title

Головне управління ДПС у Харківській області повідомляє, що право платника податку на податкову знижку, підстави для її нарахування, перелік витрат, дозволених до включення до податкової знижки, обмеження права на її нарахування визначені ст. 166 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ).

Законом України від 03 липня 2018 року № 2477-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України» внесені зміни, зокрема, до п.п. 166.3.3 п. 166.3 ст. 166 ПКУ, згідно з якими платник податку має право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу платника податку за наслідками звітного податкового року, визначеного з урахуванням положень п. 164.6 ст. 164 ПКУ, фактично здійснені ним протягом звітного податкового року витрати у вигляді суми коштів, сплачених платником податку на користь вітчизняних закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти для компенсації вартості здобуття відповідної освіти таким платником податку та/або членом його сім’ї першого ступеня споріднення та/або особи, над якою встановлено опіку чи піклування, або яку влаштовано до прийомної сім’ї, дитячого будинку сімейного типу, якщо такого платника податку призначено відповідно опікуном, піклувальником, прийомним батьком, прийомною матір’ю, батьком-вихователем, матір’ю-вихователькою.

До податкової знижки включаються фактично здійснені протягом звітного податкового року платником податку витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема, квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і особу, яка звертається за податковою знижкою (їх покупця (отримувача)), а також копіями договорів за їх наявності в яких обов’язково повинно бути відображено вартість таких товарів (робіт, послуг) і строк оплати за такі товари (роботи, послуги) (п.п. 166.2.1 п. 166.2 ст. 166 ПКУ).

Статтею 21 Закону України від 05 вересня 2017 року № 2145-VІІІ «Про освіту» із змінами та доповненнями (далі – Закон № 2145) визначено, що військова освіта – це спеціалізована освіта, яка передбачає засвоєння освітньої програми з військової підготовки з метою набуття комплексу професійних компетентностей, формування та розвитку індивідуальних здібностей особи і поглибленого оволодіння військовою спеціалізацією та здобувається одночасно з середньою, професійною (професійно-технічною), фаховою передвищою чи вищою освітою.

Згідно з ст. 33 Закону України від 01 липня 2014 року № 1556-VІІ «Про вищу освіту» із змінами та доповненнями однією з складових структури вищої освіти є кафедра військової підготовки, яка проводить підготовку курсантів (слухачів, студентів) для подальшої служби на посадах сержантського, старшинського, офіцерського або начальницького складу у військових формуваннях.

Пунктом 4 Порядку проведення військової підготовки громадян України за програмою підготовки офіцерів запасу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01 лютого 2012 року № 48 із змінами та доповненнями передбачено, що військова підготовка проводиться, зокрема, для надання фізичним особам платних послуг у галузі вищої освіти, пов’язаних з військовою підготовкою, для забезпечення реалізації права таких осіб на рівні можливості у виборі професії шляхом здобуття додаткових знань, умінь і навичок, необхідних для майбутньої професійної діяльності.

При цьому розмір та умови оплати за навчання, підготовку, перепідготовку, підвищення кваліфікації, за надання додаткових освітніх послуг встановлюються договором. Договір укладається між закладом освіти і здобувачем освіти (його законними представниками) та/або юридичною чи фізичною особою, яка здійснює оплату (частина шоста ст. 79 Закону № 2145).

Враховуючи викладене, платник податку, який навчається на військовій кафедрі навчального закладу, є здобувачем професійної військової освіти, тому має право на податкову знижку у зменшення оподатковуваного доходу за наслідками звітного податкового року на суму витрат, понесених ним на користь закладу освіти за навчання на військовій кафедрі.

Підстави для нарахування податкової знижки із зазначенням конкретних сум відображаються платником податку у річній податковій декларації про майновий стан і доходи, яка подається по 31 грудня включно наступного за звітним податкового року (п.п. 166.1.2 п. 166.1 ст. 166 ПКУ).

Протокол № 90 засідання ХC сесії Слобожанської міської ради VIII скликання Чугуївського району Харківської області

Протоколи сесій

Детальніше...

Щодо поширення інформації про спортивні заходи

DCZ

Слобожанській міській раді Чугуївського району Харківської області надійшов лист від ЧУГУЇВСЬКОЇ ФІЛІЇ ХАРКІВСЬКОГО ОБЛАСНОГО ЦЕНТРУ ЗАЙНЯТОСТІ щодо поширення інформації про спортивні заходи наступного змісту:

Детальніше...

Допомога від ГО «Захист Держави»

zahyst derzhavy fp

Відділ соціального захисту населення Слобожанської міської ради інформує про можливість отримання мешканцями громади психологічної допомоги та юридичної консультації від громадської організації «Захист Держави».

Детальніше...

Органи Пенсійного фонду України і далі продовжують приймати скановані копії паперових документів про трудову діяльність

Увага Оголошення

Чугуївська районна військова адміністрація інформує, що відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 17.06.2026 № 592-р «Питання включення до реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування відсутніх відомостей про трудову діяльність працівників» Пенсійному фонду України доручено продовжити роботу з включення до реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування відсутніх відомостей про трудову діяльність працівників.

Детальніше...

Засідання XC сесії Слобожанської міської ради VIII скликання 03.07.2026 року

Щодо розповсюдження інформації про необхідність придбання квитків

Title

АТ «Укрзалізниця» посилює контроль за безквитковими пасажирами у приміському сполученні та закликає пасажирів сумлінно оплачувати проїзд.

Детальніше...

Увага! Загроза поширення сарани на Харківщині: що потрібно знати громадам та аграріям

sarana

Через масове поширення перелітної сарани на території Зеленодольської громади Криворізького району Дніпропетровської області існує високий ризик міграції цього небезпечного шкідника на територію Харківщини, а також активізації місцевих популяцій, які постійно присутні в нашому регіоні. Дорослі особини сарани мають надзвичайну плодючість, ненажерливість і здатні за сприятливих погодних умов долати від 100 до 200 кілометрів за добу. Це означає, що за лічені дні шкідники можуть досягти Харківської області та завдати значної шкоди посівам кукурудзи, соняшнику, сорго, проса, пшениці, а також овочевих культур.

Детальніше...

Відомість голосування голови та депутатів міської ради на засіданні XC cесії Слобожанської міської ради VIII скликання від 03 липня 2026 року

Відомості голосування

від "3" липня 2026 року

Детальніше...

Висловлюємо щиру подяку благодійній організації «БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД „ҐЛОБАЛ ЕМПАВЕРМЕНТ МІШН ЮА“», яка 02.07.2026 доставила чергову партію гуманітарної допомоги до Слобожанської громади.

photo 2026 07 02 14 31 14

Ваша допомога є надзвичайно важливою підтримкою мешканців нашої громади.

Продуктові набори отримують родини до складу яких входять пільгові категорії громадян Шелудьківського старостинського округа.

Дякуємо волонтерам с. Шелудьківка, у допомозі по вивантаженню гуманітарної допомоги.

Детальніше...

Щодо гарантованих державою прав цивільних осіб, позбавлених особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України

Title

На виконання листа Управління у справах ветеранів Харківської обласної військової адміністрації від 23.06.2026 № 04-04/1174 щодо оновлення інформаційних матеріалів стосовно гарантованих державою прав цивільних осіб, позбавлених особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, осіб, зниклих безвісті за особливих обставин, та членів їхніх сімей, з метою забезпечення належного інформування населення, надаємо наступні інформаційні матеріали:

Детальніше...