images

З 29 березня 2021 року на території НПП «Гомільшанські ліси» розпочато пожежонебезпечний період.

Слобожанська селищна рада інформує користувачів земельних ділянок, що примикають до НПП «Гомільшанські ліси» та населення про наступне, що протягом пожежонебезпечного періоду згідно правил пожежної безпеки в лісах України на території, що включені до території природно-заповідного фонду України забороняється:

1. Випалювати траву та інші рослинні рештки на землях лісового фонду, а також на інших земельних ділянках, що безпосередньо примикають до лісу (у тому числі проводити сільськогосподарські пали)

2. Звалювти та спалювати у лісових насадженнях сміття, будівелні залишки, побутові та горючі відходи.

3. Відвідування населенням хвойних насаджень при 5- му класі пожежної небезпеки (надзвичайна небезпека) за умовами погоди.

4. Палити, кидати у лісі непогашені сірники, недопалки, витрушувати з люльок гарячий попіл, крім місць, що обладнанні для цієї мети.

5. Залишати у непередбачених для цього місцях лісу обмащене, просочене бензином, гасом, мастилом або іншими горючими речовинами ганчір’я тощо.

Забороняється випалювання стерні, бур’янів, смітників на територіях, що примикають до лісових масивів та проводити сільськогосподарські пали у пожежонебезпечний період

Попереджаємо про відповідальність за порушення законодавства про природно – заповідний фонд, що передбачена ст. 64 Закону України про природно – заповідний фонд, а саме:

  • невжитті заходи щодо попередження і ліквідації екологічних наслідків аварій та іншого шкідливого впливу на території та об’єкти природно – заповідного фонду;
  • здійснення в межах територій та об’єктів ПЗФ, їх охоронних зон забороненої господарської діяльності;
  • псуванні, пошкодженні чи знищенні природних комплексів територій та об’єктів природно – заповідного фонду.

Порушення законодавства України про природно – заповідний фонд тягне за собою дисциплінарну, адміністративну, цивільну або кримінальну відповідальність.