030501a7d9838d1120106db74319ce00 606x216.26355257646 1

З початку 2022 року працівники територіальних органів Держпродспоживслужби взяли участь у розслідуванні 28 спалахів гострих кишкових інфекційних захворювань, внаслідок яких постраждало 230 осіб, з них 130 дітей (56,5 %). За аналогічний період 2021 року працівники Держпродспоживслужби взяли участь у розслідуванні 26 спалахів гострих кишкових інфекційних захворювань, внаслідок яких постраждало 244 особи, з них 230 дітей (94, 3%).

Зокрема після введення воєнного стану зареєстровано 21 спалах, внаслідок яких постраждало 177 осіб, з них 95 дітей (53,7 %). Всього за 5 міс. 2022 року спалахи зареєстровано на території наступних областей (другою цифрою зазначено кількість спалахів після введення воєнного стану): у Львівській області - 11/10, Запорізькій та Одеській - 3/2, Тернопільській - 2/2, Київській та Полтавській - 2/1, Дніпропетровській, Закарпатській, Івано-Франківській - 1/1, Черкаській та Чернівецькій - по 1/0 спалаху.

Спеціалісти територіальних органів Держпродспоживслужби за 5 місяців 2022 року взяли участь у розслідування 23 випадів ботулізму з 26 постраждалими, 2 хворих померло. Летальні випадки зареєстровані у Львівській та Чернігівській областях, пов’язані із вживанням паштету м’ясного домашнього виготовлення та риби - тараньки придбаної у містах стихійної торгівлі. Серед всіх випадків ботулізму після початку введення воєнного стану зареєстровано 19 випадків, з 21 постраждалим.

За 5 міс. 2021 року було взято участь у розслідуванні 38 випадків захворювання на ботулізм з 40 постраждалими, серед яких померло 5 хворих. За результатами розслідування випадків ботулізму у 2022 році встановлено, що 12 випадків з 15 постраждалими пов’язані з вживанням консервації домашнього приготування (м’ясні консерви - 8 випадків (9 постраждалих), овочеві та рибні - по 2 випадки з 3 постраждалими, 10 випадків - із в’яленою рибою (7 - домашнього виготовлення, 3 - придбаною в місцях стихійної торгівлі). У 1 випадку захворювання ймовірно пов’язано з рибною продукцією придбаною в магазині м. Львів (походження не встановлено, направлено лист начальнику Головного управління Національної поліції у Львівській області щодо встановлення походження потенційно небезпечної продукції, яка була поставлена до магазину).

Разом з тим, у зв’язку з продовженням воєнного стану та військовою агресією Російської Федерації, частина населення перебуває у незадовільних санітарно-гігієнічних умовах, без доступу до води та харчування належної
якості, що особливо з настанням літнього сезону збільшує ризик ускладнення санітарно-епідемічної ситуації та потребує посилення санітарно-освітньої роботи серед населення щодо профілактики гострих кишкових інфекцій та харчових отруєнь, зокрема ботулізму (у тому числі пов’язаного із вживанням в’яленої риби домашнього виготовлення та/або придбаної в місцях стихійної торгівлі).

Шановні громадяни будьте уважні та обережні, бережіть своє здоров'я!

«Діалог заради безпеки»

Увага

Безпека громади: час переходити від проблем до рішень!

🤝Запрошуємо на першу діалогову зустріч.

Запрошуємо жителів/-ок, представників/-ць місцевої влади, поліції, рятувальників та громадських активістів/-ок на першу зустріч із циклу «Діалог заради безпеки».

Детальніше...

Відпочинок (адаптація) в рекреаційних закладах Харківської області Захисників і Захисниць України та членів їхніх сімей

Важлива інформація

 

Відділ соціального захисту населення Слобожанської міської ради інформує про можливість отримання у 2026 році послуг з відпочинку (адаптації) Захисників і Захисниць України разом із членами їхніх сімей, зареєстрованих у Харківській області, з метою оздоровлення їх у рекреаційних закладах, розташованих на території Харківської області.

До членів сімей Захисників і Захисниць України належать дружина (чоловік), їхні неповнолітні діти (до 18 років); неповнолітні діти (до 18 років), які знаходяться під опікою або піклуванням особи та проживають разом із нею.

