що робить його другим за величиною після торгівлі наркотиками.

Україна була серед перших країн у Європі, яка у 1998 році встановила кримінальну відповідальність за торгівлю людьми. У Кримінальному кодексі України- покарання за торгівлю людьми передбачено статтею 149, яка визначає ці злочинні дії як вербування, переміщення, переховування, передача або одержання, вчинені з метою експлуатації, у тому числі сексуальної, з використанням обману, шахрайства, шантажу чи уразливого стану людини.

Існує чимало різноманітних видів експлуатації: усиновлення (удочеріння) у комерційних цілях, використання в порнобізнесі, використання у військових конфліктах, залучення до злочинної діяльності, трансплантація чи насильницьке донорство, примус до зайняття проституцією, рабство і ситуації, подібні до рабства, примусова праця, залучення в боргову кабалу.

Злочин “торгівля людьми” зазвичай прихований. Його жертви не хочуть згадувати й переповідати пережиті ними жахіття. Немає вікових обмежень для постраждалих осіб. Торгівлі людьми не визнає державних кордонів, не зважає на відмінності між розвинутими державами і державами, що розвиваються. Вона легко адаптується як до бідності, так і до розкоші, є актуальною майже для всіх народів.

Отже, боротьба із цим злочином, порушення прав людини в сучасному світі вимагає об’єднання зусиль міжнародної спільноти та громадськості кожної країни, кожної громади. Ризики потрапляння населення у ситуації торгівлі людьми підвищуються у зв’язку з хвилею внутрішньої міграції громадян, які переселяються з окупованої території України.

Внаслідок кризи українці можуть шукати притулку за кордоном. Тому ефективна діяльність з протидії торгівлі людьми сьогодні набула особливого значення. Якщо ви або ваші знайомі вирішили поїхати за кордон, пам’ятайте наступні рекомендації:

  • ніколи нікому у жодному разі не віддавайте свої ідентифікаційні документи крім офіційних службовців! Завжди отримуйте та сплачуйте за свій закордонний паспорт, візи та проїзні документи самі. Це врятує вас від боргової кабали та стане на перешкоді торговцям людьми використати ваші документи для вчинення інших злочинів; 
  • обов’язково візьміть із собою копію внутрішнього та закордонного паспортів. У разі необхідності ці копії можуть спростити процедуру отримання документів на повернення в Україну;
  • ви можете отримати додаткову інформацію, зателефонувавши до громадських організацій, що протидіють торгівлі людьми в Україні.

Переговори про працевлаштування за кордоном, навчання, туристичні подорожі чи шлюб не ведіть наодинці з агентом. Запросіть взяти участь у переговорах свою довірену особу, члена сім’ї чи близьку людину. Перевірте, чи має агент або фірма ліцензію на посередництво у працевлаштуванні за кордоном. Таку інформацію можна перевірити в Державному центрі зайнятості Міністерства соціальної політики України.

З метою працевлаштування за кордоном необхідно укласти трудовий договір зрозумілою для вас мовою. Такий договір оформляють у двох примірниках, один з яких залишається у вас.

Якщо ви їдете за кордон законно працювати, необхідно отримати робочу візу. Туристична або гостьова віза не дає права на роботу. Ви можете стикнутися з нелегальним становищем, експлуатацією та принизливою депортацією із країни.

Термін законного перебування на території іноземної держави вказаний у візі. Не користуйтесь послугами незнайомців, які пропонують послуги щодо подовження цього терміну.

Залиште своїм родичам та друзям декілька копій наступних документів: внутрішнього паспорту України, закордонного паспорту, візи, контракту, свідоцтва про народження, проїзних документів та фотографії. До того ж, повідомте їм телефонні номери свого роботодавця, своїх друзів за кордоном, консульства (посольства) України та місця потенційного проживання.

Якщо за кордоном ви потрапили у важку ситуацію, зверніться по допомогу до посольства або консульства України в країні перебування або зателефонуйте до Міністерства закордонних справ України.

