×

Помилка

[sigplus] Critical error: Image gallery folder 2021/15032021/01 is expected to be a path relative to the image base folder specified in the back-end.

[sigplus] Critical error: Image gallery folder 2021/15032021/01 is expected to be a path relative to the image base folder specified in the back-end.

{singplus rows=1, cols=1, width=600, height=500, alignment = center}2021/15032021/01{/singplus}

Відлуння тієї війни й досі чутно в кожному куточку нашої Батьківщини….

Почуття скорботи за загиблими, гордості та поваги до тих, хто здобув Перемогу!

Запеклі бої за визволення наших земель від німецько – фашистських загарбників не пройшли осторонь і населених пунктів Слобожанської територіальної громади.

Так, бій на переправі через річку Сіверський Донець біля с. Черкаський Бишкин навесні 1942 року назавжди залишиться у пам’яті його мешканців та передаватиметься розповідями крізь покоління.

8-9 березня 1942 року на околиці с. Черкаський Бишкин зайняв позиції 1153-й полк 343-ї стрілецької дивізії під командуванням Г.Л. Панфілова.

Проти 17-ти воїнів, очолюваних лейтенантом Д.Т. Дохленко, загарбники кинули дві роти піхоти та 30 танків, для протидії яким, наші захисники використовували лише кулемети та пляшки з запалювальною сумішшю. У результаті протистояння нашим воїнам вдалося підбити 8 німецьких танків, відбити три контратаки ворога і знищіти до 100 гітлерівців.

У відповідь на активний супротив 18 воїнів-героїв, німецько – фашистські загарбники не дозволили впродовж місяця мешканцям Бишкина поховати тіла загиблих.

18 воїнам-героям випала доля ціною власного життя захищати свою рідну землю від загарбників, наш обов’язок – пам’ятати та шанувати, слухати розповіді тих, хто бачив жахіття тої війни на власні очі та переказувати їх своїм нащадкам.

Пам’ятати, щоб розуміти, що війна – найжахливіший винахід людства, страшна сила, що руйнує все на своєму шляху та залишає шрами на багато поколінь.

Пам’ятати, щоб розуміти, що війна – наслідок панування тоталітарних режимів…. Пам’ятати!!!

Вже традиційно, 6 березня 2021 року делегація у складі Слобожанського селищного голови Дмитра Діхтяря, депутата Харківської обласної ради Анатолія Гацька, старости Віктора Северіна та мешканців селища, вшанувала пам’ять героїв-захисників та поклала квіти до меморіалу на місці бою 18 бійців та командирів 1153 СП 343 СД в с. Нижній Бишкин.