Pravila povedinku na vodi

 

Розпочався літній сезон, тому кількість відпочиваючих в даний період  зростає. Значний час громадяни будуть намагатися проводити біля водойм, що не завжди є безпечним.    

           Якщо ви вирішили відпочити десь подалі від людського ока, не варто забувати елементарні правила поводження на воді, а також про надання допомоги потерпілим. Щоб не сталося біди, необхідно дотримуватись простих правил. Купатися краще вранці або наприкінці дня, коли немає небезпеки перегрівання. Температура води має бути не нижче +17 +19 °С, у холодній воді купатися небезпечно. Перебувати у воді потрібно не більше 20 хвилин, причому цей час слід збільшувати поступово, починаючи з 3-5 хвилин. Не можна доводити себе до остуди (ознобу). У воду заходьте обережно. Не можна пірнати у воду після тривалого перебування на сонці. Периферійні судини дуже розширені для більшої тепловіддачі. При охолодженні у воді настає різке рефлекторне скорочення м'язів, що спричиняє припинення дихання. У воду заходьте обережно і ніколи не пірнайте в незнайомих місцях. Навіть, якщо напередодні ви там купались то за ніч могло  принести течією  корчі. Ризиковано запливати далеко, тому що можна не розрахувати своїх сил. Відчувши втому, не треба панікувати, а навпаки, слід прагнути якнайшвидше добратися до берега. Дуже небезпечно заходити у воду в стані алкогольного сп'яніння. Алкоголь блокує нормальну діяльність головного мозку.

           При рятуванні на воді особливе значення має правильний вибір способу надання допомоги потерпілому. Огляд місця події з метою виявлення реальної загрози відіграє у такому випадку важливу роль. Слід розуміти, що потопаюча людина діє несвідомо та інстинктивно, вона може ухопитись у вас мертвою хваткою та тягнути під воду навіть тоді, коли перебуває уже під водою, але ще не з непритомніла. У такому разі ви не тільки не допоможете, але і самі можете потонути. Ось чому, допомагаючи потопаючому, ніколи не підходьте до нього близько спереду. Слід наближатись до нього, тримаючи поперед себе рятувальний круг, жердину чи інший плавучий засіб. Якщо ви маєте човен, попробуйте наблизитись до потопаючого на ньому так, щоб кинути йому який-небудь плаваючий предмет або простягнути жердину. Ніколи не стійте на човні на повний зріст під час рятування потопаючого. Застосовуйте словесний метод. Ясно, чітко та коротко скажіть потопаючому, що і як він має робити, підбадьорюйте його словами, намагайтесь заспокоїти його, тоді він швидше зрозуміє ваші поради.

           Утім, краще не потрапляти в ситуації, коли вам потрібна буде допомога рятувальника. Будьте обережні, бережіть своє життя та життя дітей.

         Гарного вам відпочинку.

📢В Міжнародний День волонтера Слобожанський селищний голова Дмитро Діхтяр привітав волонтерів нашої громади, людей, які допомагають ЗСУ та мирному населенню з перших днів повномасштабного вторгнення рф на територію України.

04

❗Вітаючи волонтерів Дмитро Діхтяр наголосив, що люди, які в нелегкі часи жертвують власним часом, силами, а подекуди і здоров’ям, безкорисно роблячи добро, заслуговують неабиякої поваги та подяки.
Хтось плете маскувальні сітки, допомагаючи нашим військовим, розвантажує автомобілі з гуманітарною допомогою, шукає можливості знайти, домовитись та привезти гуманітарну допомогу в громаду, формує та організовує процеси її видачі.
Детальніше...

Бережімо довкілля!

🌲Наближаються новорічно-різдвяні свята і кожен прагне прикрасити свою оселю новорічним деревом.🌲 І хоч сьогодні багатий вибір штучних ялинок, все ж жива ялинка має значну перевагу.
☝️Рекомендуємо купувати хвойні дерева у підприємців, які здійснюють транспортування і продаж новорічних дерев, виконуючи норми чинного законодавства. Вони мають при собі накладну з лісництва, товарно-транспортну накладну, сертифікат радіаційного обстеження дерев, дозвіл на торгівлю з мокрою печаткою, а на зрізі кожного дерева повинен бути електронний чип зі штрих-кодом лісового господарства, де його виростили.
☝️Вирішивши зекономити, купуючи символи свята з рук, в людей, що незаконно їх зрубали у лісі, Ви завдаєте значних збитків лісовому господарству держави.
❗Пам’ятаймо, що зрубане зелене деревце буде у нашій оселі всього кількаднів чи тижнів, а в лісі – роки. Тож бережімо довкілля!

 

Надання окремим категоріям громадян одноразової допомоги на придбання деревини паливної один раз на опалювальний сезон з 01 жовтня по 10 квітня у період дії воєнного стану

01

📢Одноразова допомога в розмірі 12000 грн. надається окремим категоріям громадян Слобожанської селищної ради на придбання деревини паливної для опалення будинку
☝️Відділ соціального захисту населення Слобожанської селищної ради ради інформує, що рішенням XLIV сесії VIII скликання Слобожанської селищної ради №1864-VIII від 16.11.2023 внесені зміни та доповнення до Порядку надання одноразової адресної грошової допомоги громадянам Слобожанської селищної ради.
Детальніше...

Засідання постійно діючої комісії з розгляду питань щодо відключення споживачів від систем (мереж) централізованого опалення (теплопостачання) та постачання гарячої води

01

📢Вчора, 05 грудня заступник Слобожанського селищного голови Микола Дубнюк провів засідання постійно діючої комісії з розгляду питань щодо відключення споживачів від систем (мереж) централізованого опалення (теплопостачання) та постачання гарячої води.
Детальніше...

Профілактичні щеплення собак та котів проти сказу в населеному пункті с. Шелудьківка

Title

Чугуївське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області повідомляє, що з метою профілактики сказу в домашніх тварин фахівцями Зміївської районної дільниці ветеринарної медицини Харківської обласної державної лікарні ветеринарної медицини з 05.12.2023 по 08.12.2023, 11.12.2023 року будуть проводитись профілактичні щеплення собак та котів проти сказу в населеному пункті с. Шелудьківка.

Детальніше...

Протокол засідання постійно діючої комісії

kommunalnye uslugi 336px 336px

Протокол №1

засідання постійно діючої комісії для розгляду питань щодо відключення споживачів від систем (мереж) централізованого опалення (теплопостачання) та постачання гарячої води

Детальніше...

Вітання з Днем Збройних Сил України!

Рекомендації: як обрати безпечну дитячу іграшку

Title

Наближаються день Святого Миколая та Новий рік – довгоочікувані та улюблені всіма дітками свята. І зранку малята очікуватимуть під подушками подарунки. Тому батькам, як помічникам Святого Миколая, рекомендуємо звертати увагу не лише на зовнішній вигляд іграшки чи її функціональність, а й на якість.

Детальніше...

Привітання до Міжнародного Дня волонтера!

Відключення електропостачання 08.12.2023

Blackout

У зв‘язку з виконанням планових ремонтних робіт відбудеться відключення електропостачання за наступними адресами:

Детальніше...