uvaga

Одним з найскладніших питань в умовах воєнного стану, яке постає перед Слобожанською селищна радою, як органом місцевого самоврядування, є наповнення бюджету селищної громади.

Забезпечення стабільних надходжень до селищного бюджету є надважливим завданням, адже це є запорукою сталого фінансування першочергових потреб громади та її мешканців, вирішення, в межах компетенції, питань її безпеки, надання підтримки незахищеним верствам населення, в тому числі внутрішньо переміщеним особам, тощо.

Безумовно, частина платників податку опинилася у важких умовах, зумовлених порушенням логістичних зав’язків, зменшенням купівельної спроможності та, як наслідок, скоротила перерахування коштів до бюджету.

З метою підтримки бізнесу, урядом прийнято низку змін до чинного законодавства, в тому числі відносно місцевих податків та зборів.

Зокрема, такими змінами передбачено:

 • під час дії воєнного стану підприємці-спрощенці першої та другої груп з квітня цього року сплачуватимуть єдиний податок добровільно, а з березня можуть не сплачувати єдиний соціальний внесок, проте при цьому їм не буде зараховано стаж;
 • надання можливісті ФОП та юрособам з оборотом до 10 млрд грн. сплачувати єдиний податок з обороту в обсязі 2% за правилами, встановленими для 3-ї групи платників єдиного податку, тобто із звільненням від податку на прибуток, ПДВ (але тільки з операцій з постачання товарів, робіт та послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України) та інших платежів. Також знято обмеження по кількості робітників та по видам діяльності (окрім підакцизних товарів та грального бізнесу). Таким чином, високоприбуткові платники податку на прибуток та ПДВ можуть перейти на спрощену систему оподаткування, а діючі «спрощенці» сплачувати єдиний податок за зниженою ставкою;
 • звільнення від екологічного податку, платників цього податку, які зареєстровані за місцем розміщення стаціонарних джерел забруднення, за утворення радіоактивних відходів та тимчасове зберігання радіоактивних відходів на територіях, на яких ведуться (велися) бойові дії, та на територіях, тимчасово окупованих збройними формуваннями Російської Федерації.
 • за 2021 та 2022 податкові (звітні) роки не нараховується та не сплачується податок на нерухоме майно, за об’єкти житлової нерухомості фізичних осіб, в тому числі їх частки, що розташовані на територіях, на яких ведуться (велися) бойові дії, або на територіях, тимчасово окупованих збройними формуваннями РФ та за об’єкти житлової нерухомості, що стала непридатною для проживання у зв’язку з збройною агресією РФ. За аналогічні об’єкти нерухомості у власності юридичних осіб податок не нараховується з 1-го березня 2022 року по 31 грудня 2022 року;
 • з березня та до кінця 2022 року звільняються від плати за землю платники, чия земля розташована на територіях, на яких ведуться бойові дії.

!!!Звертаємо увагу, що перелік територій, на яких ведуться бойові дії, повинен затвердити Кабінет Міністрів України. Проте до теперішнього часу він досі не затверджений.

Таким чином, не всі платники податку можуть розраховувати на врахування вищезазначених пільг. Враховуючи зазначене, Слобожанська селищна рада закликає суб’єктів господарської та підприємницької діяльності, які продовжують здійснювати свою діяльність на території селищної ради своєчасно та в повному обсязі сплачувати податки до селищного бюджету, чим підтримати соціальну сферу та мешканців територіальної громади.

Окрім того, звертаємо увагу суб’єктів господарювання, які здійснюють продаж тютюнових виробів, тютюну та промислових замінників тютюну, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, який сплачується імпортерами та виробниками з 1 травня 2022 року.

З внесенням змін до Бюджетного кодексу України, з 01 травня 2022 року виробники та імпортери є платниками 5 відсоткового акцизного податку з роздрібної торгівлі тютюновими виробами, тютюну та промислових замінників тютюну, які вироблені з 01 квітня 2022 року та рідин, що використовуються в електронних сигаретах, які вироблені з 01 січня 2022 року.

