Title

На території Харківської області на даний час погодна ситуація досить складна. Температура повітря висока, а дощів практично немає. У зв’язку зі спекою рівень пожежної небезпеки оголошено найвищий, 5 класу. А отже ризик виникнення пожеж дуже високий. Тому користувачам сільськогосподарських угідь, підприємствам та організаціям ,не залежно від форм власності, в цей період потрібно забезпечити здійснення необхідного протипожежного режиму ,щоб неконтрольований вогонь вмить не знищив важку багатомісячну працю.

З метою недопущення пожеж, збереження об’єктів рослинного та тваринного світу необхідно забезпечити проведення заходів, направлених на запобігання та протидію масовим пожежам лісів , торфовищ, спалювання сухої природної рослинності ,в тому числі водно-болотної рослинності, сухостою та сміття, сільськогосподарських угідь.

У випадку встановлення порушень пожежної безпеки та природоохоронного законодавства за наявності осіб, які вчинили або допустили правопорушення, негайно інформувати державну екологічну інспекцію у Харківській області та ДСНС, для своєчасного інспекційного реагування та притягнення порушників до відповідальності. При неможливості встановлення осіб, якими вчиняються незаконні дії, просимо звертатися до відділу поліції для фіксації обставин на встановлення осіб.

Основними причинами виникнення пожежі є необережне поводження з вогнем, випалювання стерні, а також порушення правил експлуатації машин та агрегатів.

Коли спалюється сухостій, то гине вся мікрофлора ,що зазвичай бере участь у важливих біологічних процесах. Земляний родючий покрив, на якому спалюють траву, відновлюється лише через 5-6 років. Окрім того, в середовище викидають речовини, що виділяються в процесі горіння та є шкідливими для органів дихання. Як бачимо на практиці дані діяння призводять до великої біди та завдають великої шкоди довкіллю, здоров’ю людини. Адміністративна відповідальність:

  • Стаття77 КУпАП – штраф за порушення вимог пожежної безпеки в лісах складає:
  • для громадян: від 90 до 270 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (1530 - 4590 грн.);
  • для посадових осіб від 270 до 900 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (4590 - 15300 грн.);
  • Стаття 77-1 КУпАП- штраф за випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дотримання порядку, встановленого центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища, складає:
  • для громадян: від 180 до 360 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (3060 - 6120 грн.);
  • для посадових осіб від 900 до 1260 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (15300 - 21420 грн.);
  • Штраф за вищевказані дії, вчинені в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду , складає:
  • для громадян: від 360 до 720 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (6120 - 12240 грн.);
  • для посадових осіб від 1260 до 1800 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (21420 - 30600 грн.).

Кримінальна відповідальність.

Згідно зі статтею 245 Кримінального кодексу України знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо насалених пунктів, вздовж залізниць , а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим загально небезпечним способом караються:

  • штрафом від 5400 до 9000 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (91800- 153000 грн.)
  • або обмеженням волі на строк від двох до п’яти років;
  • або позбавленням волі на той самий строк.

Ті самі дії, якщо вони спричинили загибель людей, масову загибель тварин або інші тяжкі наслідки караються:

  • позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років.

Тому, Слобожанська селищна рада наголошує на бережливому ставленні до навколишнього природного середовища, аби зменшити людський чинник у виникненні пожеж у природних екосистемах.

14 квітня поблизу села Мартове Чугуївського району 64-річний чоловік підірвався на міні.


За попередніми даними, під час риболовлі чоловік наступив на протипіхотну міну та підірвався. Зі множинними уламковими пораненнями правої ноги в тяжкому стані бригадою екстреної медичної допомоги його шпиталізували.

Рішенням місцевої комісії з питань техногенно - екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Слобожанської селищної ради (протокол №1 від 15.03.2024 року) прийнято рішення заборонити відвідування населенням місць масового відпочинку на водних об'єктах Слобожанської селищної територіальної громади протягом купального сезону 2024 року через воєнний стан  у зв’язку із можливою наявністю вибухонебезпечних предметів на пляжах та/або на дні акваторії відповідних водних об’єктів.

Не нехтуйте забороною! Небезпека може бути на кожному кроці! Бережіть себе та своїх близьких!

Оголошення про початок громадського обговорення звіту з оцінки впливу на довкілля та Звіт з оцінки впливу на довкілля

Title

ОГОЛОШЕННЯ
про початок громадського обговорення звіту
з оцінки впливу на довкілля

Повідомляємо про початок громадського обговорення звіту з оцінки впливу на довкілля планованої діяльності, зазначеної у пункті 1 цього оголошення, з метою виявлення, збирання та врахування зауважень і пропозицій громадськості до планованої діяльності.

Детальніше...

Обережно дифтерія!

Title

Дифтерія — це гостре інфекційне захворювання, що характеризується головним чином, ураженням ротової частини глотки та дихальних шляхів, рідше – шкіри. Також, при інфікуванні можуть розвиватися фібринозне запалення в місці проникнення збудника, явища загальної інтоксикації й токсичне ураження серця, судинної та нервової систем, нирок.

Детальніше...

Інформація щодо наявності лікарських засобів станом на 22.04.2024

Medical

Детальніше...

Інформація щодо Урядової грантової програми для розвитку тепличного господарства та садівництва

Інформ лист гранти теплиці ОДА 2024 min

Детальніше...

Інформування про Національну стратегію сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні на 2021-2026 роки та необхідністю ознайомитися з нею

post 6

Указом Президента України від 27 вересня 2021 року № 487/2021 затверджено Національну стратегію сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні на 2021-2026 роки.

Детальніше...

Що таке «участь громадськості», «залучення громадськості», рівні та навіщо це потрібно?

post 1

Інтегруючи різні підходи та трактування, поняття «громадська участь» можна визначити як систему дій, методів, інструментів та механізмів (об’єднаних логікою відповідного алгоритму) участі громадян у визначенні та вирішенні їхніх проблем та адвокації інтересів у громаді.

Детальніше...

Програма екстреної підтримки засобів до існування

logo

Представництво «Естонської ради у справах біженців» в Україні розпочинає реалізацію «Програми екстреної підтримки засобів до існування». Мета програми: надання доступу до засобів для існування вразливим домогосподарствам, що постраждали внаслідок збройного конфлікту, створення нових джерел доходу та підтримка людей у досягненні прожиткового мінімуму.

Детальніше...

Можливість отримати дров'яну піч з димоходом

Ogoloshenja

ОГОЛОШЕННЯ

для мешканців, які проживають у приватному секторі сел. Слобожанське та в складі зареєстрованих є інваліди І-ІІ групи чи інваліди ІІІ групи, яким понад 60 років.

Детальніше...

Відбулася зустріч команди «U-LEAD з Європою» з представниками Слобожанської та Донецької селищних рад

01

18 квітня 2024 року відбулася зустріч команди «U-LEAD з Європою» з представниками Слобожанської та Донецької селищних рад. В рамках зустрічі обговорювалися питання щодо результатів та можливості подальшої співпраці територіальних громад з U-LEAD.

Детальніше...