З 15 лютого 2023 року в Україні повістки до суду почали надсилати через Viber.

В Державній судовій адміністрації пояснили, що з 15 лютого 2023 року українські суди на додачу до вже традиційних SMS-повідомлень реалізовано можливість надсилання повісток і викликів за допомогою месенджера Viber.

Система документообігу намагається відправити судову повістку через месенджер, в разі неможливості такої відправки, повістка відправляється як SMS.

"Державне підприємство "Інформаційні судові системи" повідомляє про випуск оновленої версії програмного забезпечення автоматизованої системи документообігу суду, яка передбачає запровадження додаткового каналу електронної комунікації судів з учасниками судового процесу", – йдеться у повідомленні.

 Контактні дані громадян у суді отримують разом з позовною заявою: всі сторони процесу вказують номер телефону та адресу пошти.

Якщо в учасників судового процесу на телефоні немає Viber, то судову повістку направлятимуть СМС-кою.

Реалізація такої ініціативи повністю відповідає вимогам процесуального законодавства та спрямована перш за все на економію бюджетних коштів.

Тепер середня вартість відправки однієї повістки для суду буде значно нижчою, оскільки для відправки однієї повістки за допомогою Viber потрібне лише одне повідомлення (проти 5-6 SMS в середньому та 15 як максимум).