При визначенні бази оподаткування при розрахунку податкового зобов’язання зі сплати 5 відсоткового акцизного податку виробники та імпортери враховують вартість реалізованих тютюнових виробів, тютюну та промислових замінників тютюну, які вироблені з 01 квітня 2022 року, та рідин, що використовуються в електронних сигаретах, які вироблені з 01 січня 2022 року. Суб’єкти господарювання роздрібної торгівлі враховують лише вартість реалізованих тютюнових виробів, тютюну та промислових замінників тютюну, які вироблені до 01 квітня 2022 року.

Виробники та імпортери тютюнових виробів, тютюну та промислових замінників тютюну, рідин що використовуються в електронних сигаретах подають декларацію акцизного податку за основним місцем обліку.

Щодо перерахування 5 відсотків акцизного податку з роздрібного продажу:

 • за кодом бюджетної класифікації 14040200 акцизний податок перераховують – суб’єкти господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів, в тому числі тютюнових виробів, тютюну та промислових замінників тютюну вироблених до 01 квітня 2022 року та не реалізованих до 01 квітня 2022 року кінцевим споживачам,
 • за кодом бюджетної класифікації 14040100 акцизний податок перераховують на рахунки відкриті Державною казначейською службою України– виробники та імпортери, тютюнових виробів, тютюну та промислових замінників тютюну, які вироблені з 01 квітня 2022 року та рідин, що використовуються в електронних сигаретах, які вироблені з 01 січня 2022 року.

Пожежу легше попередити, ніж загасити!

Навесні, з настанням перших теплих днів люди починають господарювати на подвір’ях, городах , полях, прилеглих територіях, вирушають на відпочинок до найближчих мальовничих куточків – лісів, річок, гайків.  З підвищенням температури повітря та встановлення бездощової погоди починається пожежонебезпечний період. Значна частина пожеж виникає саме через людський фактор.

Тому, протягом пожежонебезпечного періоду забороняється:

 • розведення багать у лісі, на торфовищах, в заплавах річок та водосховищ;
 • заїзд на територію лісового фонду транспортних засобів та інших механізмів, за винятком тих, що використовуються для лісогосподарської мети;
 • палити, кидати у лісі та на сухій траві непогашені сірники, недопалки;
 • спалювання трави, сміття, залишків рослинності на сільгоспугіддях, на землях лісового фонду, вздовж доріг, на територіях приватних садиб тощо. Детальніше...

  Інформація щодо наявності лікарських засобів станом на 15.04.2024

  Medical

  Детальніше...

  Насіння перемоги

   

  Слобожанська селищна рада а рамках ініціативи “Насіння перемоги” безкоштовно передає родинам внутрішньо переміщених осіб та сім’ям наших захисників насіння овочів, яке отримано в рамках проекту "Згуртовані громади".

  Насіння кукурудзи, томату, базилику та огірків на 900 родин були надані Всеукраїнською асоціацією громад за підтримки Програми USAID з аграрного та сільського розвитку (АГРО)

  Дякуємо благодійникам за допомогу!

  Разом до ПЕРЕМОГИ!!!! Все буде Україна!!!

  Зустріч з командою юристів громадської організація "Харківська правозахисна група"

  screenshot3 655229b8df03b

  Команда юристів громадської організація " Харківська правозахисна група" Харківська правозахисна група (ХПГ) 23 квітня 2024 року з 9:00 до 14:30 в с. Слобожанське, Харківської області. за адресою: вул.Я. Мудрого, 12 буде надавати безкоштовно правову (відбирати заяви про правову, гуманітарну допомогу, готуватиме заяви про злочини для подальшої передачі юристам, які будуть супроводжувати Вашу справу в ООН та Міжнародному кримінальному суді та психологічну (запис для тих хто не в Харкові, онлайн) допомогу постраждалим від воєнних дій, а саме:
  Детальніше...

  Вічна пам'ять Гутаріной Людмилі Володимирівні

  фото

  14 квітня 2024 року на 71 році пішла з життя людина, відома багатьом мешканцям не тільки нашого селища, району, але й всієї області. Колишній директор Слобожанського ліцею №2 Гутаріна Людмила Володимирівна. Учитель, наставник і друг. Людина — епоха. Віддана педагогічній діяльності впродовж усього свого життя.

  Детальніше...

