02

 Головне управління ДПС у Харківській області нагадує, що відповідно до Податкового кодексу України (далі – ПКУ) податковим агентом платника податку – орендодавця щодо його доходу від надання в оренду (емфітевзис) земельної ділянки сільськогосподарського призначення, земельної частки (паю), майнового паю є орендар.

При цьому об’єкт оподаткування визначається виходячи з розміру орендної плати, зазначеної в договорі оренди, але не менше ніж мінімальна сума орендного платежу, встановлена законодавством з питань оренди землі.

Законом України від 06 жовтня 1998 року № 161-ХІV «Про оренду землі встановлено, що розмір, умови і строки внесення орендної плати за землю встановлюються за згодою сторін у договорі оренди (крім строків внесення орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, які встановлюються відповідно до ПКУ).

Водночас, згідно з ст. 1 Указу Президента України від 02 лютого 2002 року № 92/2002 «Про додаткові заходи щодо соціального захисту селян – власників земельних ділянок та земельних часток (паїв)», плата за оренду земельних ділянок сільськогосподарського призначення, земельних часток (паїв) має становити не менше 3 відс. визначеної відповідно до законодавства вартості земельної ділянки, земельної частки (паю).

При цьому умовами Типового договору оренди земельної частки (паю), затвердженого наказом Державного комітету України по земельних ресурсах від 17.01.2000 № 5 із змінами та доповненнями передбачено, що розмір орендної плати визначається за домовленістю між сторонами, але не може бути меншим від розміру, встановленого чинним законодавством.

Таким чином, об’єкт оподаткування податком на доходи фізичних осіб за операціями з надання в оренду земельної ділянки сільськогосподарського призначення, земельної частки (паю) визначається виходячи з розміру орендної плати, зазначеної в договорі оренди, але не менше ніж 3 відс. визначеної відповідно до законодавства вартості земельної ділянки, земельної частки (паю).

ОГОЛОШЕННЯ!

Звіт Бишкин 2025

27.03.2026 року о 15.00 годині в приміщенні Черкаськобишкинського сільського клубу відбудеться відкрита зустріч з громадянами територіальної громади з питання «Звіт старости Нижньобишкинського старостинського округу за 2025 рік».

Із Звітом можна ознайомитись в приміщенні старостату або на офіційному сайті ради https://km-sov.gov.ua/index.php/village-government/work-reports/5040-report-of-the-headman-of-the-nizhnebyshky-district-for-2025.html

Слобожанська  міська  рада,

інформація за телефоном: 5-23-09

Звіт старости Нижньобишкинського старостинського округу за 2025 рік

Звіт Бишкин 2025

Звіт старости

Нижньобишкинського старостинського округу

сіл Нижній Бишкин,с.Черкаський Бишкин,с.Геївка,с.Суха Гомільша

Северіна Віктора Олександровича

за 2025 рік

Детальніше...

Інформація про розміщення обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, розміру витрат, очікуваної вартості предмета закупівлі від 18 березня 2026 року

Предмет закупівлі

Інформація

про розміщення обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, розміру витрат, очікуваної вартості предмета закупівлі

 (відповідно до пункту 4-1 постанови Кабінету Міністрів України від 11 жовтня 2016р. №710 «Про ефективне використання державних коштів»  (зі змінами))

Детальніше...

До 4000 доларів на запуск власної справи: відкрито грантовий конкурс

pic 63Чеська гуманітарна організація «Людина в біді» відкрила конкурс мікрогрантів для людей з обмеженими економічними можливостями, які хочуть започаткувати власний бізнес.

Конкурс відкритий для мешканців громад у Харківській області, а саме:

  • Харківський район – м. Харків та всі громади, що входять до складу району.
  • Берестинський район – м. Берестин та всі громади, що входять до складу району.
  • Лозівський район – м. Лозова та всі громади, що входять до складу району.
  • Богодухівський район – м. Богодухів та всі громади, що входять до складу району.
  • Чугуївський район – м. Чугуїв та всі громади, що входять до складу району.

Подати заявку можуть повнолітні місцеві жителі або внутрішньо переміщені особи, які втратили роботу, бізнес або значну частину доходів через війну та планують офіційно зареєструвати підприємницьку діяльність.

Детальніше...

Слобожанська міська ради закликає громадян не виходити на  кригу на ставках річках та інших водоймищах

Facebook post   10Це надзвичайно небезпечно! Необдумана та необережна поведінка загрожує вашому життю і здоров’ю.

Шановні мешканці громади!

На водних об’єктах Харківської області  протягом минулого тижня загинуло 3 людей, зокрема 2 дітей провалившись під кригу на водоймі.

Вже йде третій тиждень плюсової температури, але на ставках та озерах подекуди стоїть березнева крига – найпідступніша. Вона вже не тріщить, попереджаючи про біду. Під весняним сонцем лід тане зсередини, стає крихким і м’яким. Він просто мовчки розступається під ногами, перетворюючись на смертельну пастку, з якої майже неможливо вибратися.

Закликаємо,  ні в якому разі в дану пору року не виходьте на кригу водойм!!!

Бережіть найдорожче. Будь ласка, проводьте з дітьми більше часу. Говоріть із ними не як наставники, а як друзі. Показуйте, пояснюйте, щоб вони відчували вашу підтримку і вміли вчасно сказати «ні» небезпечним іграм.

ОГОЛОШЕННЯ

Facebook post   16

24.03.2025 року о 14.00 годині в приміщенні Геніївського будинку культури відбудеться відкрита зустріч з громадянами територіальної громади з питання «Звіт старости Геніївського старостинського округу за 2025 рік».

Із Звітом можна ознайомитись в приміщенні старостату або на офіційному сайті ради http://km-sov.gov.ua/

Слобожанська  міська  рада

інформація за телефоном: 5-23-09

Звіт старости Геніївського старостинського округу за 2025 рік

Звіт Геніївка 2025

Звіт

старости Геніївського старостинського округу Слобожанської міської ради Русіна Юрія Вікторовича про проведену роботу за 2025 рік

Детальніше...

Привітання до Дня житлово-комунального господарства та побутового обслуговування

photo 2026 03 13 15 08 24

Інформація про розміщення обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, розміру витрат, очікуваної вартості предмета закупівлі від 13 березня 2026 року

Предмет закупівлі

Інформація

про розміщення обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, розміру витрат, очікуваної вартості предмета закупівлі

 (відповідно до пункту 4-1 постанови Кабінету Міністрів України від 11 жовтня 2016р. №710 «Про ефективне використання державних коштів»  (зі змінами))

Детальніше...

Приєднуйтесь до служби у лавах Збройних Сил України!

3000 6000 3шт копія3

Детальніше...