39 Головне управління Держпродспоживслужби в Харківській області (далі - Головне управління) відповідно до Положення, затвердженого наказом Держпродспоживслужби від 24.02.2020 №164, у тому числі здійснює на території Харківської області державний нагляд (контроль) за дотриманням вимог формування, встановлення та застосування державних регульованих цін.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 22.04.2020 №341 «Про заходи щодо стабілізації цін на товари, що мають істотну соціальну значущість, товари протиепідемічного призначення» з 18 травня 2020 року і до закінчення карантину, установленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби СОVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-СоV-2, в Україні запроваджено державне регулювання цін па товари, що мають істотну соціальну значущість та товари протиепідемічного призначення шляхом декларування зміни роздрібних ціп у разі їх збільшення.

Вказаною постановою затверджено вичерпні переліки товарів, що мають істотну соціальну значущість та товарів протиепідемічного призначення, що необхідні для запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби СОVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-СоV-2, зміна цін на які підлягає декларуванню. Отже, якщо суб'єктом господарювання здійснюється реалізація товарів, які мають істотну соціальну значущість або відносяться до товарів протиепідемічного призначення, та планується збільшення роздрібної ціни на 5 і більше відсотків проти роздрібної ціни станом на 18 травня 2020 року, у нього виникає обов’язок декларування зміни цін.

Декларування зміни роздрібних цін па товари здійснюється суб’єктами господарювання в електронному він ляді шляхом подання відомостей з використанням кваліфікованого електронного підпису до Держпродспоживслужби через її офіційний веб-сайт за посиланням https://price.consumer.gov.ua

Після успішної реєстрації даних, відомості автоматично вносяться до Реєстру роздрібних цін на товари, з яким можна ознайомитися за посиланням https://declaration.consumer.gov.ua

Відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 22.04.2020 №341 початок застосування задекларованих роздрібних цін залежить від відсотку їх підвищення, а саме:

  • у разі підвищення цін на 15 відсотків і більше - застосування роздрібної ціни можливе не раніше ніж через 30 днів, без урахування дня декларування;
  • у разі підвищення цін на 10 відсотків і більше, але менше ніж 15 відсотків, - застосування роздрібної ціни можливе не раніше ніж через 14 днів, без урахування дня декларування;
  • у разі підвищення цін на 5 відсотків і більше, але менше ніж 10 відсотків, - застосування роздрібної ціни можливе не раніше ніж через три дні, без урахування дня декларування.

Відтак, з 18.05.2020 реалізація товарів, що мають істотну соціальну значущість, товарів протиепідемічного призначення за роздрібною ціною, підвищеною на 5 і більше відсотків без процедури декларування зміни цін, є порушенням вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін.

Відповідно до інформації, що міститься у Реєстрі роздрібних цін (можна ознайомитися за посиланням https://declaration.consumer.gov.ua) станом на 19.01.2021 року по Харківській області кількість суб’єктів господарювання, що задекларували ціни всього лише 49.

За порушення вимог щодо формування, встановлення та застосування державних регульованих цін до суб'єктів господарювання передбачена
адміністративно-господарська відповідальність згідно зі ст.20 Закону України «Про ціни і ціноутворення» від 21.06.2012' №5007-VІ та адміністративна відповідальність згідно, зі ст. 165-2 та 188-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Чудові емоції для дітей Захисників і Захисниць України

Важлива інформація

Чи замислювалися ви, скільки дивовижних історій ховається у звичайних речах? Навіть проста мотузка з розвішаним одягом може стати початком неймовірної пригоди, сповненої сміху, фантазії та несподіваних відкриттів.

Відділ соціального захисту населення Слобожанської міської ради запрошує 14 липня 2026 року дітей віком від 6 до 12 років із сімей учасників бойових дій, загиблих Захисників і Захисниць України, а також зниклих безвісти військовослужбовців на інтерактивну клоунську виставу «МотузячЧчя» від «Файних носів»!

Детальніше...

Одноразова грошова допомога окремим категоріям осіб, які повністю або частково втратили зір під час захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України

Увага

Відділ соціального захисту населення Слобожанської міської ради інформує, що постановою Кабінету Міністрів України від 27 травня 2026 року № 674 затверджений Порядок реалізації спільного з товариством Червоного Хреста України проєкту щодо надання підтримки окремим категоріям осіб, які повністю або частково втратили зір під час захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України у вигляді одноразової грошової допомоги у розмірі до 95 тисяч гривень. Порядком передбачено можливість придбання до 26 видів побутової техніки на вибір, яка допоможе для облаштування побуту створення більш комфортного й безпечного житлового простору.

Детальніше...

Слобожанська міська рада нагадує про заборону відвідування водних об’єктів для купання та розваг на воді!

    Важлива інформація

Лише за тиждень на водоймах Харківської області загинуло  8 людей з них одна дитина. А від початку літнього періоду цей показник сягнув вже 11 людей.

Рішенням місцевої комісії з питань техногенно - екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Слобожанської міської ради (протокол №5 від 05.03.2026 року) прийнято рішення, що з урахуванням воєнного стану, через небезпеку від вибухонебезпечних предметів, заборонити відвідування населенням місць масового відпочинку на водних об’єктах Слобожанської міської територіальної громади для купання та водних розваг.

Попри звуки сирен та постійну загрозу з неба, населення нехтує забороною!

Шановні громадяни! Закликаємо утримуватись від відвідування водойм, Не залишайте дітей без нагляду поблизу води, не дозволяйте їм купатися у непристосованих для цього місцях.

