Хто є платником земельного податку за земельні ділянки, що знаходяться у власності малолітніх та неповнолітніх дітей?
Головне управління ДПС у Харківській області повідомляє, що відповідно до ст.ст. 269, 270 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VІ зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) платниками земельного податку є власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі, а об’єктами оподаткування – земельні ділянки, які перебувають у власності або користуванні, та земельні частки (паї), які перебувають у власності.
Статтею 6 Сімейного кодексу України від 10 січня 2002 року № 2947-ІІІ зі змінами та доповненнями (далі – Сімейний кодекс) визначено, що правовий статус дитини має особа до досягнення нею повноліття. Малолітньою вважається дитина до досягнення нею чотирнадцяти років. Неповнолітньою вважається дитина у віці від чотирнадцяти до вісімнадцяти років.
Якщо дитина або особа, дієздатність якої обмежена, не може самостійно здійснювати свої права, ці права здійснюють батьки, опікун або самі ці особи за допомогою батьків чи піклувальника (ст. 14 Сімейного кодексу).
Згідно із п. 99.2 ст. 99 ПКУ грошові зобов’язання малолітніх/неповнолітніх осіб виконуються їх батьками (усиновителями), опікунами (піклувальниками) до набуття малолітніми/неповнолітніми особами цивільної дієздатності в повному обсязі.
Батьки (усиновителі) малолітніх/неповнолітніх і малолітні/неповнолітні у разі невиконання грошових зобов’язань малолітніх/неповнолітніх несуть солідарну майнову відповідальність за погашення грошових зобов’язань та/або податкового боргу.
Відповідно до п. 1 ст. 34 Цивільного кодексу України від 16 січня 2003 року № 435-ІV зі змінами та доповненнями повну цивільну дієздатність має фізична особа, яка досягла вісімнадцяти років (повноліття).
Статтею 67 Конституції України передбачено, що кожен зобов’язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Перелік категорій фізичних осіб, які звільняються від сплати земельного податку, визначено у п. 281.1 ст. 281 ПКУ, але пільги щодо сплати земельного податку для малолітніх та неповнолітніх дітей не передбачені.
Підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру (п. 286.1 ст. 286 ПКУ).
Отже, земельний податок за земельні ділянки, що знаходяться у власності малолітніх та неповнолітніх дітей, нараховується на загальних підставах, і сплачується батьками, опікунами або самими малолітніми та неповнолітніми дітьми за допомогою батьків чи піклувальників.
З метою сприяння розвитку освіти в Харківській області на реалізацію обласної Програми розвитку освіти «Освіта незламної Харківщини» на 2024-2028 роки виділені кошти для організації короткострокових курсів (тренінгів) для ветеранів війни за відповідними освітніми програмами.
Відділ соціального захисту населення інформує ветеранів війни про можливість проходження навчання на короткострокових курсах (тренінгах) за наступними темами освітніх програм:
«Проведення тренінгів з топографії»;
«Проведення тренінгів з підготовки операторів станцій радіоелектронної боротьби»;
«Проведення тренінгів з розмінування».
Бажаючим пройти навчання звертатися до відділу соціального захисту населення Слобожанської міської ради за адресою: Харківська область, Чугуївський район, м. Слобожанське, вул. Каштанова, буд. 21, або за телефоном (05747) 5-27-12 та (066) 510-76-81.
Кабінетом Міністрів України від 15.07.2026 прийнято постанову № 931 «Деякі питання здійснення перепоховання на Національному військовому меморіальному кладовищі, військовому меморіальному кладовищі».
З метою вшанування пам’яті загиблих Захисників і Захисниць Україні та у разі виявлення бажання перепоховати своїх близьких на Національному військовому меморіальному кладовищі, членам сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України за додатковою інформацією можна звертатися до відділу соціального захисту населення Слобожанської міської ради за адресою: Харківська область, Чугуївський район, м. Слобожанське, вул. Каштанова, буд. 21, або за телефоном (05747) 5-27-12 та (066) 510-76-81.
В ході підготовки до опалювального сезону 2026-2027 року Слобожанською міською радою буде здійснюватися збір та узагальнення деталізованої інформації про домогосподарства фактично проживаючого населення Слобожанської міської територіальної громади, яким потрібна допомога на закупівлю твердого пічного побутового палива.
За повідомленням Зміївського РЕМ, у період з 07 серпня 2026 року по 14 серпня 2026 року, щоденно з 08:00 до 17:00, на території м.Слобожанське буде тимчасово відсутнє електропостачання у зв'язку з проведенням ремонтних робіт на підстанції «Слобідська». Після 17:00 електропостачання буде відновлюватися. Просимо жителів поставитися з розумінням до тимчасових незручностей.
31 липня 2026 року відбулися чергові засідання комісії з розгляду питань, пов’язаних з наданням одноразової адресної грошової допомоги, на яких було розглянуто 35 звернення мешканців громади про надання одноразової адресної грошової допомоги.
Виконавчий комітет Слобожанської міської ради (далі - Організатор) оголошує конкурс з визначення автомобільного перевізника на автобусному маршруті загального користування, який не виходить за межі території Слобожанської міської територіальної громади.