02

 Головне управління ДПС у Харківській області повідомляє, що згідно з п.п. «б» п. 4 підрозд. 9 прим. 4 розд. ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) об’єктами одноразового (спеціального) добровільного декларування можуть бути нерухоме майно (земельні ділянки, об’єкти житлової і нежитлової нерухомості), що належить декларанту на праві власності (в тому числі на праві спільної часткової або на праві спільної сумісної власності) і знаходиться (зареєстроване, є на обліку тощо) на території України та/або за її межами станом на дату подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації (далі – Декларація).

Пунктом 10 підрозд. 9 прим. 4 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ визначено склад та обсяг активів, джерела одержання (набуття) яких у разі невикористання фізичною особою права на подання Декларації вважаються такими, з яких повністю сплачено податки і збори відповідно до податкового законодавства.

До таких активів відносяться, зокрема, об’єкти:

а) житлової нерухомості:

квартира/квартири, загальна площа якої/яких не перевищує сукупно 120 кв. м., або майнові права, що підтверджені відповідними документами, на таку квартиру або квартири у багатоквартирному житловому будинку незавершеного будівництва;

житловий будинок/житлові будинки, зареєстрований/зареєстровані у встановленому порядку в Україні, загальна площа якого/яких сукупно не перевищує 240 кв. м., або житловий будинок незавершеного будівництва чи будинки незавершеного будівництва, загальна площа якого/яких сукупно не перевищує 240 кв. м., за умови наявності у такої фізичної особи права власності на земельну ділянку відповідного цільового призначення;

б) нежитлової нерухомості – нежитлові будинки некомерційного призначення та/або нежитлові будинки незавершеного будівництва некомерційного призначення, загальна площа яких не перевищує 60 кв. метрів.

Таким чином, положення п. 10 підрозд. 9 прим. 4 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ застосовуються у разі невикористання фізичною особою права на подання Декларації.

Якщо фізична особа виявила бажання скористатися своїм правом на подання Декларації, то незалежно від загальної площі активів або їх сумарної вартості, декларант заповнює необхідні розділи Декларації без урахування положень п. 10 підрозд. 9 прим. 4 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ.

Відповідно, у разі декларування об’єктів житлової/нежитлової нерухомості, у розд. V «Нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки» Декларації зазначаються:

графа 6 – загальна площа активу;

графа 7 – розмір частки, яка належить декларанту;

графа 9 – загальна сума витрат на придбання (набуття) активу або його оціночна вартість;

графа 12 – вартість активу (база для нарахування збору). У цій графі фізична особа самостійно приймає рішення щодо бази для нарахування збору, а саме базою буде вся сума понесених витрат, пов’язаних з придбанням активу, чи тільки їх частина.

Правила поводження у захисних спорудах цивільного захисту

Увага Оголошення

Укриття у захисних спорудах цивільного захисту є способом захисту населення від засобів масового ураження в особливий період та у разі виникнення надзвичайних ситуацій.

Для укриття населення від надзвичайних ситуацій існує фонд захисних споруд цивільного захисту, який включає сховища, протирадіаційні укриття та споруди подвійного призначення, а також найпростіші укриття – які є найбільшою кількість укриттів сконцентрованих в м. Слобожанське та знаходяться під багатоквартирними житловими будинками, та іншим адміністративними, господарськими приміщеннями, інші споруди підземного простору, також можуть бути використані для укриття населення. (Перелік укриттів додається).

Детальніше...

Повідомлення про хлорування!

Повідомлення про хлорування

 

Про скликання LХХХІХ сесії Слобожанської міської ради VІІI скликання

Gerb

СЛОБОЖАНСЬКА МІСЬКА РАДА

ЧУГУЇВСЬКОГО РАЙОНУ ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

РОЗПОРЯДЖЕННЯ

09 червня 2026 року м. Слобожанське №154
Детальніше...

Герої не вмирають!

Вічна пам'ять Семенко М О

Семенко Максим Олександрович

07.11.1989 - 08.06.2026

Семенко Максим Олександрович

Семенко Максим Олександрович

Семенко Максим Олександрович

07.11.1989 - 08.06.2026

Детальніше...

Приєднуйся до Перших!

A4 2 PDF 01

1 прикордонний загін — це підрозділ, де результат залежить від кожного, а спільна робота формує силу всієї команди.

Детальніше...

Проекти рішень, які планується винести на розгляд LXXXIX сесії VІІІ скликання

проєкти рішень

Детальніше...

Увага! Оголошення!

Оголошення про хлорування

З 08.06.2026 по 12.06.2026 року будуть проводитись профілактичні щеплення собак та котів проти сказу в населеному пункті: с. Скрипаї.

1725912838020 (1)

Чугуївське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області повідомляє, що з метою профілактики сказу в домашніх тварин фахівцями Зміївської районної дільниці ветеринарної медицини Харківської обласної державної лікарні ветеринарної медицини з 08.06.2026 по 12.06.2026 року будуть проводитись профілактичні щеплення собак та котів проти сказу в населеному пункті: с. Скрипаї.

Детальніше...

ДП «СЕТАМ» оголошує про проведення електронних аукціонів "Інвестеційний дайджест №5"

Title

Всеукраїнська асоціація органів місцевого самоврядування «Українська асоціація районних та обласних рад» (далі – УАРОР, Асоціація) отримала прохання від ДП «СЕТАМ» стосовно наступного.

Детальніше...