02

 

У Головному управлінні ДПС у Харківській області  відбувся сеанс телефонного з зв’язку «гаряча лінія» на тему: «РРО та ПРРО».

Спікер: фахівець відділу фактичних перевірок управління податкового аудиту ГУ ДПС у Харківській області Олена ПУТЯТІНА.

Надаємо декілька запитань та відповідей на них:

 Питання 1. Чи може бути використаний РРО після 01.10.2021, якщо не може бути доопрацьований за технічними властивостями для відображення необхідних реквізитів касових чеків?

 Відповідь: Виходячи з вимог Наказу № 306 та Наказу № 329, зареєстрований РРО за умови неможливості його технічного доопрацювання може бути використаний після 01.10.2021 до кінця терміну його експлуатації, встановленого законом.

Але, з метою виконання вимог законодавства пропонуємо платнику звернутись до постачальника РРО та/або сервісної організації з обслуговування РРО для підтвердження технічної можливості (або неможливості) його доопрацювання.

 Питання 2. Підприємець на єдиному податку 2 групи здійснює реалізацію товарів через ТОВ «Нова пошта» на умовах післяплати та перевищив граничний розмір доходу, встановлений Кодексом для застосування РРО. Чи потрібно підприємцю в даному випадку видавати розрахунковий документ РРО/ПРРО?

Якщо споживач (клієнт) дистанційно замовив товар, наприклад на веб-сайті продавця (Інтернет – магазин), не здійснював передплату за замовлений товар, а доставка товару здійснюється кур’єром на підставі договору, відповідно до якого товар передається такому кур’єру для доставки покупцю, то у такому випадку РРО та/або ПРРО застосовується кур’єром безпосередньо при передачі товару покупцю у своєму відділенні, а продавець зобов’язаний вкласти у посилку видаткову накладну, яка буде свідчити про походження товару. Також, у передбачених законодавством випадках, продавець зобов’язаний вкласти у поштове відправлення гарантійний талон, технічний паспорт або інший документ, що його замінює, який має містити обов’язкові реквізити.

Зобов’язання щодо видачі відповідного розрахункового документу покупцю, відповідно до наведеного у зверненні прикладі, покладається на продавця та/або кур’єра, як безпосередніх учасників договору купівлі – продажу. Кур’єром, відповідно до тексту звернення, виступає ТОВ «Нова Пошта».

ХОЧЕШ МИРУ? СТВОРИ ЙОГО!

Стань частиною підрозділу, який будує, створює та дивиться в майбутнє.

1 ОШП ім. Дмитра Коцюбайла.
Зв’яжись - davinci.army WhatsApp / Signal +38(067) 549 73 49

 Жокей 1350х1080Костянтинівна 1350х1080

Інформаційна кампанія, яка спрямована на підвищення обізнаності населення щодо енергоефективності

Міністерство розвитку громад та територій України спільно з ЮНІСЕФ та іншими партнерами проводять інформаційну кампанію, спрямовану на підвищення обізнаності населення щодо енергоефективності, зміцнення стійкості енергосистеми в умовах постійних атак на критичну інфраструктуру та забезпечення сталого проходження опалювального сезону 2025/2026 року.

Благополуччя курей‑несучок під час їх утримання: нові вимоги з 1 січня 2026 року

1 утримання курей несучок (1) (7)

З 1 січня 2026 року в Україні набрали чинності Вимоги до благополуччя курей‑несучок  під час їх утримання, затверджені наказом Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 08.02.2021  № 224. Ці Вимоги визначають мінімальні стандарти утримання курей‑несучок, що дозволяють забезпечити здоров’я та комфорт птиці, безпечність продуктів та ефективну роботу господарств.

У господарствах, які утримують курей‑несучок, з 1 січня 2026 року повинен бути організований процес утримання, догляду та обслуговування птиці відповідно до встановлених норм.

Детальніше...

Чергове засідання комісії з розгляду питань щодо надання допомоги для вирішення житлового питання окремим категоріям внутрішньо переміщених осіб

Facebook post   23

13 січня 2026 року відбулося засідання комісії з розгляду питань щодо надання допомоги для вирішення житлового питання окремим категоріям внутрішньо переміщених осіб, що проживали на тимчасово окупованій території, при Слобожанській міській раді.

Детальніше...

Більше, ніж просто сум: як розпізнати депресію та підтримати себе

depresiya vsesv den

13 січня світ згадує про одну з найпідступніших хвороб сучасності — депресію. Це не просто «поганий настрій», який минає після чашки кави, а стан, у якому перебувають понад 300 мільйонів людей.

В Україні, де кожен день сповнений стресу, депресія стала тихою епідемією. Вона не обирає за віком чи статтю, хоча жінки та підлітки часто виявляються найбільш вразливими.

Детальніше...

Онлайн-опитування для дітей та їх батьків з родин військовослужбовців та ветеранів

01

Відділ соціального захисту населення Слобожанської міської ради інформує щодо анонімного онлайн - опитування громадською організацією «Вільний вибір» разом з ТОВ «Соціальна агенція "ФАМА"», розрахована на підлітків віком 10-16 років та їх батьків із числа сімей військовослужбовців та ветеранів.

Детальніше...

Корисні поради під час надзвичайних ситуацій

 

01

Центр громадського здоров’я зібрав прості корисні поради, як подбати про себе після обстрілів та інших кризових подій. Це рекомендації, як впоратися зі стресом і тривогою, а також як легше пережити наслідки зимової негоди, відключення світла чи води.

Збережіть і поділіться з іншими:

Детальніше...

Переохолодження: як розпізнати небезпеку та надати домедичну допомогу

Цьогоріч зима лютіша за багато попередніх, тож крім знати, як зігрітися, маємо також навчитися визначати холодову травму (переохолодження) та запам’ятати, як допомогти постраждалим від неї.

Що, крім низької температури може провокувати переохолодження?

Детальніше...

Раку шийки матки можна запобігти в 95% випадків. Розповідаємо, як захистити(ся)

VPL vaccine Site

Січень традиційно є місяцем обізнаності про рак шийки матки — захворювання, яке залишається серйозною проблемою жіночого здоров’я у всьому світі.

В Україні у 2024 році зареєстрували 3007 нових випадків цього онкозахворювання, 1097 жінок з раком шийки матки померли. Водночас це одне з небагатьох онкологічних захворювань, якому можна запобігти.

Детальніше...

13 січня 2026 року благодійна організація «БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД „ҐЛОБАЛ ЕМПАВЕРМЕНТ МІШН ЮА“» доставила чергову партію гуманітарної допомоги до нашої громади.

1

Продуктові набори отримують пільгові категорії місцевих жителів та родини ВПО сел. Шелудьківка, Нижній Бишкин, Черкаський Бишкин, Геївка, Суха Гомільша, селищ Донець та Благодатне.

Щиро дякуємо Global Empowerment Mission Ukraine та всій команді GEM за постійну вагому підтримку наших людей.

Дякуємо жителям-волонтерам селища Донець та села Шелудьківка у допомозі по вивантаженню гуманітарної допомоги.  

Детальніше...