Title

Головне управління ДПС у Харківській області нагадує, що відповідно до підпунктів «б» – «е» п. 4 підрозділу 9 прим. 4 розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України (далі – ПКУ) об’єктами одноразового (спеціального) добровільного декларування (далі – об’єкти декларування) можуть бути визначені підпунктами 14.1.280 і 14.1.281 п. 14.1 ст. 14 ПКУ активи фізичної особи, що належать декларанту на праві власності (в тому числі на праві спільної часткової або на праві спільної сумісної власності) і знаходяться (зареєстровані, перебувають в обігу, є на обліку тощо) на території України та/або за її межами станом на дату подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації, у тому числі:

б) нерухоме майно (земельні ділянки, об’єкти житлової і нежитлової нерухомості).

Для цілей цього підрозділу до нерухомого майна належать також об’єкти незавершеного будівництва, які:

► не прийняті в експлуатацію або право власності на які не зареєстроване в установленому законом порядку, але майнові права на такі об’єкти належать декларанту на праві власності;

► не прийняті в експлуатацію та розташовані на земельних ділянках, що належать декларанту на праві приватної власності, включаючи спільну власність, або на праві довгострокової оренди або на праві суперфіцію;

в) рухоме майно, у тому числі:

► транспортні засоби та інші самохідні машини і механізми;

► інше цінне рухоме майно (предмети мистецтва та антикваріату, дорогоцінні метали, дорогоцінне каміння, ювелірні вироби тощо);

г) частки (паї) у майні юридичних осіб або в утвореннях без статусу юридичної особи, інші корпоративні права, майнові права на об’єкти інтелектуальної власності;

ґ) цінні папери та/або фінансові інструменти, визначені законом;

д) права на отримання дивідендів, процентів чи іншої аналогічної майнової вигоди, не пов’язані із правом власності на цінні папери, частки (паї) у майні юридичних осіб та/або в утвореннях без статусу юридичної особи;

е) інші активи фізичної особи, у тому числі майно, банківські метали, що не розміщені на рахунках, пам’ятні банкноти та монети, майнові права, що належать декларанту або з яких декларант отримує чи має право отримувати доходи на підставі договору про управління майном чи іншого аналогічного правочину та не сплачує власнику такого майна частину належного власнику доходу.

Пункт 7 підрозділу 9 прим. 4 розділу XX «Перехідні положення» ПКУ визначає базу для нарахування збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування виходячи із конкретних об’єктів декларування.

Згідно з п. 7.2 підрозділу 9 прим. 4 розділу XX «Перехідні положення» ПКУ для об’єктів декларування, визначених «б» – «е» п. 4 підрозділу 9 прим. 4 розділу XX «Перехідні положення» ПКУ, база для нарахування збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування визначається, зокрема, але не виключно, як:

► витрати декларанта на придбання (набуття) об’єкта декларування;

► вартість, що визначається на підставі оцінки майна та майнових прав, фінансових інструментів, інших активів. Оцінка щодо об’єкта декларування проводиться відповідно до законодавства країни, де знаходиться такий актив. Вартість активів, визначена в іноземній валюті, відображається в одноразовій (спеціальній) добровільній декларації у гривні за офіційним курсом національної валюти, встановленим Національним банком України (далі – НБУ) станом на дату подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації;

► номінальна вартість прав грошової вимоги;

► вартість придбання або біржова вартість, дійсна станом на дату подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації, корпоративних прав (акцій), які допущені до біржових торгів;

► вартість активу у вигляді дорогоцінних металів, що визначається у перерахунку ваги до закупівельної ціни на дорогоцінні метали, визначеної НБУ станом на дату подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації;

► витрати на придбання (набуття) декларантом цінних паперів та інших фінансових інструментів, що не допущені до біржових торгів, та часток (паїв) у майні юридичних осіб або в утвореннях без статусу юридичної особи, інших корпоративних прав або номінальна вартість таких активів, зазначена у відповідних документах.

За власним бажанням декларанта для рухомого майна (крім дорогоцінних металів, транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, витворів мистецтва, дорогоцінного каміння (у тому числі органогенного утворення) та виробів з них) базою для нарахування збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування може бути самостійно визначена декларантом вартість об’єктів декларування, які знаходяться (зареєстровані) на території України.

