Відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» з питань застосування РРО і ПРРО
У Головному управлінні ДПС у Харківській області сьогодні відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» з питань застосування РРО і ПРРО.
На запитання відповідала фахівець відділу фактичних перевірок управління податкового аудиту ГУ ДПС у Харківській області Яна ЗАСЯДЬКО.
Питання: Чи може бути використаний РРО після 01.10.2021, якщо не може бути доопрацьований за технічними властивостями для відображення необхідних реквізитів касових чеків?
Відповідь: Виходячи з вимог Наказу № 306 та Наказу № 329, зареєстрований РРО за умови неможливості його технічного доопрацювання може бути використаний після 01.10.2021 до кінця терміну його експлуатації, встановленого законом.
Але, з метою виконання вимог законодавства пропонуємо платнику звернутися до постачальника РРО та/або сервісної організації з обслуговування РРО для підтвердження технічної можливості (або неможливості) його доопрацювання.
Питання: У яких випадках фізична особа-підприємець платник єдиного податку ІІ групи повинен використовувати РРО/ПРРО при здійсненні діяльності?
Відповідь: Обов’язок застосовувати РРО платником єдиного податку другої - четвертої груп виникає у разі перевищення таким платником в календарному році обсягу доходу, встановленого Кодексом, та/або здійснення визначених пунктом 61 підрозділу 10 розділу XX «Інші перехідні положення» Кодексу видів діяльності.
Водночас, здійснення розрахунків за товари, роботи послуги через:
- установу банку шляхом перерахування коштів із розрахункового рахунку на розрахунковий рахунок (IBAN, он-лайн банкінг);
- безпосереднє внесення готівки через касу банку для подальшого перерахування на розрахунковий рахунок;
- платіжний термінал та/або ПТКС, який належить банку,
не відноситься до розрахункових операцій у розумінні Закону № 265 та не потребує застосування РРО/ПРРО.
Цьогоріч зима лютіша за багато попередніх, тож крім знати, як зігрітися, маємо також навчитися визначати холодову травму (переохолодження) та запам’ятати, як допомогти постраждалим від неї.
Що, крім низької температури може провокувати переохолодження?
Січень традиційно є місяцем обізнаності про рак шийки матки — захворювання, яке залишається серйозною проблемою жіночого здоров’я у всьому світі.
В Україні у 2024 році зареєстрували 3007 нових випадків цього онкозахворювання, 1097 жінок з раком шийки матки померли. Водночас це одне з небагатьох онкологічних захворювань, якому можна запобігти.
Продуктові набори отримують пільгові категорії місцевих жителів та родини ВПО сел. Шелудьківка, Нижній Бишкин, Черкаський Бишкин, Геївка, Суха Гомільша, селищ Донець та Благодатне.
Щиро дякуємо Global Empowerment Mission Ukraine та всю команду GEM за постійну вагому підтримку наших людей.
Дякуємо жителям-волонтерам селища Донець та села Шелудьківка у допомозі по вивантаженню гуманітарної допомоги.
Відділ соціального захисту населення Слобожанської міської ради інформує, що на виконання Порядку використання коштів обласного бюджету на виплату щомісячної адресної грошової допомоги для покриття витрат на оплату житлово-комунальних послуг членам сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України, затвердженого рішенням XXII сесії VIII скликання Харківської обласної ради від 10.04.2024 № 835-VIII, сформований список отримувачів щомісячної адресної допомоги членам сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України за грудень 2025 року на 43 особи зазначеної категорії в сумі 69,8 тис. грн. згідно з поданими заявами та інформацією, отриманою від Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області.
Слобожанська міська рада повідомляє, що 13 січня 2026 року о 10.00 за адресою: вул. Миру, 7, м. Слобожанське, Чугуївський район, Харківська область, відбудеться засідання Комісії з розгляду питань щодо надання допомоги для вирішення житлового питання окремим категоріям внутрішньо переміщених осіб, що проживали на тимчасово окупованій території, при Слобожанській міській раді.
Повідомляємо, що на виконання рішення виконавчого комітету Слобожанської міської ради було затверджено економічно обґрунтовані тарифи на теплову енергію для опалювального сезону 2025–2026 рр.
У зв’язку з тривалим процесом погодження та затвердження розрахунків, інформуємо про особливості нарахувань:
✅ За листопад та грудень 2025 року — нарахування будуть проведені згідно з новими затвердженими тарифами.
✅ Коли прийдуть платіжки? Рахунки за спожите тепло у листопаді та грудні будуть сформовані та виставлені споживачам в одній квитанції у СІЧНІ.
✅ Чому так? Це пов’язано з юридичним завершенням процедури затвердження тарифів та необхідністю коректного розрахунку за фактично спожиті гігакалорії.
Просимо мешканців врахувати це при плануванні сімейного бюджету: у січні ви отримаєте сумарний рахунок за два попередні місяці.
ПОВІДОМЛЕННЯ для ФОПщодо необхідності укладення договору на постачання теплової енергії на опалювальний сезон 2025-2026р. У зв’язку з вищевикладеним, просимо Вас у термін до 15.01.2026р звернутися до центру обслуговування клієнтів за адресою: вул. Дружби, 7 (2 поверх) для підписання договору. Конт.тел.+380(63)4417022
Дякуємо за розуміння! Працюємо, щоб у Ваших оселях було тепло.