DPS inf

До Головного управління ДПС у Харківській області надійшло запитання: чи зобов’язані фізичні особи підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, при здійсненні перевезення пасажирів застосовувати РК (видавити квитки) та КРО? Повідомляємо про таке.

Пунктом 6 ст. 9 Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» із змінами та доповненням (далі – Закон № 265) передбачено, що реєстратори розрахункових операцій (далі – РРО) та/або програмні РРО (далі – ПРРО) та розрахункові книжки (далі – РК) не застосовуються при продажу товарів (наданні послуг) платниками єдиного податку (фізичними особами – підприємцями), які не застосовують РРО та/або ПРРО відповідно до Податкового кодексу України.

Разом з тим, згідно з п. 15 ст. 3 Закону № 265 суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу, зобов’язані надавати в паперовій та/або електронній формі покупцю товарів (послуг) за його вимогою чек, накладну або інший розрахунковий документ, що засвідчує передання права власності на них від продавця до покупця з метою виконання вимог Закону України від 12 травня 1991 року № 1023-XII «Про захист прав споживачів» із змінами та доповненнями (далі – Закон № 1023). Порушення цього правила тягне за собою відповідальність, передбачену Законом № 1023, але не може бути підставою для застосування до порушника адміністративних чи фінансових санкцій, передбачених законодавством з питань оподаткування.

Враховуючи викладене вище, фізичні особи – підприємці платники єдиного податку, які здійснюють перевезення пасажирів, не зобов’язані застосовувати РК та книги обліку розрахункових операцій.

Разом з цим Відповідно до п. 41 Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 18 лютого 1997 року № 176 із змінами та доповненням (далі – Постанова № 176), пасажир повинен мати квиток на проїзд в автобусі (для пільгового проїзду – посвідчення особи встановленого зразка чи довідку, на підставі якої надається пільга), а в разі запровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду – електронний квиток та документи для пільгового проїзду.

У разі перевезення багажу пасажир повинен мати квитанцію на перевезення багажу.

Наказом Міністерства транспорту та зв’язку України від 25.05.2006 № 503 (далі – Наказ № 503) затверджені Типові форми квитків на проїзд пасажирів і перевезення багажу на маршрутах загального користування.

Відповідне роз’яснення розміщено в категорії 109.02 Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу ДПС.

Водночас, з метою виконання вимог Закону № 1023 та Постанови № 176, на вимогу пасажирів, такі особи зобов’язані видавати відповідні документи, за формою, затвердженою Наказом № 503.

Бюджетний запит на 2026 - 2028 роки індивідуальний по Фінансовому управлінню Слобожанської міської ради

Бюджетні запити

Завантажити

Бюджетний запит на 2026 - 2028 роки загальний по Фінансовому управлінню Слобожанської міської ради

Бюджетні запити

Завантажити

Рішення виконавчого комітету Слобожанської міської ради від 25 грудня 2025 року №882

Рішення виконкомуРішення виконавчого комітету Слобожанської міської ради від 25 грудня 2025 року №882 "Про визначення суб’єкта господарювання на здійснення операцій із збирання та перевезення  побутових відходів на території Слобожанської міської територіальної громади"

Переглянути

LXXIX сесія Слобожанської міської ради VIII скликання

Sesija

від "25" грудня 2025 року

Детальніше...

Протокол спільного засідання постійних депутатських комісій від 25 грудня 2025 року

протоколи комісій

Детальніше...

РІШЕННЯ СЛОБОЖАНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ЧУГУЇВCЬКОГО РАЙОНУ ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ ВІД 25 ГРУДНЯ 2025 РОКУ №3405-VIІ

Facebook post   12

РІШЕННЯ СЛОБОЖАНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ЧУГУЇВCЬКОГО РАЙОНУ ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ ВІД 25 ГРУДНЯ 2025 РОКУ №3405-VIІІ "Про затвердження Стратегії розвитку Слобожанської міської територіальної громади на період до 2027 року та Плану заходів на 2026-2027 роки з реалізації Стратегії розвитку Слобожанської міської територіальної громади на період до 2027 року"

Переглянути

ЗВІТ ПРО СТРАТЕГІЧНУ ЕКОЛОГІЧНУ ОЦІНКУ ДОКУМЕНТУ

Facebook post   12

ЗВІТ ПРО СТРАТЕГІЧНУ ЕКОЛОГІЧНУ ОЦІНКУ ДОКУМЕНТУ ДЕРЖАВНОГО ПЛАНУВАННЯ СТРАТЕГІЯ РОЗВИТКУ СЛОБОЖАНСЬКОЇ МІСЬКОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ НА ПЕРІОД ДО 2027 РОКУ ТА ПЛАН ЗАХОДІВ НА 2026-2027 РОКИ З РЕАЛІЗАЦІЇ СТРАТЕГІЇ РОЗВИТКУ СЛОБОЖАНСЬКОЇ МІСЬКОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ  ГРОМАДИ НА ПЕРІОД ДО 2027 РОКУ

Переглянути

Протокол № 79 засідання LХXIX сесії Слобожанської міської ради VIII скликання Чугуївського району Харківської області

протоколи сесій

Детальніше...

Інформація про розміщення обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, розміру витрат, очікуваної вартості предмета закупівлі від 26 грудня 2025 року

Предмет закупівлі

Інформація

про розміщення обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, розміру витрат, очікуваної вартості предмета закупівлі

(відповідно до пункту 4-1 постанови Кабінету Міністрів України від 11 жовтня 2016р. №710 «Про ефективне використання державних коштів» (зі змінами)) 

Детальніше...

Стратегія розвитку Слобожанської міської територіальної громади на період до 2027 року

pic 45

Переглянути