Якщо ви постраждали від злочину, пов’язаного з торгівлею людьми, звертайтесь:

  • на Національну безкоштовну гарячу лінію з питань міграції та протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів: 527 та 0 800 505 501 (безкоштовно зі стаціонарних телефонів);
  • до Чугуївської районної державної адміністрації (управління соціальногозахисту населення райдержадміністрації, телефон для довідок: 093-462-34-98.

Відключення електропостачання 22.03.2024 року

Blackout

У зв‘язку з виконанням планових ремонтних робіт відбудеться відключення електропостачання за наступними адресами:

Детальніше...

Оголошення для внутрішньо переміщених осіб

Слобожанська селищна рада створює постійно діючий консультативно – дорадчий орган - Раду з питань внутрішньо переміщених осіб при виконавчому комітеті Слобожанської селищної ради.

Запрошуємо внутрішньо переміщених осіб, місцем фактичного проживання яких, згідно з довідкою про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, є Слобожанська селищна територіальна громада війти до складу Ради.

Детальніше...

"Так! Ми можемо подолати туберкульоз"

pro tuberkuloz

До Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом (24 березня) в період з 01 по 31 березня проводиться інформаційно-роз'яснювальна кампанія під гаслом "Так! Ми можемо подолати туберкульоз". Мета цієї компанії - підвищення обізнаності населення про туберкульоз, що сприятиме збільшенню виявлення випадків цього захворювання, охопленню профілактичними лікуванням і подоланню негативного стереотипу (стигми) до хворих на туберкульоз у суспільстві.

Детальніше...

Відключення електропостачання 19.03.2024, 20.03.2024 та 21.03.2024 року

Blackout

У зв‘язку з виконанням планових ремонтних робіт відбудеться відключення електропостачання за наступними адресами:

Детальніше...

Робоча група з питань оптимізації закладів загальної середньої освіти Слобожанської селищної ради

01

📢 15 березня 2024 року, відбулась зустріч робочої групи з питань оптимізації закладів загальної середньої освіти Слобожанської селищної ради з педагогічними колективами закладів загальної середньої освіти громади та представниками батьківського комітету.
Детальніше...

Урочистий захід з нагоди відзначення Дня працівників житлово-комунального господарства та побутового обслуговування населення

Title

📢Сьогодні, 15 березня 2024 року, відбувся урочистий захід з нагоди відзначення Дня працівників житлово-комунального господарства та побутового обслуговування населення.
Детальніше...

Шановні мешканці Слобожанської селищної громади!

uvaga

У с-щі Слобожанське представники Благодійної організації «БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД «ПРАВО НА ЗАХИСТ» для осіб, які постраждали від військової агресії російської федерації проти України (включаючи такі категорії, як внутрішньо переміщені особи, біженці, особи без громадянства)

надають первинну та вторинну правову допомогу (індивідуальне консультування), з наступних питань:

Детальніше...

Відключення електропостачання 18.03.2024 року

Blackout

У зв‘язку з виконанням планових ремонтних робіт відбудеться відключення електропостачання за наступними адресами:

Детальніше...

Привітання до Дня працівників житлово-комунального господарства та побутового обслуговування населення!

Перевірка об’єкту централізованого питного водопостачання

В селі Донець Слобожанської селищної територіальної громади знаходиться водопровід великою протяжністю та потребує значної уваги обслуговування цієї мережі.

13 березня 2024 року, була проведена перевірка данного об’єкту централізованого питного водопостачання з метою недопущення виникнення епідеміологічних ускладнень, комісією з організації перевірок об’єктів централізованого та децентралізованого водопостачання в населених пунктах Слобожанської селищної територіальної громади за участі представників Слобожанської селищної ради, працівників КП «Донець» та головного спеціаліста відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Чугуївського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області Віталія Лубенського.

Детальніше...