Відшкодування (компенсація) вартості наданих послуг із відпочинку (адаптації) здійснюється з розрахунку: 70% вартості – за рахунок коштів обласного бюджету та 30% - за рахунок коштів субвенції Слобожанської міської територіальної громади обласному бюджету.

За додатковою інформацією звертатися до відділу соціального захисту населення Слобожанської міської ради за адресою: Харківська область, Чугуївський район, м. Слобожанське, вул. Каштанова, 21, або за телефонами (05747) 5-27-12 та 066 510-76-81.

14 липня 2026 року у м. Слобожанське відбувся розважальний захід - інтерактивна клоунська вистава «МотузячЧчя» від «Файних носів»!

256

Для дітей Слобожанської міської територіальної громади, які потребують особливої уваги та підтримки, зокрема дітей із сімей учасників бойових дій, загиблих Захисників і Захисниць України, а також зниклих безвісти військовослужбовців, 14 липня 2026 року у м. Слобожанське відбувся розважальний захід - інтерактивна клоунська вистава «МотузячЧчя» від «Файних носів»!

Протягом вистави діти поринули у світ доброти, фантазії та щирого сміху.

Разом із героями вони не лише спостерігали за подіями, а й стали активними учасниками дійства, відкриваючи для себе нові емоції, дружбу та віру в маленькі дива.

Щиро дякуємо ГО «Захист Держави» та творчому колективу «Файні носи» за подаровані посмішки, тепло сердець і щасливі очі наших дітей!

Разом ми створюємо моменти, які залишаються в пам’яті надовго.

Детальніше...

День Української Державності!

День державності

Увага! Важлива інформація!

Важлива інформація12 червня 2026 року Кабінет Міністрів України прийняв постанову №768, якою запроваджено оновлену систему військових контрактів та грошового забезпечення. Зазначені зміни стосуються як діючих військовослужбовців, так і тих, хто лише планує пов‘язати своє життя зі службою у Силах оборони. 

Деталі за посиланням: https://army.gov.ua/novi-kontrakty/

Профілактичні щеплення собак та котів проти сказу в громадах населених пунктів Чугуївського району

1725912838020Чугуївське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області повідомляє, що з метою профілактики сказу в домашніх тварин, фахівцями дільниць ветеринарної медицини Харківської державної лікарні ветеринарної медицини в період з 13.07.2026 по 17.07.2026 будуть проводитись профілактичні щеплення собак та котів проти сказу в громадах населених пунктів Чугуївського району, відповідно до графіку: Детальніше...

Рішення виконавчого комітету Слобожанської міської ради від 8 липня 2026 року

Рішення виконкому

ПИТАННЯ, ВКЛЮЧЕНІ ДЛЯ РОЗГЛЯДУ НА

ЗАСІДАННІ ВИКОНАВЧОГО КОМІТЕТУ

СЛОБОЖАНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

08 липня 2026 рік

Детальніше...

«Досвід має значення»

DCZ

Професійний досвід, відповідальність і бажання працювати залишаються надзвичайно цінними на сучасному ринку праці. Люди віком 50+ сьогодні не лише активно шукають роботу, а й навчаються, опановують нові професії та успішно повертаються до професійної діяльності.

Детальніше...

Завершена реалізація проєкту «Підвищення енергетичної незалежності системи водопостачання селища Донець Слобожанської міської територіальної громади»

1

КП «Комунальник» завершено роботи проведені в рамках проєкту «Підвищення енергетичної незалежності системи водопостачання селища Донець Слобожанської міської територіальної громади», який реалізовано у співпраці з Центром екологічних ініціатив «Екодія» та ЛОПЦ «Альтернатива» за підтримки Уряду Великої Британії в межах проєкту «За межами вугілля: розширення розуміння справедливої трансформації на інші сектори та громади».

Детальніше...

Інформація про початок перевірки на виконання вимог Закону України «Про очищення влади» від 09.07.2026 року

Очищення влади

На виконання вимог Закону України «Про очищення влади» інформуємо про те, що розпочато перевірку стосовно:

Детальніше...