За статистикою влітку харчових отруєнь трапляється найбільше. І це не дивно. Адже ми часто забуваємо помити апетитну ягідку, забуваємо перевірити термін придатності морозива, та активно скуповуємо вкуснощі у вуличних кіосках, і звичайно куди ж без м’яса майбутнього шашлику, яке ми зазвичай купуємо на ринку.

Так давайте з’ясуємо, що таке харчове отруєння, які у нього симптоми і що робити, якщо ви чи ваші близькі отруїлися.

 

Харчовим отруєнням називають розлад травлення, що виникає після вживання зіпсованих чи недоброякісних продуктів.

Причини харчового отруєння

 Правильним буде розділяти харчові отруєння на два види:

  1. Пов’язаний із вживанням в їжу неїстівних або отруйних продуктів.
  2. Харчова токсикоінфекція, викликана вживанням зіпсованих продуктів, які внаслідок будь-яких причин містять велику кількість токсичних бактерій. Ця група найпоширеніша. Людина може заразитися через воду та їжу, що містять шкідливі мікроорганізми. Часто отруєння викликають брудні фрукти та ягоди, сира вода та молоко, зіпсовані кисломолочні продукти. Сальмонельоз може виникати через споживання зіпсованого м'яса, яєць, немитих овочів та зелені. Недотримання правил гігієни часто стає причиною харчових отруєнь, особливо у дітей.

 Симптоми харчового отруєння

Порушення функціонування травного тракту зазвичай виявляються через 2-4 години після вживання неякісного продукту і характеризуються загальною слабкістю, нудотою, багаторазовим блюванням, рідкими випорожненнями, підвищеною температурою тіла, ознобом, болем у животі, прискореним пульсом. Тяжкість перебігу захворювання залежить від багатьох факторів: віку хворого, загального стану організму, виду патогенних бактерій.

 Лікування харчового отруєння

 Кожне отруєння потребує обов’язкового звернення до лікаря, тому що три основні кишкові інфекції – сальмонельоз, ешерихіоз і дизентерія – не можна лікувати вдома, а без відповідних аналізів ви не отримаєте правильного лікування.

Профілактика харчового отруєння

– Мийте руки;
– Мийте овочі та фрукти;
– Належно зберігайте харчові продукти;
– Уникайте вуличного фаст-фуду влітку;
– Уникайте консервів і копченої риби;
– Не купуйте м’ясо, рибу та молоко у місцях стихійної торгівлі та на вулиці;
– Стежте за терміном придатності продуктів;

 Бережіть себе та Будьте здорові!

Герої не вмирають!

Ковальов Ігор Іванович

04.08.1966 – 05.04.2024

Утримання територій – обов’язок органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, суб’єктів господарювання та громадян

Чугуївське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області повідомляє, що втратив чинність Закон України «Про відходи» від 05.03.1998 №187/98 та набрав чинності Закон України «Про управління відходами» від 20.06.2022 №2320-IX. Цей Закон визначає  організаційні, правові, економічні засади діяльності щодо запобігання утворенню, зменшення обсягів утворення відходів, зниження негативних наслідків від діяльності з управління відходами, сприяння підготовці відходів до повторного використання, рециклінгу і відновленню з метою запобігання їх негативного впливу на здоров’я людей та навколишнє природне середовище.

Відповідно до Закону України «Про відходи», забороняється несанкціоноване скидання і розміщення відходів, у тому числі побутових, на території міст, населених пунктів та в інших місцях, що може створювати небезпеку для здоров’я людей та навколишнього середовища.

Викидання сміття в місцях, спеціально не пристосованих для цієї мети, тягне за собою відповідальність, встановлену законом. Так, у ст. 42 ЗУ «Про відходи» зазначено, що «особи, винні в порушенні законодавства про відходи, несуть дисциплінарну, адміністративну, цивільну чи кримінальну відповідальність за порушення встановленого порядку поводження з відходами, що прямо чи опосередковано може вплинути на здоров’я людини або може призвести до забруднення навколишнього середовища та економічних збитків».

Детальніше...

Проведено комісійне обстеження залізничних переїздів які розташовані на території Слобожанської громади

04

☝️🚨З метою підвищення рівня безпеки руху та за для запобігання випадків ДТП на залізничних переїздах регіональної філії «Південна залізниця», 05 квітня 2024 року за участі представників Слобожанської селищної ради, Служби відновлення та розвитку інфраструктури у Харківській області, національної поліції України, та представників АТ «Укрзалізниця» було проведено комісійне обстеження залізничних переїздів які розташовані на території Слобожанської громади.🚉
Детальніше...

Інформація щодо вебінарного проєкту

Увага!. Проводиться набор представників мікро-, малого та середнього бізнесу на освітній проєкт «Інтернет до бізнесу доведе: 10 кроків до продажів онлайн», який реалізується у співпраці з маркетплейсом Prom.ua та платіжним сервісом RozetkaPay.

Безоплатний вебінарний проєкт допоможе детальніше дізнатися з чого починати бізнес онлайн, що потрібно щоб стати підприємцем, як працювати з асортиментом та як безпечна оплата впливає на конверсію замовлень. Початок навчання: 18 квітня 2024 року.

Детальна інформація за посиланням: https://business.diia.gov.ua/10-steps-to-online-sales.

Інформація щодо профілактики сказу в домашніх тварин

Чугуївське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області повідомляє, що з метою профілактики сказу в домашніх тварин фахівцями Зміївської районної дільниці ветеринарної медицини Харківської обласної державної лікарні ветеринарної медицини з 09.04.2024 по 12.04.2024, 15.04.2024 року будуть проводитись профілактичні щеплення собак та котів проти сказу в населеному пункті: с. Шелудьківка.

Просимо власників тварин забезпечити належні умови за місцем утримання тварин для проведення щеплення проти сказу.

Детальніше...

У Слобожанському лісовому офісі нагадують про пожежну небезпеку у лісах

pozhezhna bezpeka v lisi

У лісах Харківщини розпочався пожежонебезпечний період, що триватиме до кінця осені. Цей період є особливо небезпечним для лісових масивів через високий ризик виникнення загорянь.

Детальніше...

🔊Оновлені графіки погодинних відключень електроенергії в Харкові та області у період з 10 по 14 квітня

thumb newsdocument 900 600 ba68

❗ ❗ ❗

УВАГА

❗ ❗ ❗
📢Оновлено графіки погодинних відключень світла в Харківській області у період із 10 по 14 квітня.
Детальніше...

Видача гуманітарної допомоги 10 квітня 2024 року

gum dopomoga

ОГОЛОШЕННЯ 

10 квітня 2024 року в с. Благодатне та с. Донець буде проводитися видача гуманітарної допомоги для наступних категорій сімей, які  потребують гуманітарної допомоги: 

Детальніше...

Відбулася зустріч представників Слобожанської селищної ради з ГО «Спілка ветеранів АТО»

01

9 квітня 2024 року відбулася зустріч представників Слобожанської селищної ради з ГО «Спілка ветеранів АТО», що реалізує проєкт «Реінтеграція ветеранів: Слобожанщина».

Детальніше...

Інформація щодо наявності лікарських засобів станом на 08.04.2024

Medical

Детальніше...