Бережіть своє життя!

Увага! Важлива інформація!

Важлива інформаціяМінсоцполітики опрацювало питання реалізації Національної стратегії із створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року в частині запровадження державної програми технічного забезпечення населення програмами доступності інформації, що відображається на екрані (screen reader).

За результатами опрацювання встановлено, що функціональні потреби користувачів з порушеннями зору та дислексією значною мірою задовольняються наявними безоплатними програмними рішеннями екранного доступу, які перебувають у вільному доступі.

Зокрема, найпоширенішими рішеннями, інтерфейс яких перекладено українською мовою, є:

- NVDA (для операційних систем Windows);

- TalkBack (для мобільних пристроїв на базі Android);

- VoiceOver (для пристроїв Apple).

Українськомовний синтез мовлення для зазначених рішень забезпечується за умови встановлення відповідного мовного пакета або синтезатора. Наведений перелік не є вичерпним і не обмежує право користувача застосовувати інші рішення, у тому числі спеціалізоване комерційне програмне забезпечення, відповідно до індивідуальних потреб.

З огляду на викладене Мінсоцполітики вважає за доцільне зосередити зусилля на системному інформуванні громадян про наявні безоплатні технології екранного доступу та формуванні практичних навичок користування такими інструментами.

На виконання зазначеного підходу Мінсоцполітики підготувало та оприлюднило на офіційному вебсайті у розділі «Безбар'єрність» інформаційні матеріали щодо програм доступності інформації, що містять загальний опис та детальні покрокові україномовні інструкції з користування наявними програмами екранного доступу.

Інформаційні матеріали доступні за посиланням:

https://www.msp.gov.ua/about/klyuchovi-napryamy/bezbaryernist.

ЗВЕРНЕННЯ!

Важлива інформація

1 центр рекрутингу Сухопутних військ Збройних Сил Украйни доводить інформацію про можливість добровільного повернення військовослужбовців із самовільного залишення частини (СЗЧ) за спрощеним механізмом.

Наразі держава відкрила тимчасове вікно для військовослужбовців, які самовільно залишили військову частину, але готові добровільно повернутися до виконання обов’язків військової служби. Для військовослужбовців Збройних Сил України найпростішим шляхом є звернення через 1 центр рекрутингу Сухопутних військ 3CУ.

Ця інформація є особливо важливою через обмежені строки дії відповідного механізму. Скористатися можливістю добровільного повернення можуть військовослужбовці, у яких СЗЧ було зафіксовано до 12 червня 2026 року. Подати заявку на повернення можна до 20 вересня 2026 року.

Короткий алгоритм дій для військовослужбовця 3CУ, який перебуває у СЗЧ та бажає повернутися на службу через 1 центр рекрутингу.

Достатньо зателефонувати за одним з наших номерів телефону:

099 877 27 12

068 323 03 62

0 800 503 696

Фахівці 1 центру рекрутингу допоможуть обрати підрозділ i в онлайн чи телефонному режимі заповнити рапорт та надіслати до обраної військової частини.

 Після погодження, 1 центр рекрутингу надсилає припис, за допомогою якого (демонструючи при потребі) військовослужбовець зі статусом СЗЧ зможе безперешкодно добратися в обраний підрозділ.

Важливо, що цей механізм дає людині зрозумілий шлях повернення до служби, можливість обрати підрозділ у межах визначеного переліку, отримати супровід на етапах повернення та відновити виконання військового обов’язку в правовому полі.

Для держави та війська це має важливе значення, оскільки дозволяє повернути до строю мотивованих військовослужбовців, посилити підрозділи, зменшити кількість неврегульованих випадків СЗЧ та дати військовим реальний шанс повернутися до служби без зайвої бюрократії.

Гаряча лінія: 0 800 503 696

Проекти рішень, які планується винести на розгляд XCI сесії VІІІ скликання

 

Проєкти рішень

Детальніше...

Про скликання ХСІ сесії Слобожанської міської ради VІІI скликання

Gerb

СЛОБОЖАНСЬКА МІСЬКА РАДА

ЧУГУЇВСЬКОГО РАЙОНУ ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

РОЗПОРЯДЖЕННЯ

07 липня 2026 року м. Слобожанське №172
Детальніше...

З 06.07.2026 по 10.07.2026 року будуть проводитись профілактичні щеплення собак та котів проти сказу

Poster Rabies For Schoolchildren (3)

Чугуївське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області повідомляє, що з метою профілактики сказу в домашніх тварин фахівцями Зміївської районної дільниці ветеринарної медицини Харківської обласної державної лікарні ветеринарної медицини з 06.07.2026 по 10.07.2026 року (час проведення з 08:00 до 12:00) будуть проводитись профілактичні щеплення собак та котів проти сказу в населеному пункті: с. Українське.

Детальніше...

Через державну електронну аукціонну платформу OpenMarket ДП «СЕТАМ» у поточному місяці 2026 року оголошено проведення низки електронних аукціонів («Інвестиційний дайджест №6»)

Title

Всеукраїнська асоціація органів місцевого самоврядування «Українська асоціація районних та обласних рад» (далі – УАРОР, Асоціація) отримала прохання від ДП «СЕТАМ» стосовно наступного.
Детальніше...

Про встановлення місцевих податків та зборів на території Слобожанської міської територіальної громади Чугуївського району Харківської області

Податки та збори

Детальніше...