увага

Ситуація з системою водопостачання та водовідведення в сел. Донець приймає критичний оберт!!!

Протягом тривалого часу Слобожанською селищною радою було вкладено значні кошти  на створення умов забезпечення мешканців сел. Донець послугами з водопостачання та водовідведення, які є основою життєзабезпечення  населеного пункту, а також подальшого утримання цих систем та комунального підприємства, що їх обслуговує.

Так, у 2019 році на утримання мереж водопостачання та водовідведення сел. Донець з селищного бюджету було виділено 1 223 000,00 грн., а також на виплату заборгованості по заробітній платі працівників КП «Донець», у зв’язку з отриманими збитками підприємства, - 725 300, грн.

У 2020 році на утримання вказаних мереж з селищного бюджету було виділено 123 000,00 грн. та  на виплату заборгованості по заробітній платі працівників КП «Донець», у зв’язку з отриманими збитками підприємства, - 841 600,00 грн.

Жоден інший населений пункт Слобожанської територіальної громади (до складу якої на сьогоднішній день входить 17 населених пунктів) не отримує такого розміру фінансову підтримку на забезпечення функціонування систем водопостачання та водовідведення, особливо в перерахунку на 1 мешканця.

Проте, неможливо створити гідні умови життя без дбайливого ставлення мешканців до створених матеріальних благ та відповідального виконання ними своїх обов’язків.

Все частіше стають випадки пошкодження елементів системи водовідведення через потрапляння до неї сторонніх предметів, не придатних для утилізації шляхом змивання в каналізаційну систему https://cutt.ly/BlU7r1Z. Це призводити до ще більших збитків комунального підприємства, у зв’язку з необхідністю проведення додаткових ремонтних робіт мережі, додаткового прочищення мережі, придбання нового насосного обладнання, що в цілому ставить під загрозу існування КП «Донець».

Проте, окрім цього, основною причиною збитковості КП «Донець» є заборгованість мешканців перед КП «Донець» за отримані комунальні послуги та КОЛОСАЛЬНІ ВТРАТИ ВОДИ В МЕРЕЖІ ВОДОПОСТАЧАННЯ сел. Донець. Так, за  повідомленнями КП «Донець», у 2020 році такі втрати склали 45% (29 496 куб.м.)!!!!!!! тобто, у грошовому виразі - близько 433 500,00 грн.

Вищевказані показники свідчать про факт безпідставного споживання питної води (минаючи прилади обліку споживання води) мешканцями сел. Донець, кажучи простіше – КРАДІЖКИ.

Ситуація що склалася є неприпустимою та змушує КП «Донець» та Слобожанську селищну раду вживати рішучих та жорстких методів боротьби з боржниками та пошуку джерел втрат питної води в мережі шляхом проведення рейдів та відключення домогосподарств, стосовно яких виникає підозра у несанкціонованому водоспоживанні.

ЗВЕРТАЄМО УВАГУ, що у зв’язку з безвідповідальним ставленням значної кількості мешканців сел. Донець до користування послугами з водопостачання та водовідведення, що призводить до вищевикладених обставин, СТАЄ ПИТАННЯ ПОДАЛЬШОГО ІСНУВАННЯ МЕРЕЖІ ЦЕНТРАЛІЗОВАНОГО ВОДОПОСТАЧАННЯ ТА ВОДОВІДВЕДЕННЯ В СЕЛ. ДОНЕЦЬ.