Чи необхідно подати одноразову (спеціальну) добровільну декларацію, якщо ФО володіє коштами, які розміщенні на депозитному (вкладному) банківському рахунку?
Головне управління ДПС у Харківській області повідомляє, що відповідно до п. 1 підрозд. 9 прим. 4 розд. XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) одноразове (спеціальне) добровільне декларування – це особливий порядок добровільного декларування фізичною особою, визначеною п. 3 підрозд. 9 прим. 4 розд. ХХ ПКУ, належних їй активів, розміщених на території України та/або за її межами, якщо такі активи фізичної особи були одержані (набуті) такою фізичною особою за рахунок доходів, що підлягали в момент їх нарахування (отримання) оподаткуванню в Україні та з яких не були сплачені або сплачені не в повному обсязі податки і збори відповідно до вимог законодавства з питань оподаткування та/або міжнародних договорів, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, та/або які не були задекларовані в порушення податкового та валютного законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, протягом будь-якого з податкових періодів, що мали місце до 01 січня 2021 року.
При цьому об’єктами одноразового (спеціального) добровільного декларування (далі – об’єкти декларування) можуть бути визначені підпунктами 14.1.280 і 14.1.281 п. 14.1 ст. 14 ПКУ активи фізичної особи, що належать декларанту на праві власності (в тому числі на праві спільної часткової або на праві спільної сумісної власності) і знаходяться (зареєстровані, перебувають в обігу, є на обліку тощо) на території України та/або за її межами станом на дату подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації (далі – Декларація), у тому числі валютні цінності (банківські метали, крім тих, що не розміщені на рахунках, національна валюта (гривня) та іноземна валюта, крім коштів у готівковій формі, та права грошової вимоги (у тому числі депозит (вклад), кошти, позичені третім особам за договором позики), оформлені у письмовій формі з юридичною особою або нотаріально посвідчені у разі виникнення права вимоги декларанта до іншої фізичної особи (п.п. «а» п. 4 підрозд. 9 прим. 4 розд. XX «Перехідні положення» ПКУ).
Враховуючи викладене, у разі якщо фізична особа володіє коштами, які розміщенні на депозитному (вкладному) банківському рахунку, з яких не були сплачені або сплачені не в повному обсязі податки і збори відповідно до вимог законодавства з питань оподаткування, то така особа має можливість задекларувати такі кошти шляхом подання Декларації та сплатити збір з одноразового добровільного декларування за відповідною ставкою.
На виконання листа Департаменту цифрової трансформації регіону Харківської обласної військової адміністрації від 10.06.2026 № 02.01-19/651 та доручення керівництва Харківської обласної військової адміністрації (далі – ХОВА) від 09.06.2026 № 13009/21 до листа Центру протимінної діяльності Державної спеціальної служби транспорту Міністерства оборони України (далі – Центр) від 09.06.2026 № 2579/844 щодо сприяння розміщенню відеороликів соціального характеру з попередження мінної небезпеки, повідомляємо.
До уваги всіх споживачів! Повідомляємо про недопустимість самовільного втручання у внутрішньобудинкову систему опалення!
КП «Господар-2» попереджає: самовільне втручання в систему опалення багатоквартирного будинку та її пошкодження передбачає відповідальність згідно із законодавством.
Відділ соціального захисту населення Слобожанської міської ради інформує про можливість оздоровлення та відпочинку дітей Слобожанської громади віком від 7 до 18 років за рахунок бюджетних коштів у 2026 році відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11.03.2025 № 276 «Деякі питання організації оздоровлення і відпочинку дітей, які потребують особливої уваги і підтримки, в дитячих оздоровчих таборах державних підприємств «Міжнародний дитячий центр «Артек», «Український дитячий центр «Молода гвардія» і в дитячих закладах, що містяться в Державному реєстрі майнових об’єктів оздоровлення та відпочинку дітей.
Літо — це про сонце, відпочинок, відпустки, подорожі, стрітфуд, холодні напої! Але разом з тим приходять і ризики: підвищена температура навколишнього середовища сприяє поширенню збудників, які потрапляють в організм людини, переважно, з інфікованою водою та неякісними харчовими продуктами або контактно-побутовим шляхом через брудні руки та предмети побуту. Саме тому влітку зростає кількість випадків гострих кишкових інфекцій (ГКІ) та харчових отруєнь. Як не зіпсувати собі літо — розбираємось!
Ветеранів та ветеранок запрошують долучитися до дослідження про бар`єри у працевлаштуванні
Яка робота потрібна ветеранам та ветеранкам? З якими бар’єрами вони стикаються після повернення до цивільного життя? І які рішення можуть реально покращити їхні можливості для професійної реалізації? Саме на ці питання покликане відповісти нове дослідження, яке проводить ГО «Центр зайнятості Вільних людей».
Укриття у захисних спорудах цивільного захисту є способом захисту населення від засобів масового ураження в особливий період та у разі виникнення надзвичайних ситуацій.
Для укриття населення від надзвичайних ситуацій існує фонд захисних споруд цивільного захисту, який включає сховища, протирадіаційні укриття та споруди подвійного призначення, а також найпростіші укриття – які є найбільшою кількість укриттів сконцентрованих в м. Слобожанське та знаходяться під багатоквартирними житловими будинками, та іншим адміністративними, господарськими приміщеннями, інші споруди підземного простору, також можуть бути використані для укриття населення. (Перелік укриттів додається).
Чи необхідно подати одноразову (спеціальну) добровільну декларацію, якщо ФО володіє коштами, які розміщенні на депозитному (вкладному) банківському рахунку?