title

Головне управління ДПС у Харківській області повідомляє, що відповідно до п. 48.1 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) податкова декларація складається за формою, затвердженою в порядку, визначеному положеннями п. 46.5 ПКУ та чинному на час її подання.

Форма Податкової декларації екологічного податку (далі – Податкова декларація) затверджена наказом Мінфіну від 17.08.2015 р. №715 із змінами та доповненнями. Невід’ємною частиною Податкової декларації є 6 (шість) типів додатків: додатки 1 – 6.

Відповідний тип додатка забезпечує обчислення податкового зобов’язання за відповідним видом об’єкта оподаткування – викиди в атмосферне повітря, скиди у водні об’єкти та інші.

Пунктом 63.3 ПКУ встановлено, що платник податків зобов’язаний стати на облік у відповідних контролюючих органах за основним та неосновним місцем обліку, повідомляти про всі об’єкти оподаткування і об’єкти, пов’язані з оподаткуванням (далі – об’єкти оподаткування), контролюючі органи за основним місцем обліку згідно з Порядком обліку платників податків, затвердженим наказом Мінфіну від 09.12.2011 р. №1588, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 14.05.2014 за №503/25280 (далі – Порядок №1588).

Повідомлення про об’єкти оподаткування або через які провадиться діяльність за формою №20-ОПП (далі – повідомлення №20-ОПП) подається протягом 10 робочих днів після їх реєстрації, створення чи відкриття до контролюючого органу за основним місцем обліку платника податків (п. 8.4 Порядку №1588).

Пунктом 250.9 ПКУ передбачено, що якщо платник екологічного податку з початку звітного року не планує здійснення викидів, скидів забруднюючих речовин, розміщення відходів, утворення радіоактивних відходів протягом звітного року, то такий платник податку повинен повідомити про це відповідний контролюючий орган за місцем розташування джерел забруднення та скласти заяву про відсутність у нього у звітному році об’єкта обчислення екологічного податку. В іншому разі платник податку зобов’язаний подавати податкові декларації відповідно до ст. 250 ПКУ.

Таким чином, у разі передачі в оренду або відчуження нерухомого майна разом із стаціонарним джерелом забруднення в середині звітного періоду поточного року, платник складає та подає повідомлення №20-ОПП та відповідно до п. 250.9 ПКУ повідомляє контролюючий орган за місцем розташування джерел забруднення заяву про виникнення (відчуження) у нього об’єкта оподаткування екологічним податком.

При цьому декларування податкових зобов’язань з екологічного податку здійснюється платниками за фактичний період перебування у користуванні об’єктів оподаткування, визначений у повідомленні №20-ОПП, у відповідному звітному (податковому) періоді.

Участь ветеранів війни у Всеукраїнському турнірі «Карпатський виклик»

Title

Відділ соціального захисту населення Слобожанської міської ради інформує, що Закарпатською обласною військовою адміністрацією за підтримки Міністерства у справах ветеранів України в межах державного проєкту «Розвиток спорту для ветеранів» 5,6 вересня 2026 року в м. Ужгород відбудеться другий етап Всеукраїнського рейтингового турніру «Карпатський виклик» серед військовослужбовців та ветеранів війни, які отримали поранення внаслідок війни.

Детальніше...

35 років Незалежності України!

41dccc47 8ee3 4493 b1ab d49f4c848c78

Вітання з Днем Державного Прапора України!

d8154bab 4008 4a88 b563 9418f1ccf03c

Увага пасажири!

Увага Оголошення

З 28 серпня до 6 вересня 2026 р.електропоїзд √6430 сполученням Ізюм - Харків Пас. Слідує наступним графіком відправлення : ЗП Слобожанська 15год.17хв. ст.Занки 15 год.26 хв., ЗП Будинок відпочинку 15 год.31 хв.( На 10 хв.раніше )

Проєкт менторської підтримки та безкоштовний підприємницький курс для молоді 18-25 років із прифронтових територій «Це моя справа»

Title

Projector Foundation спільно з Мінекономіки за підтримки Програми «Партнерство за сильну Україну», запустили проєкт менторської підтримки та безкоштовний підприємницький курс для молоді 18-25 років із прифронтових територій «Це моя справа».

Детальніше...

Рішення виконавчого комітету Слобожанської міської ради від 18 серпня 2026 року

Рішення виконкому

ПИТАННЯ, ВКЛЮЧЕНІ ДЛЯ РОЗГЛЯДУ НА

ЗАСІДАННІ ВИКОНАВЧОГО КОМІТЕТУ

СЛОБОЖАНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

18 серпня 2026 рік

Детальніше...

В КУ ХОР «Кризовий соціальний центр для жінок» запроваджено соціальну послугу підтриманого проживання молоді з інвалідністю

Відділ соцзахисту

Відділ соціального захисту населення Слобожанської міської ради інформує, що в КУ ХОР «Кризовий соціальний центр для жінок» запроваджено соціальну послугу підтриманого проживання молоді з інвалідністю.

Детальніше...

З 01 червня 2026 року набрали чинність зміни до законодавства України, які стосуються реєстрації та зняття з реєстрації місця проживання громадян

ЦНАП

Відділ ЦНАП Слобожанської міської ради повідомляє: З 01 червня 2026 року набрали чинність зміни до законодавства України, які стосуються реєстрації та зняття з реєстрації місця проживання громадян.

Детальніше...

Про схвалення прогнозу бюджету Слобожанської міської територіальної громади на 2027 - 2029 роки

Бюджет громади

Детальніше...

Щодо проведення ремонтних робіт

Увага Оголошення

Шановні мешканці громади!

До Слобожанської міської ради надійшов лист від Харківської філії ТОВ "Газорозподільні мережі України" з інформацією щодо припинення газопостачання до споживачів природного газу, що проживають в м. Слобожанське у зв'язку з проведенням ремонтних робіт з 26 серпня 2026 року до завершення всіх ремонтних робіт.

Детальніше...