  12 квітня 2024 року в Слобожанській селищній територіальній громаді відбулася щорічна толока з блаугоустрою прилеглих територій

  Незважаючи на воєнний стан, наша громада має бути охайною та затишною.
  📢12 квітня 2024 року в Слобожанській селищній територіальній громаді відбулася щорічна толока з блаугоустрою прилеглих територій. Заходи з прибирання та благоустрою вже давно стали традиційними в нашій громаді.
  🤝Спільними зусиллями працівників Слобожанської селищної ради, комунальних установ селищної ради, КП «Комунальник» було проведено прибирання території селища Слобожанське загальною площею 56 Га та висаджено 60 дерев.🌳♻️
  ✅Відповідні заходи також відбулися і в старостинських округах громади.
  ☝️Хочеться зазначити, що благоустрій – це не разова акція, це щоденна робота, і в першу чергу – робота над собою, своєю свідомістю, зробивши невелике зусилля над собою – не смітити❗❗❗
  🚨👉Питання чистоти та благоустрою нашої громади залежить не лише від комунальної служби та від організації роботи, а й від свідомості самих жителів. Кожен може проявити ініціативу і привести до ладу своє подвір’я, прилеглу територію чи дитячий майданчик біля будинку.
  ☘️Прохання до всіх жителів громади: після відпочинку на природі прибирайте після себе своє ж сміття❗❗❗ Детальніше...

  Герої не вмирають!

  Ковальов Ігор Іванович

  04.08.1966 – 05.04.2024

  Утримання територій – обов’язок органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, суб’єктів господарювання та громадян

  Чугуївське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області повідомляє, що втратив чинність Закон України «Про відходи» від 05.03.1998 №187/98 та набрав чинності Закон України «Про управління відходами» від 20.06.2022 №2320-IX. Цей Закон визначає  організаційні, правові, економічні засади діяльності щодо запобігання утворенню, зменшення обсягів утворення відходів, зниження негативних наслідків від діяльності з управління відходами, сприяння підготовці відходів до повторного використання, рециклінгу і відновленню з метою запобігання їх негативного впливу на здоров’я людей та навколишнє природне середовище.

  Відповідно до Закону України «Про відходи», забороняється несанкціоноване скидання і розміщення відходів, у тому числі побутових, на території міст, населених пунктів та в інших місцях, що може створювати небезпеку для здоров’я людей та навколишнього середовища.

  Викидання сміття в місцях, спеціально не пристосованих для цієї мети, тягне за собою відповідальність, встановлену законом. Так, у ст. 42 ЗУ «Про відходи» зазначено, що «особи, винні в порушенні законодавства про відходи, несуть дисциплінарну, адміністративну, цивільну чи кримінальну відповідальність за порушення встановленого порядку поводження з відходами, що прямо чи опосередковано може вплинути на здоров’я людини або може призвести до забруднення навколишнього середовища та економічних збитків».

  Детальніше...

  Проведено комісійне обстеження залізничних переїздів які розташовані на території Слобожанської громади

  04

  ☝️🚨З метою підвищення рівня безпеки руху та за для запобігання випадків ДТП на залізничних переїздах регіональної філії «Південна залізниця», 05 квітня 2024 року за участі представників Слобожанської селищної ради, Служби відновлення та розвитку інфраструктури у Харківській області, національної поліції України, та представників АТ «Укрзалізниця» було проведено комісійне обстеження залізничних переїздів які розташовані на території Слобожанської громади.🚉
  Детальніше...

  Інформація щодо вебінарного проєкту

  Увага!. Проводиться набор представників мікро-, малого та середнього бізнесу на освітній проєкт «Інтернет до бізнесу доведе: 10 кроків до продажів онлайн», який реалізується у співпраці з маркетплейсом Prom.ua та платіжним сервісом RozetkaPay.

  Безоплатний вебінарний проєкт допоможе детальніше дізнатися з чого починати бізнес онлайн, що потрібно щоб стати підприємцем, як працювати з асортиментом та як безпечна оплата впливає на конверсію замовлень. Початок навчання: 18 квітня 2024 року.

  Детальна інформація за посиланням: https://business.diia.gov.ua/10-steps-to-online-sales.