Відбувся робочий візит до с. Шелудьківка та с. Нижній Бишкин
Слобожанський селищний голова Дмитро Діхтяр, Керуюча справами Слобожанської селищної ради Яна Хабарова та Начальник відділу ЖКГ Слобожанської селищної ради Володимир Юношев відвідали з робочим візитом с. Шелудьківка та с. Нижній Бишкин.
Під час робочої поїздки було відвідано найбільш проблемні об’єкти соціальної інфраструктури цих сіл.
В с. Шелудьківка оглянули будівлю амбулаторії загальної практики сімейної медицини (АЗПСМ), яка знаходиться в аварійному стані. В 2018 році була виготовлена проектно-кошторисна документація на будівництво нової АЗПСМ в с. Шелудьківка та відведена земельна ділянка для цієї мети. Проте, на сьогоднішній день, будівництво так і не розпочато. Дана ситуація потребує вжиття невідкладних рішень щодо розміщення АЗПСМ в сел. Шелудьківка.
Також, в с. Шелудьківка потребує значних капітальних вкладень та прийняття виважених управлінських рішень будинок культури, на утримання кого витрачаються чималі кошти.
Аналогічні об’єкти було відвідано і в с. Нижній Бишкин.
АЗПСМ в с. Нижній Бишкин знаходиться в задовільному стані, проте, для покращення якості медичного обслуговування готуються проєкти на участь у конкурсах для залучення позабюджетних коштів на проведення термомодернізації цієї будівлі та поступового ремонту і оснащення кабінетів амбулаторії.
Будинок культури в с. Нижній Бишкин на сьогоднішній день не функціонує, оскільки, капітальний ремонт, на який був розроблений проєкт декілька років тому, не було розпочато. Будівля не має системи опалення, потребує ремонту даху, заміни вікон, ремонту внутрішніх приміщень та інших капітальних модернізацій на суму понад 4 млн. грн. під час робочої поїздки було оглянуто будівлю, зібрано інформацію для вивчення і прийняття подальших рішень стосовно доцільності реалізації капітального ремонту Будинку культури в с. Нижній Бишкин.
Зібрану під час робочої поїздки інформацію направлено на вивчення та опрацювання відповідними відділами Слобожанської селищної ради.
З настанням літнього періоду зростає ризик виникнення та поширення гострих кишкових інфекцій, серед яких особливо небезпечною є холера. В умовах воєнного стану питання дотримання санітарно-гігієнічних вимог та профілактики інфекційних захворювань набувають особливого значення.
Холера – це особливо небезпечне гостре інфекційне захворювання, яке спричиняється холерним вібріоном та характеризується ураженням шлунково-кишкового тракту, розвитком тяжкої діареї, блюванням і швидким зневодненням організму. Детальніше про захворювання можна дізнатися за посиланням: https://phc.org.ua/news/v-ukraini-pochavsya-posileniy-epidnaglyad-za-kholeroyu.
До 30-річчя Конституції України вперше підготовлено її повнийпереклад українською жестовою мовою. Реалізація цього проєкту є важливим кроком у забезпеченні доступності конституційних прав і свобод для людей зпорушеннями слуху та розвитку безбар’єрного середовища в Україні. Повний переклад Конституції України українською жестовою мовою доступний за посиланням:
На виконання листа Управління у справах ветеранів Харківської обласної військової адміністрації від 23.06.2026 № 04-04/1174 щодо оновлення інформаційних матеріалів стосовно гарантованих державою прав цивільних осіб, позбавлених особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, осіб, зниклих безвісті за особливих обставин, та членів їхніх сімей, з метою забезпечення належного інформування населення, надаємо наступні інформаційні матеріали:
Управління фітосанітарної безпеки та контролю в рослинництві Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області інформує що у зв’язку з тим, що на території Зеленодольської міської громади Криворізького району Дніпропетровської області спостерігається сезонний розвиток і масове поширення перелітної сарани (Locusta migratoria) існує висока імовірність потрапляння даних шкідників на територію Харківської області, або ж розвитку місцевих популяцій саранових, які постійно присутні в нашому регіоні та масово й осередково розвиваються в окремі роки.
Слобожанська міська рада Чугуївського району Харківської області отримала листа від Харківського обласного центру контролю та профілактики хвороб наступного змісту:
Центром громадського здоров'я буде проведена серія вебінарів присвячених Міжнародному дню боротьби зі зловживанням наркотиками та їх незаконним обігом, який щорічно відзначається 26 червня за рішенням Організації Об’єднаних Націй.