🗓Відбулася робоча зустріч Слобожанського міського голови Дмитра Діхтяря з начальником Служби відновлення та розвитку інфраструктури у Харківській області Андрієм Алексєєвим

 

01

☝️Під час зустрічі було обговорено питання критичного стану доріг на території Слобожанської міської територіальної громади, доріг які знаходяться на балансі Служби відновлення. Обговорили також стан та перспективи фінансування відновлювальних робіт та можливості співфінасування робіт з боку громади.
Детальніше...

🗓Слобожанський міський голова Дмитро Діхтяр провів зустріч з медичними працівниками Слобожанської міської територіальної громади

01

✅️Мета зустрічі проговорити та знайти шляхи, можливості утримання та розвитку медичної галузі нашої громади в рамках реформи медицини, що триває в Україні.
🏥Медичні заклади фінансуються в рамках угод які заклади заключили з Національною службою здоров’я України (НСЗУ). Простіше кажучи – фінансування залежить від кількості охоплених напрямків надання медичних послуг, кількості підписаних декларацій з мешканцями громади та кількості звернень та наданих послуг за період часу (що напряму залежить від якості надання послуг).
Детальніше...

📢06 березня 2026 року під головуванням Слобожанського міського голови Дмитра Діхтяра відбулася позачергова сесія VIII скликання Слобожанської міської ради

01

💬На пленарному засіданні депутати розглянули 17 питань порядку денного, що охопили фінансову, соціальну, інфраструктурну та земельну сфери життя громади.
Серед ключових рішень – внесення змін до бюджету громади на 2026 рік, які включають в себе:
Детальніше...

Набір на другу хвилю програми для українських жінок-підприємиць «Tech driven Growth»

лого

Громадська організація «Інша Жінка» у співпраці з Garage48 та за підтримки Естонського центру міжнародного розвитку (ESTDEV) оголошує набір на другу хвилю програми для українських жінок-підприємиць «Tech driven Growth».

Детальніше...

Щодо впровадження системи компостування органічних відходів на присадибних, дачних та садових земельних ділянках

компостування

КОМПОСТУЙ СЬОГОДНІ – ОТРИМАЙ ЧИСТЕ ДОВКІЛЛЯ ЗАВТРА!

2025–2033: РОКИ ВІДПОВІДАЛЬНОГО ГОСПОДАРЮВАННЯ!

Шановні мешканці громади!

Запрошуємо вас долучитися до впровадження системи компостування органічних відходів на присадибних, дачних та садових земельних ділянках. Це простий крок, який дає великі результати для вашої родини, ґрунту та всієї громади.

Компостування - це природний процес перетворення органічних відходів (листя, скошеної трави, харчових залишків, гілля) на цінне органічне добриво - компост.

Детальніше...

Рішення виконавчого комітету Слобожанської міської ради від 06 березня 2026 року

Рішення виконкому

ПИТАННЯ, ВКЛЮЧЕНІ ДЛЯ РОЗГЛЯДУ НА

ЗАСІДАННІ ВИКОНАВЧОГО КОМІТЕТУ

СЛОБОЖАНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

 06 березня 2026 рік

Детальніше...

Протокол № 83 засідання LХXXIII сесії Слобожанської міської ради VIII скликання Чугуївського району Харківської області

протоколи сесій

Детальніше...

Звіт старости Шелудьківського старостинського округу за 2025 рік

Звіт Шелудьківка 2025

ЗВІТ

старости

Лисак Тетяни Миколаївни

закріплених населених пунктів c.Шелудьківка, с.Скрипаї, с.Мохнач, сел.Лісне Слобожанської селищної ради Чугуївського району Харківської  області

 про проведену роботу  за  2025 рік

Детальніше...

Щодо можливості оздоровлення та відпочинку дітей Слобожанської громади віком від 7 до 18 років за рахунок бюджетних коштів у 2026 році

Facebook post   16

ДО УВАГИ БАТЬКІВ !

Відділ соціального захисту населення Слобожанської міської ради інформує про можливість оздоровлення та відпочинку дітей Слобожанської громади віком від 7 до 18 років за рахунок бюджетних коштів у 2026 році відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11.03.2025 № 276 «Деякі питання організації оздоровлення і відпочинку дітей, які потребують особливої уваги і підтримки, в дитячих оздоровчих таборах державних підприємств «Міжнародний дитячий центр «Артек», «Український дитячий центр «Молода гвардія» і в дитячих закладах, що містяться в Державному реєстрі майнових об’єктів оздоровлення та відпочинку дітей.

Детальніше...

LXXXIII сесія Слобожанської міської ради VIII скликання

Рішення сесії

від "06" березня 2026 року

Детальніше...