DPS inf

Головне управління ДПС у Харківській області повідомляє, що згідно з абзацом першим п. 3 підрозд. 9 прим. 4 розд. XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) скористатися одноразовим (спеціальним) добровільним декларуванням можуть фізичні особи – резиденти, у тому числі самозайняті особи, а також фізичні особи, які не є резидентами України, але які були резидентами на момент отримання (набуття) об’єктів декларування чи на момент нарахування (отримання) доходів, за рахунок яких були отримані (набуті) об’єкти декларування, і які відповідно до ПКУ є чи були платниками податків.


При цьому, визначення фізичної особи як «резедента» для ПКУ регулює п.п. «в» п.п. 14.1.213 п. 14.1 ст. 14 ПКУ, відповідно до якого:
фізична особа – резидент – це фізична особа, яка має місце проживання в Україні.
У разі якщо фізична особа має місце проживання також в іноземній державі, вона вважається резидентом, якщо така особа має місце постійного проживання в Україні; якщо особа має місце постійного проживання також в іноземній державі, вона вважається резидентом, якщо має більш тісні особисті чи економічні зв’язки (центр життєвих інтересів) в Україні. У разі якщо державу, в якій фізична особа має центр життєвих інтересів, не можна визначити, або якщо фізична особа не має місця постійного проживання у жодній з держав, вона вважається резидентом, якщо перебуває в Україні не менше 183 днів (включаючи день приїзду та від’їзду) протягом періоду або періодів податкового року.
Достатньою (але не виключною) умовою визначення місця знаходження центру життєвих інтересів фізичної особи є місце постійного проживання членів її сім’ї або її реєстрації як суб’єкта підприємницької діяльності.
Якщо неможливо визначити резидентський статус фізичної особи, використовуючи попередні положення цього підпункту, фізична особа вважається резидентом, якщо вона є громадянином України.
 Якщо всупереч закону фізична особа – громадянин України має також громадянство іншої країни, то з метою оподаткування цим податком така особа вважається громадянином України, який не має права на залік податків, сплачених за кордоном, передбаченого цим Кодексом або нормами міжнародних угод України.      Якщо фізична особа є особою без громадянства і на неї не поширюються положення абзаців першого – четвертого п.п. «в» п.п. 14.1.213 п. 14.1 ст. 14 ПКУ, то її статус визначається згідно з нормами міжнародного права.
 Достатньою підставою для визначення особи резидентом є самостійне визначення нею основного місця проживання на території України у порядку, встановленому ПКУ, або її реєстрація як само зайнятої особи.
 Відповідно до абзаців другого – четвертого п. 3 підрозд. 9 прим. 4 розд. XX «Перехідні положення» ПКУ декларантами не можуть бути особи, які станом на дату початку періоду одноразового (спеціального) добровільного декларування є малолітніми/неповнолітніми або недієздатними особами і при цьому перебувають на повному утриманні інших осіб (у тому числі батьків) та/або держави, або є особами, дієздатність яких обмежена і над такими особами встановлена опіка/піклування.
 Декларантами також не можуть бути особи, які за будь-який період, починаючи з 01 січня 2010 року, виконують або виконували в Україні публічні функції, передбачені п. 37 частини першої ст. 1 Закону України від 06 грудня 2019 року № 361-ІХ «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення».
 Декларантами не можуть бути особи, стосовно яких з боку України застосовані спеціальні економічні та інші обмежувальні заходи (санкції) відповідно до Закону України від 14 серпня 2014 року № 1644-VII «Про санкції» із змінами та доповненнями. 

Семикопенко Ігор Миколайович

 Семикопенко Ігор Миколайович

Детальніше...

Герої не вмирають!

Семикопенко ІМ

 

Семикопенко Ігор Миколайович
18.05.1989 - 01.05.2026

 

Коли країна потребує рішень, він не коливається

Впевненість Сториз 1920х1080

У нього всередині Тиша, Спокій і Впевненість. Він — 1 ОШП імені Дмитра Коцюбайла.

Дізнайся більше — davinci.army | WhatsApp/Signal: 067 549 73 49

Слобожанська громада отримала екскаватор-навантажувач від міжнародного партнера

01У межах Меморандуму укладеного між Кімонікс Груп Ю. Кей Лімітед та Слобожанською міською радою Чугуївського району Харківської області, відповідно до якого реалізується проєкт міжнародно технічної допомоги Програма «Фонд «Партнерство за сильну Україну», Фаза 2», отримано екскаватор-навантажувач JCB 3CX SITEMASTER.

Детальніше...

Триває реалізація проєкту «Підвищення енергетичної незалежності системи водопостачання селища Донець Слобожанської міської територіальної громади»

Title

КП «Комунальник» продовжує роботи в рамках проєкту «Підвищення енергетичної незалежності системи водопостачання селища Донець Слобожанської міської територіальної громади», який реалізується у співпраці з Центром екологічних ініціатив «Екодія» та ЛОПЦ «Альтернатива» за підтримки Уряду Великої Британії в межах проєкту «За межами вугілля: розширення розуміння справедливої трансформації на інші сектори та громади».

Детальніше...

Щодо освітніх матеріалів з фінансової грамотності

Додаток 1. Файл з QR кодами на інформаційні матеріалиНа безкоштовній онлайн-платформі Національного банку України(далі – Нацбанк) для підвищення рівня фінансової грамотності «Гаразд» створено спеціалізований розділ «Захисникам і їхнім родинам» (далі – розділ).

Розділ доступний за посиланням: https://harazd.bank.gov.ua/article/military.

Детальніше...

Проєкт «ДОВІРА»: гранти для підтримки ветеранського бізнесу у Харківській області

вайбер телеграм

Чеська гуманітарна організація «Людина в біді» за фінансової підтримки уряду Сполучених Штатів у межах проєкту «ДОВІРА» оголошує конкурс із надання мікрогрантів для підтримки мікро- та малих підприємств, які очолюють ветерани/ветеранки, звільнені з військової служби після 24 лютого 2022 року, члени їхніх сімей, а також члени сімей загиблих (померлих) або зниклих безвісти Захисників і Захисниць та ведуть свою діяльність на території Харківської області.

Детальніше...

«Покращення умов надання медичної допомоги у Слобожанській лікарні Чугуївського району, Харківська область / KfW» що впроваджується у межах проєкту «Сприяння розвитку соціальної інфраструктури – УФСІ VIII»

01

КНП «Слобожанська лікарня», Слобожанська міська рада та Український фонд соціальних інвестицій розпочали підготовку до фінального етапу субпроєкту «Покращення умов надання медичної допомоги у Слобожанській лікарні Чугуївського району, Харківська область / KfW» що впроваджується у межах проєкту «Сприяння розвитку соціальної інфраструктури – УФСІ VIII».

Детальніше...

Інформація про розміщення обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, розміру витрат, очікуваної вартості предмета закупівлі від 22 травня 2026 року

Предмет закупівлі

Інформація

про розміщення обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, розміру витрат, очікуваної вартості предмета закупівлі

 (відповідно до пункту 4-1 постанови Кабінету Міністрів України від 11 жовтня 2016р. №710 «Про ефективне використання державних коштів»  (зі змінами))

Детальніше...

LXXXVIII сесія Слобожанської міської ради VIII скликання

Рішення сесії

від "19" травня 2026 року

Детальніше...